• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next 2000 x plus (yüksek voltaj) sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next 2000 x plus (yüksek voltaj) sorunu

degerli admin ve forum üyeleri birkaç gün önce yüksek voltaj nedeni ile next ye 2000 x pulus cihazımda bir anda display görüntüsü gitti. cihaz kapandı hiç açılmıyor.cihazı çıkarıp başka prizde denedim çalışmadı. cihazın kapagını açtım besleme çıkışlarındaki 2 adet 1000 uf 16 volt kondansatörlerin tepe noktaları şişmişti. elektronik bilgim vardı kendim değiştirdim. tekrar açtm yine çalışmadı. daha sonra blok kondansatör 82 uf 450 volt kapasitörü ve hızlı diyotları yenileri değiştirdim yinede çalışmadı. besleme kısmıda kısık sesli çıt sesi gelmeye başladı. başka hangi parçaların değişmesi gereklidir.besleme çıkışlarındaki voltajları 12 volt sürekli değişiyor ,sabit değil diğerleride aynı sayılır sayın admin ve degerli üyeler bu konuda yardım ederseniz memnun olurum.

sorun tarafımdan çözüldü...

Yorum yap

arkadaşlar bende de ye 2000 x plus var.sinyal iyi kalite düşük bazı kanalları çekmiyor.beslemedeki 68 mf 450 V kondansatörü değiştirdim ama düzelmedi.LNB girişindeki voltaj 18 V olması gerekirken 23 V ve bölücünün çıkışını yakıyor.yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum yap

sevgili serhat99 47uf 50 v kondansatörü ve cıkış voltajlarının önündeki kondansatörleride kontrol edin değeri düşen varsa değiştirin

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X