• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Mach1 Digital Community yardım

Gizle

Siz burada forumun çalışma sekli hakkında başlık linkleri yoluyla veya arama yoluyla sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Forumlar, Konular ve Gönderiler

Topluluk ilan panosu nedir?

Topluluk bülten panosu, çevrimiçi bir tartışma sitesidir. Bazen "pano" veya "forumlar" olarak da adlandırılır. Forumlar, konular ve bireysel gönderilerden oluşan birkaç kategori içerebilir. Bir topluluk bülten panosundaki içerik genellikle sitenin kullanıcıları veya üyeleri tarafından oluşturulur. Destek için, fikirleri paylaşmak ve çeşitli farklı konular için kullanılırlar.

Bütün bunlar nasıl yapılandırıldı?

Bülten panosu bir bütün olarak, ayrı ayrı gönderilerden oluşan (bir kullanıcının bir şeyler yazdığı) konuları (konuşmalar veya tartışmalar) içeren forumları (daha spesifik konu alanları) içeren çeşitli kategoriler (geniş konu alanları) içerir. .

Genellikle topluluk ana sayfasında, konuların ve gönderilerin sayısı ve en son iletiyi hangi üyenin gönderdiği dahil olmak üzere her biri için temel istatistikler içeren bir kategori ve forum listesi bulunur. Bu, en son yayınların, fotoğrafların ve paylaşılan diğer öğelerin akışını gösteren bir etkinlik akışı ile değiştirilebilir.

Yolumu nasıl bulabilirim?

Bir forumun adını tıkladığınızda, içerdiği konular listesine yönlendirilirsiniz. Bir konu, üyeler veya misafirler arasındaki bir konuşmadır. Her konu tek bir gönderi olarak başlar ve farklı kullanıcılar tarafından yanıtlar ve yorumlar eklendikçe büyür.

Yeni bir konu başlatmak için+ Yeni Konudüğmesini tıklamanız yeterlidir (bunu yapmak için doğru izinlere ihtiyacınız olabilir).

İplikler birçok farklı şekilde sıralanabilir. Varsayılan, en son etkinliğe sahip konunun en üstte olmasıdır. Ancak bu sıralamayı kolayca değiştirebilirsiniz, örneğin en çok gönderiye sahip konunun en üstte olmasını sağlayabilirsiniz. Konu listesinin sağ üst köşesindeki Filtre menüsüne tıklamanız yeterlidir. Filtre menüsü, mevcut sayfayı sıralamanız için ihtiyaç duyduğunuz seçenekleri size sağlayacaktır

Çok sayfalı görüntülemeler

Görüntülenecek tek bir sayfaya sığamayacak kadar çok konu olduğunda, sayfa numaralarını içeren 'Sayfa' kutusunu görebilirsiniz. Bu, konu listesinin iki veya daha fazla sayfaya bölündüğünü gösterir. Bu öğe listelerini birçok sayfaya bölme yöntemi, topluluk genelinde kullanılmaktadır.

Sabit konular nedir?

"Sabit" konular, moderatörler veya yöneticiler tarafından önemli olduğu belirlenen konulardır. Konu listesinin en üstünde listelenirler ve yakın zamanda herhangi bir gönderi almamış olsalar bile listenin en üstünde 'takılı' kalırlar. Amaçları, önemli bilgileri her zaman görünür ve erişilebilir tutmaktır.

Bir konuyu nasıl okurum?

Bir konuyu okumak için başlığını tıklayın. Bir konudaki her gönderi, bir üye veya bir misafir tarafından oluşturulur. Mesajın solunda konuyu oluşturan üye hakkında bazı kısa bilgiler göreceksiniz.

Mevcut bir konuyu yanıtlamak için,Yanıt Gönderdüğmesini tıklayın. Bu düğme görünmüyorsa, üye olarak giriş yapmadığınız veya yanıtlama izniniz olmadığı veya konunun yeni yanıtlara kapatıldığı anlamına gelebilir.

Sayfanın altında bir Yanıt kutusu da olacaktır. Hızlı bir şekilde yanıt girebileceğiniz yer burasıdır. Herhangi bir yanıttaAlıntıbağlantısını tıklarsanız, o gönderinin içeriği sizin için otomatik olarak Yanıt kutusuna eklenir. Birden fazla gönderideAlıntı'ı tıklamak, bu gönderileri tek bir yanıtta birden çok alıntı yapmanıza olanak tanır.

Üyeler hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?

Belirli bir üye hakkındaki bilgileri görüntülemek için, kullanıcı adını tıklayın. Bu sizi genel profil sayfasına götürecektir.

Gezinme Çubuğu nedir?

Her sayfanın üst kısmındaki gezinme çubuğunda, gezinmenize yardımcı olacak bağlantılar bulunur. Sol üstteki bir 'kırıntı' alanı şu anda nerede olduğunuzu gösterir. Sağdaki bir form, hızlı bir şekilde giriş yapmanızı sağlar. Bu, sitenin bir bölümünden diğerine hızlı geçiş sağlar.

Topluluğun görünümünü değiştirebilir miyim?

Sayfanın sol alt kısmındaki stil değiştiriciyi kullanarak topluluğun stilini değiştirebilirsiniz. Bu, topluluğun renk düzenini ve görünümünü değiştiren farklı stiller seçmenize olanak tanır. Bu seçenek görünmezse, pano yeniden düzenlenemez.

Hazırlanıyor...
X