• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next machına 3 d cıft tuner yardım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next machına 3 d cıft tuner yardım

next machına 3d cıft tuner kullanıyorum.8 li dısec ım var .gecenlerde hotbırdde gezerken chesse peache balık kanalını cozuyormu dıye baktım.sınyal yok yazıyordu.lnb dondu zannettım.sonra tesadufen baska bır cıhaz denerken o kanalda sınyal oldugunu farkettım.kabloyu tuner1 den cıkarıp tuner2 ye taktım sınyal var.tuner1 olmayan sınya tuner2 de var.tuner2 de ıse sınyal olmasına ragmen genelde sınyaller 60 larda gezıyor tuner1 de ıse 90 larda.başka bır sıkıntı ise cıhaz bırkac ayda bır sınyal gelmıyor cıhazı actıgımda sınyal yok doyor.tum uydularda.frekans gırıp taratayım dıyorum frekanstada sınyal yok deyıp tarama yapmıyor.cıhazın fısını sok tak yapıyorum gene aynı.uzerındekı yazılımı tekrar yukleyınce.sınyal buluyor.yuksel elektronıge gecen hafta yolladım.dun telefon ettım bır seyı yok dedıler.tekrar arızayı soyledım tekrar bakalım dedıler bakalım ne cıkacak.on panelın led ısıkları cok sonuk onun fıatını sordum on panel 100 lıra deyınce vaz gectım....

Disec sıkıntı olabilirmi acaba.8 lı disec

Yorum yap

tuner sorunu ve ön display

VATANDAŞ Nickli Üyeden Alıntı
      next machına 3d cıft tuner kullanıyorum.8 li dısec ım var .gecenlerde hotbırdde gezerken chesse peache balık kanalını cozuyormu dıye baktım.sınyal yok yazıyordu.lnb dondu zannettım.sonra tesadufen baska bır cıhaz denerken o kanalda sınyal oldugunu farkettım.kabloyu tuner1 den cıkarıp tuner2 ye taktım sınyal var.tuner1 olmayan sınya tuner2 de var.tuner2 de ıse sınyal olmasına ragmen genelde sınyaller 60 larda gezıyor tuner1 de ıse 90 larda.başka bır sıkıntı ise cıhaz bırkac ayda bır sınyal gelmıyor cıhazı actıgımda sınyal yok doyor.tum uydularda.frekans gırıp taratayım dıyorum frekanstada sınyal yok deyıp tarama yapmıyor.cıhazın fısını sok tak yapıyorum gene aynı.uzerındekı yazılımı tekrar yukleyınce.sınyal buluyor.yuksel elektronıge gecen hafta yolladım.dun telefon ettım bır seyı yok dedıler.tekrar arızayı soyledım tekrar bakalım dedıler bakalım ne cıkacak.on panelın led ısıkları cok sonuk onun fıatını sordum on panel 100 lıra deyınce vaz gectım....
      gerçek şuki her uydu alıcısının tunerinin frekans algılaması farklı umarım yetkililer senin sorununa bir yanıt verebilirler .birde şu ön panel sorunu boş yere para verme iki gün sonra o yazılar ve rakamlar yine sönük görünmeye başlar bence firma bu ön panelde kanal ismi ve nosunu göstermeli üretimde başarılı değil yanılıyorda olabilirim fakat machina 3d serilerinde tavan yapmış bir sorundur.ilgili firma sadece sayısal göstermeli display üretse daha iyi olur örnek olarak 0028 gibi saygılar.

Yorum yap

Teşekkür ederim yardımların için.yuksel elektroniği aradım daha test ediyorlarmış.benim kafama takılan tuner1 de sinyal olmayan chesse peache av kanalı tuner2 de sinyal nasıl oluyor.cihaz gelince dirac i iptal edip tuner1 bağlayım bakalım sinyal gelecek mi.on paneli değiştirmem zaten 100 lira istediler.borde cihazda bazen sinyaller komple gidiyor.yazilim atınca duzeliyor

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X