• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Turksat Uydularında Yayın Problemleri ve Çözüm Önerileri

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turksat Uydularında Yayın Problemleri ve Çözüm Önerileri

merhaba bnm bir sorunum var ben next star 2000 cx süper plus cihazı kullnamkatayım fakat atv yi seyredemiorm kanal frekansı 11628 h 6666 bu frekansla bu kanalı seyredemiorm diger bütün kanallar cekio cihazımda ince ayar özelligini kullanıorm yinede işlemio kalite seviyesi % 10 acaba sorun ne olabilir . bu sorun hep next cihazlarında oluyor die düsünüorm daha evvelden next ye 8000- cı kullanmaktadım bu cihazdada atv sorunu var . suan atv göstermio sorun canak dicem fakat baska markalı cihaz taktım atv cok net gösteriyor . baska atv frekansı var mı lütfen bana yardımcı olrmusunz ilginiz için şimdideden tesekkr ettim ...

Yorum yap

aytek34 Nickli Üyeden Alıntı
      merhaba bnm bir sorunum var ben next star 2000 cx süper plus cihazı kullnamkatayım fakat atv yi seyredemiorm kanal frekansı 11628 h 6666 bu frekansla bu kanalı seyredemiorm diger bütün kanallar cekio cihazımda ince ayar özelligini kullanıorm yinede işlemio kalite seviyesi % 10 acaba sorun ne olabilir . bu sorun hep next cihazlarında oluyor die düsünüorm daha evvelden next ye 8000- cı kullanmaktadım bu cihazdada atv sorunu var . suan atv göstermio sorun canak dicem fakat baska markalı cihaz taktım atv cok net gösteriyor . baska atv frekansı var mı lütfen bana yardımcı olrmusunz ilginiz için şimdideden tesekkr ettim ...
      Sizin sorununuz uydu alıcısı yakınında bulunan telsiz telefondan kaynaklanmaktadır.
      Bu telefonun adaptorunu prizden çektiğiniz anda sinyal kalitesi geldiğini göreceksiniz.
      Bu konuda şikayetler üzere Turkuvaz Medya paketi ( ATV TR,Türk Ç,Yeniasır) paketinin test yayını 11792 H SR:16000 FEC 5/6 frekansta başladı.

Yorum yap

Tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Sizin sorununuz uydu alıcısı yakınında bulunan telsiz telefondan kaynaklanmaktadır.
        Bu telefonun adaptorunu prizden çektiğiniz anda sinyal kalitesi geldiğini göreceksiniz.
        Bu konuda şikayetler üzere Turkuvaz Medya paketi ( ATV TR,Türk Ç,Yeniasır) paketinin test yayını 11792 H SR:16000 FEC 5/6 frekansta başladı.

bilgin için tesekkr ama telsiz telefon kullanmıyoruz bu verdigin frekansı denedim atv kanalaını gösteriyor ALLAH RAZI OLSN SENDEN babam basımın etini yiyordu ilgilendigin için cok tesekkr ederim hayırlı günler...

Yorum yap

doğan grubu 11932 frenkası bende problemli.hem işyerihemde evde aynı frenkaslar öncekiçarşamba yaprakdökümü dizisiniizlerken yayınlarıkesildi dahadadüzelemedi.bunun cihazla ilgisi olduğunu sanmiyorum. next2000hdtv ve drembox 800 de durum aynı.
          %70 ile 10 arasında gidip geliyor.
          galiba uyduda veya doğangrubu linklerinde sorun var.kablo -çanak işi olsaydı her iki sistemde aynı anda olmazdı?

Yorum yap

Merhaba ,

kanald ve starda problem yaşıyorum göstermğyor diger kanallarda prob. yok merkezi sistem kullanıyoruz,
            neden olabilir ?

Yorum yap

atv de bende de sorunvar sinyal 55,60 larda ama bi türlü göstermiyor car car ötüyor.atv avrupa gösteriyor bitürlü çözemedim.birde kanal a geçen sene seyrediyordum bu sene tık yok yav.fransa ligi vardı ne güzel.saygılar

Yorum yap

scarface Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                atv de bende de sorunvar sinyal 55,60 larda ama bi türlü göstermiyor car car ötüyor.atv avrupa gösteriyor bitürlü çözemedim.birde kanal a geçen sene seyrediyordum bu sene tık yok yav.fransa ligi vardı ne güzel.saygılar
                Kablonu değiştir veya telsiz telefon kullanıyorsan kapatabilirsin.

Yorum yap

teşekkürler telsiz telefon vardı tam televizyonun yanında onu aldım atv düzeldi.kanal a şimdilik sinyal zayıf.saygılar

Yorum yap

arkadaslar benim tv5 sifre giriyor nasıl seyredebilrim

Yorum yap

akadaslar cevap verdiginiz icin tesekkürler

Yorum yap

yukarıda yazılanları okudum özellikle şikayetler 12500 ila 12750 arasındaki küçük sayılabilen sembol değerli olan kanallardan geldiğini gördüm.

1-sizlere ilk önerim sinyal alamadığınız ferekans değerini 2 puan yukarı alarak deneyin.

2.hala sinyal alamıyorsanız çanağınız ve lnb ayarını yeniden gözden geçirin.

3-yine siyal yoksa diseqc ğınızın bozulmuş olup olmadığını kontrol edin.

4 -son ve en önemli sorunlardan biride kablunuzun uçlara 2 metreye kadar yakın olan bölümlerinde oksitlenme kontrolunü yapmanız gerekli.eğer varsa en iyisi kabloyu tümüyle değiştirmek olacaktır.
                        BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
                        ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

karbon Nickli Üyeden Alıntı
                          imedi tv ' den bende sinyal alamıyorum yayını mı sonlandı.?. bilgi verebilir misiniz?
                          12609 V 03700 olan frekansı 12608 v 3700 yaptım ince ayarla düzelttim yayın geldi. diğer çekmeyen frekanslar içinde bu işlemi denemekte fayda var
                          [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
                          www.next.com.tr

Yorum yap

bursalı Nickli Üyeden Alıntı
                            arkadaslar benim tv5 sifre giriyor nasıl seyredebilrim
                            Yayında herhangi bir problem yok. Frekans değerlerinizi kontrol ediniz.

11894 V 2170
                            12729 H 30000

Yorum yap

arkadaslar kutahya tavşanlıdan 90 lık canakla aparat kullanarak astra ve turksatı izleyebilirmiyim
                              Sonra kılarız diyenin, dün kıldık namazını..

Yorum yap

beşiktaş tv şifreyemi girdi 2 gündür açılmıyor bende

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X