• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

backup yüklemede

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• backup yüklemede

www................net/create_backup.php olarak forumun yedeğini aldım ve
    www................net/restore_backup.php olarakda geri yükleme yaptıktan sonra bu hatayı verdi , ne yapmam lazım , şimdiden tşk

vBulletin datastore error caused by one or more of the following:
    You may have uploaded vBulletin 3.5 files without also running the vBulletin 3.5 upgrade script. If you have not run the upgrade script, do so now.
    The datastore cache may have been corrupted. Run Rebuild Bitfields from tools.php, which you can upload from the do_not_upload folder of the vBulletin package.

Fatal error: vBulletin datastore cache incomplete or corrupt in /includes/init.php on line 185

valla anladığım kadarıyla siz db yi forumun asıl veriyonuna yüklemiyorsunuz mesela yedeği aldığınız forum 3.5.0 falan size 3.6.0 ya falan kuruyorsunuz bu yüzden uyumsuzluk var gibi

Yorum yap

yok 3.5.4 kullanıyorum yani versiyon değiştirmedim , aynı halen

Yorum yap

Bencede bir uyumsuzluk var verdiği mesaj onu demek istiyor eminmisin.. aynı version olduğuna

Yorum yap

yok ben versiyonla ilğili bi müdahalede bulunmadım , sadece
          www................net/create_backup.php den yedek aldım
          www................net/restore_backup.php
          den de aynı dosyayı geri yükleme yaptım , sonuçtada bu hatayı verdi

vBulletin datastore error caused by one or more of the following:
          You may have uploaded vBulletin 3.5 files without also running the vBulletin 3.5 upgrade script. If you have not run the upgrade script, do so now.
          The datastore cache may have been corrupted. Run Rebuild Bitfields from tools.php, which you can upload from the do_not_upload folder of the vBulletin package.

Fatal error: vBulletin datastore cache incomplete or corrupt in /includes/init.php on line 185

Yorum yap

yeni db oluşturdunuz değilmi öyle yüklediniz

Yorum yap

Fatal error: vBulletin datastore cache incomplete or corrupt

yedek alınırken sorun oluşmuş ta olabilir. yedek dosyasında arıza olma ihtimali var.

Yorum yap

bu şekilde yedeği almadan önce admin panelinden almış olduğum yedeğimi cpaneldeki phpadmin panelinden geri yükleme yaptığım zaman forum açıldı ama bazı harflerde hata var, avatarlar karışmış , konu sayıları görünüyor ama içleri boş vs. vs. hatalar var, millette başımın etni yiyor , ne olacak bu forumun hali diye

Yorum yap

tabloları onarıp & optimize etmeyi dene. ayrıca phpmyadmin'deki dil kodlamasını kontrol et. genelde latin_1 olur. veritabanındaki yedekte dil kodlaması nasılsa phpmyadmin'deki kodlama da aynı olması gerek.

Yorum yap

peki host değiştiren bir site cpanelden almış olduğu yedekle kursa ve dil sorunu çıksa mesela Türkçe karakterle falan ne yapması gerek bir arkadaşın oldu oyle elle tek tek yapıyor cpanelden almış yedeği latin-5 mi ne oyle bir dili secmesi gerektiğini soyleyenler var..Bu konuda ne yapmak lazım...
                    sadece 6 kişi lazım bana bu linkle

bite fight buda altın lazım

bana yarışçı lazım tıklayın bakalım

Yorum yap

organik81 Nickli Üyeden Alıntı
                      tabloları onarıp & optimize etmeyi dene. ayrıca phpmyadmin'deki dil kodlamasını kontrol et. genelde latin_1 olur. veritabanındaki yedekte dil kodlaması nasılsa phpmyadmin'deki kodlama da aynı olması gerek.
                      cevabı yukarda verilmiş

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X