• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Cİhazi Aldim Seoul HiremcoX2 incelemem

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Cİhazi Aldim Seoul HiremcoX2 incelemem

Cİhazi Aldim X2

Arkadaşlar cihazı aldım geldim,kullanma kulavuzu,süper,servisde (merkez)ilgi alaka süper,cihazda görüntü süper,kayıt olanagı olması süper,
    ama kendimce gördüklerimde var

1-ön kapak hemen elde kalacak gibi,(next,goldmaster gibi)
    2-kanal taşımada ok tuşuna basılınca aşagı iniyor kanallar ve bu çok kolaylık ama aynı olay silerken olmuyor kendimiz aşagı alıyoruz tuşla buda yorucu oluyor,
    3-kanalları silerken kanallar çalışıyormu çalışmıyormu göremiyoruz,(yani yayın varmı yokmu)
    4-aynı yerde iken yani düzenlemede iken kanalın hangi şifre sistemi ile şifrelendigini göremiyoruz,
    5-drejo beyinde dedigi gibi cihazda hız normal asla seoul 5000-2000 gibi hızlı degil hatta yavaş,redline gibi(bende redline vardı onu verdim bunu aldım ondan biliyor ve karşılaştırıyorum),
    6-eskiden gezdigimiz 10-16 kanala geri dönüş yok o bence çok iyi özellikti,
    7-kumanda bazen yavaş algılıyor,
    8-toplu hızlı kanal geçişlerinde yavaş,
    9-en önemliside aslında ilk açılışta cihaz 20 saniyede açılıyor
    şimdilik bunlar soru soracak arkadaş varsa yanıtlarım,ben sadece yavaşlıgına üzüldüm gerçi biliyorum drejo bey burada açıklamıştı onu isteyen onu bunu isteyen bunu alsın sonra burada kızmasınlar demişti ben bilerek aldım genel anlamda çok çok memnunum sayın merih video ve Drejo beye çalışanlarına teşekkürler.

ama şuda var seoul cihazları piyasada olduklarından beri asla desteksiz kalmadılar ve her geçen gün dahada yeni yazılımlarla güçlendiler,bu X2 yeni çıktıgı gibi aldım ilerleyen günlerde dahada hızlanıp yazılımının kusursuzlaşacagına inanıyorum,

bu fiyata bu özellik başka cihazda yok hem kaydet hem kaydederken izle uydudan azyılım,kanal,tp yükle mükemmel bence,bugün arkadaşla beraber kendimede 2 tane aldım sorularınız olursa yardımcı olurum.

RESİMLER.

Kusura bakmayın ama ben ilk silinen konumda dedimki eger yanlış yaptımsa söyleyin onları düzelteyim veya siz sadece onları silin dedim ama hemen bütün konuyu silmişsiniz,ben satıcı,magaza sahibi,reklamcı,aracı,pazarlamacı degilim,demekki ben anlamamışım,kusura bakmayın sadece bu yeni cihzı almak isteyenlere duyurmak istedim ama kabahat bende imiş bilmeden reklam yapmışım.özür.

Yorum yap

Konular birleştirildi. Resimler düzenlendi.

Yorum yap

dostum eğer tv ve cihaz üstünde örtü kullanıyorsan çok sakıncalı
        next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı
          Konular birleştirildi. Resimler düzenlendi.
          Sağolun,

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            dostum eğer tv ve cihaz üstünde örtü kullanıyorsan çok sakıncalı
            Kullanırken açıyorum,o an sadece resim için yarım açık halidir,teşekkürler ilgi için.

Yorum yap

Dün gittim 8GB toshiba bellek aldım denemek için çok iyi kayıt yapıyor ve kayıt yapılanlar uydu cihazı üzerinden seyrediliyor,ama bilgisayardan direk seyredilmiyor bir takım işlemler gerekiyor,mesela K-Lite codec olması gerekiyor bilgisayarınızda,bunla kalitesi yüksek yayın yapan kanaları direk seyredebiliyorsunuz ama yayın kalitesi düşük kanallar içinse dönüştürücü program geekiyor DVR-Studio 2 Pro programını bu programla dönüştürerek izliyorsunuz eger dahada sıkıştırarak daha iyi görüntü istiyorsanız,bunuda dvix yapmanız gerekiyor önce zor gibi gelsede benim gibi ihtiyar biri yaptı ise akşam 3 saat ugraşarak sizlerde yaparsınız,

dvix içinse bu program gerekiyor Allok MPEG4 Converter

iyi akşamlar şimdilik.

Yorum yap

bilgi ve çalışmalarınız için teşekkürler. seoul almayı düşünenler için güzel bilgiler...

Yorum yap

dostum bende bu cihazın 1180 GS kullanıyorum tek kelimeyle harika bir cihaz umarım hep böyle gider yazılım desteği ve uydudan güncellemesi de harika
                  next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    dostum bende bu cihazın 1180 GS kullanıyorum tek kelimeyle harika bir cihaz umarım hep böyle gider yazılım desteği ve uydudan güncellemesi de harika
                    Bende geçen sene alacaktım ama bana kart takılabilir,uydudan güncellenebilir ve USB kayıt olanagı sunan cihaz bekledim ve bunu aldım,herşeyi yapmaya denemeye çalışıyorum,yaptıklarımı eksikleri deneyerek bulmaya çalışıyorum ve firmayı arıyarakta söylüyorum yardımcı olmaya çalşıyorlar,

sizdeki hız bakımından bendekinde daha iyi,özellik ve donanım olarakda bendeki iyi,kullanıma ve istege göre tercih edilebilir,sizdeki tam oturmuş bir yazlıma sahip bendekinin daha çok işi varama ben bu cihaza ve ekibe güveniyorum,

iyi akşamlar.

Yorum yap

x-serisi hangi formatta kayıt yapıp oynatabiliyor
                      ---------------------------------------------

Yeni X serilerinin kayıt formatı : DVR

DVR Nedir?

DVR, MCPC ( Multi Channel Per Carrier - Bir taşıyıcıda birden çok kanal ) olan bir TS ( Transport Stream) akışının, SCPC ( Single Channel Per Carrier - Bir taşıyıcıda tek kanal) haline dönüştürülmesinden elde edilen, "filtrelenmiş Transport Stream" dosyasıdır.

Uzantısı *.dvr 'dır.

DVR'ı nasıl seyrederiz?

Hiremco X serisi, kendisinin kaydettiği, veya başka bir X serisi tarafından kaydedilmiş olan DVR dosyalarını (eğer dosyada bozulma olmamışsa) hemen okur.

DVR dosyalarını bilgisayarınızda izlemek için, K-Lite Mega codec pack'ı yüklemeli, ve Media Player Classic ile seyretmelisiniz.

Görüntü kalitesine inanamayacağınızı şimdiden söyliyeyim

Neden? Çünkü RCA, SCART vb...çıkışlar, dandik analog çıkışlardır.

Oysa hiremco X serisi, uydudan gelen sinyali, hiç dönüştürme vs yapmadan, olduğu gibi USB'ye kaydetmektedir.

Yani dijital / analog dönüşümde oluşan kayıplar, Hiremco X serisinde sözkonusu değildir.

Yorum yap

arkadaşım x2 digtürk kartını tanımadı nasıl tanıtabiliriz tşk
                        :tr::tr::tr::tr::tr::tr:

Yorum yap

arkadaşlar geçen hafta x2 aldım yeni yazılım var dedi yükledim sonra kapattım aşam eve geldiğimde açtım cihaz toplasanız 4 saat çalışmadı ve görüntü gitti,ön panelde ışık kayboldu.servise götürdüm yenisini vereceklerini söylediler.sizlerden ricam yenisini mi alayım yoksa paramı geri mi alayım kararsız kaldım?cihaz özelliklerini fazla inceleme şansım olmadı.yardım ederseniz çok sevinirim.

Yorum yap

9-en önemliside aslında ilk açılışta cihaz 20 saniyede açılıyor
                            cihaz açılırken yeni yazılım olup olmadıgını kontrol ediyor dolayısı ıle 20 saniye geç açmak zorunda kalıyor bu bir exta özelliktir

Yorum yap

oki01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              arkadaşlar geçen hafta x2 aldım yeni yazılım var dedi yükledim sonra kapattım aşam eve geldiğimde açtım cihaz toplasanız 4 saat çalışmadı ve görüntü gitti,ön panelde ışık kayboldu.servise götürdüm yenisini vereceklerini söylediler.sizlerden ricam yenisini mi alayım yoksa paramı geri mi alayım kararsız kaldım?cihaz özelliklerini fazla inceleme şansım olmadı.yardım ederseniz çok sevinirim.
                              yenisi al arkadaşım iyi cihazdır şu an piyadakiler içinde

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X