• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

DCC (Dream Control Center)programi ile Dobratech arasinda baglanti kuma

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

kapalı linux sistemi olduğundan kaynaklanıyor

Yorum yap

koparkok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      reset atınca bazı dosyalar silinmiyor usta mesela oscam dosya koydum cihaza yazılım dahi attım silinmedi sonra oscam dosyalarını tek tek attım onlarda kaldı cihazda sorun yok ama silimiyor
      dosyanin uzerinde sag duyme tikla ozelliklerine bak izinlerinde okuma silme yazma izinlerine bak cok denedim standart olanlar silinmedi amma oscami hic denemedim
      Nextmachina3d , Super&Combo Motorlu 160sm MOTORLU CANAK 105.5east (--==--) 18west
      TOPLAM-54-UYDU

Yorum yap

eyer oscam dosyalarini editlemek olursa dcc icinde sag duyme tikla edit sec mumkunse icini sil telnet yolu ile belkide olur
        Nextmachina3d , Super&Combo Motorlu 160sm MOTORLU CANAK 105.5east (--==--) 18west
        TOPLAM-54-UYDU

Yorum yap

peki oscam kurduk veya ccam 2.1.1 nası çalıştıracaz?

Yorum yap

oscam icin acmadik bu mevuyu arkadas oscam konusu baska konuda ceynendi bu cihazlarda linux kodunun acilmasini bekliyoruz
            TOPLAM-54-UYDU

Yorum yap

hocam herşey tamamda usb kısmını anlayamadım usb ye ne koyacaz tam olarak nasıl olacak biraz konuyu açarsan memnun olurum. ilk baştaki siyah ekranda putty tel de hata veriyo. bilgi verirseniz çözülecek. saygılar.

Yorum yap

cihazi lan kablo ile modeme bagli sekilde yapmaliyiz puttide cihaz ipi oldugu gibi yazilmalidir
                TOPLAM-54-UYDU

Yorum yap

Komut Sorunu

dima381 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  cihazi lan kablo ile modeme bagli sekilde yapmaliyiz puttide cihaz ipi oldugu gibi yazilmalidir
                  hocam zaten cihazı kablo ile bağlıyoruz problem yok putty de ip kullanıcı adı parola mount -o remount rw /
                  buraya kadar problem yok problem işte bundan sonra başlıyor no such file gibi ingilizce hata veriyo aşağıdakileri girmeye başlayınca
                  cp /mnt/USB1/sda1/bftpd /bin
                  cp /mnt/USB1/sda1/bftpd.conf /etc
                  bftpd -d

cihazın ön tarafına usb takıyorum usb'nin içine her hangi bir dosya atmalımıyım.

lütfen güzel bir şekilde açıklarmısınız şu olayı ???????

Yorum yap

baska bir yon bftpd.tgz bu dosyayi usb flasa at targz dosyasi seklinde winrara benzer amma winrar deyil oldigi gibi at usb flasa cihazin on tarafindan takip sonrada putti programini ac cihaz ip adresini gir enter tikla

ardindan bu yazilari kopyalayip puttiye yaz enter bas videoya bak anlayacaksin
                    user: root
                    password: viva-lin

mount -o remount rw /
                    cd /
                    tar zxvf /mnt/USB1/sda1/bftpd.tgz

cd /
                    cd data/ftp/
                    chmod +x *.*

sonrada cihaza menuden restart ver istersen dcc istersen total commander ile gir

bftpd.tgz

putty.rar

total

video faq putty
                    TOPLAM-54-UYDU

Yorum yap

teşekkürler ustam.

Yorum yap

baska bir yon bftpd.tgz bu dosyayi usb flasa at targz dosyasi seklinde winrara benzer amma winrar deyil oldigi gibi at usb flasa cihazin on tarafindan takip sonrada putti programini ac cihaz ip adresini gir enter tikla

ardindan bu yazilari kopyalayip puttiye yaz enter bas videoya bak anlayacaksin
                        user: root
                        password: viva-lin

mount -o remount rw /
                        cd /
                        tar zxvf /mnt/USB1/sda1/bftpd.tgz

cd /
                        cd data/ftp/
                        chmod +x *.*

sonrada cihaza menuden restart ver istersen dcc istersen total commander ile gir

bftpd.tgz

putty.rar

total

video faq putty

slm
                        abi ellerine saglik
                        su dosya lari baska bir upload centerde ekleye bilirmisin?
                        sana zahmet

Yorum yap

yokmu yardim eden?atla:

Yorum yap

teşekkürler.uygulamayı düşünüyorum.

Yorum yap

NOT!!! Cihazda USB Flash takili olmazsa islem gecmez!

Gisclub.tv forumundan olan alinti
                              Thanks Edok!!!

alıcı için bir FTP sunucusu kurma -

USB flash sürücünün kök ve koymak dosyaları bftpd bftpd.conf (arşiv bftpd_alligator.zip itibaren) olarak, ön yuvaya sopa takın.

Putty ni - acin cihaz ip-sini yazin ve Open tiklayin

kullanıcı: root
                              şifre: viva-lin

Daha sonra komutları çalıştırmak -

mount -o remount rw /
                              cp /mnt/USB1/sda1/bftpd /bin
                              cp /mnt/USB1/sda1/bftpd.conf /etc
                              bftpd -d

Video Faq!!!
                              Videolu anlatim by Dima381
                              Tüm dosyaları bağlantıları sayesinde işe yaramaz çünkü Webmaster bize umut

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X