• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Baftec 8008X SR 3000 problemi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Baftec 8008X SR 3000 problemi

Arkadaşlar

Baftec 8008X sahibiyim ve türksat 3a daki NTV paketini (11054 H 30000)sinyal kalitesi çok iyi olmasına rağmen bulamıyorum. Aynı sorun diğer SR 30000 li paketlerde de mevcut. Sinyal iyi fakat kanallar bulunamıyor. Cihazda şu an CSA 8008 X Dragon_060906_293EUV yazılımı yüklü.Manuel, otomatik, şebeke araması, cihazdaki mevcut uydunun silinip yerine yeni uydunun kurulması, sinyal olmayan(gereksiz) tplerin hepsinin silinmesi, frekansların 11054 yerine 11053,11052,11051..... denemesi gibi işlemlerin hepsini yaptım fakat NTV paketini sinyal iyi olduğu halde bulamıyorum. Sinyal %85 ve kalite %74 seviyesinde.cihazı uydu cihazları tamir eden bir yere götürdüm. Orada baftec marka ama başka seri receiverler ntv paketini buluyor. ama benim cihaz takıldığında bulmuyor. orada da sinyal seviyesi çok iyiydi. Ayrıca şu nu da yaptık. kanal list ine elle ntv paketini girdik ama bu sefer receiver " kanal zayıf veya şifreli" uyarısı verdi ve yine açılmadı.

Acaba bu receiverin ilk halindeki default yazılımı yüklenirse sorun düzelebilir mi? bunu deneyecektim ama bu receiverin en eski 254.api yazılımını buldum. bu yazılımı da yükledim ama yine elde var sıfır.

Saygılar

arkadaşım kolay gelsin yukarıda yazdığın aynı sorunu bende yaşıyorum herhangi bir çözüm buldun mu?

Yorum yap

Tunerin üzerindeki 1400 Hz kristalini değitirmek gerekiyormuş.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X