• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dreambox'ta film,muzik,resim ve diger multimedyaları izlemek

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Dreambox'ta film,muzik,resim ve diger multimedyaları izlemek

Pc deki film,muzik,dvd,vcd,jpg ve digerleri Dreambox da izlenebilir mi? Nasıl izlenir
    Merhaba bugün burada pc deki film ,resim,video,klip,muzik mp3 dvd vcd mpeg1 mpeg2 ve diğer desteklenen dosya türlerini Dreambox tan nasıl izleriz ne yapmamız gerekli onu anlatıcam

ilk önce dreambox da ayar yapmamız gerekli sonra bilgisayarda (pc de) ayar yapmamız gerekli

peki Dreambox da ne yapmamız gerekli

şöyle bakın resimlere

ilk önce internet explorer boş bir sayfaya

dream ip yazın mesela benım dream ip şu şekilde

http://192.168.2.2 sonra enter e basıyor bıze kullanıcı adı ve şifre soruyor

normalde kullanıcı adı root

şifre dreambox dur bu kullanıcı adı ve şifresini siz kendi cihazınıza göre yazıcaksınız

eğer bu işlem tamam ise cihazın içine girdik

peki bu adımdan sonra ne yapmamız gerekli...
    aşağıdaki resimdeki gibi config yazan yere tıklayın

daha sonra Mount manager var ona tıklayın

sonra yeşil ADD yazıyor ona tıklayın

ve ekteki resimdeki gibi bilgileri giriniz

Description: dreambox
    Filesystem Type:1
    Auto Mount: işaretli olacak (tikli olacak )
    Client Directory:/var/mnt/hdd
    Server Directory:dreambox
    IP: Bilgisayarın ip adresi (pc ip numarası)
    User Name: guest
    Password: guest
    Options: rsize=4096,wsize=4096,iocharset=utf8,codepage=857

sonra save deyin

resmi dikkatle incelerseniz eğer,resimde ekranın sağinda tiklenmesi gereken boşluklar var

bunlardan en alttan dört tanesini işaretleyin bir boş bırakın bir üsttekinide işaretleyin

İP yazan 192.168.2.7 buradaki ip benim pc min ip adresidir,siz bu ipi kendi pc nizin ip adresi ile değiştirin

herşey tamamsa save ye tıklayın

sonra mavi mount yazan yere tıkla

ayarlar tam olarak oldu ise

mavi mount yazan yer kırmızı unmount olacaktır resimler aşağıdadır.

Dreambox ile işimiz bitmiştir

bunu anlamak için aşağıdaki resimdeki gibi ayarlar dreamboxda varmı kontrol edin

bunun için

menu-->>kurulum-->>uzmankurulum-->>iletişim kurulumu -->>açılan ip adresi meüsünde iken mavi tuşa basınız ve böyle bir ekran gelmesi gereklidir

ekran geldi ise işlem tamamdır dreambox ile işimiz bitti

Sıra pc de

Bilgisayarım -->> D: ben bunu seçiyorum neden :?

Genelde sistemler C: de dir ama D yedek içiğn kullanılır sizde D: seçin benim tavsiyemdir

D: ye gelin D: nin içine klasör açın

adı dreambox olsun

sonra klasör üstüne sağ tıklayın

ve resimdeki gibi klasörü paylaşıma açınız

(tam paylaşım veriniz,Tam paylasım yanı klasor ıcındekıleri dreamboxdan sılebılır yenıden ısımlendırebılır veya tasıma yapabılırsınız!!)

klasöre sağ tıklayınca en altta özellıkler var ona tıklayın

tıklayınca once genel ozellıkler cıkar hemen sagındakı paylaşım ısmıne tıklayınız ve resımdekı gıbı 2 kutucukda işaretli olsun

önce uygula sonra tamam deyin

işlem tamamdır

Bilgisayarda gerekli ayarlar yapildi

peki nasıl olacak bu izleme,dinleme,görme :

SEVMEK46 işin gücün yok boş işlerle uğraşıyorsun saatlerce bizi uğraştırdın peki ya çalışmazsa ne edeyim ben seni asayım mı keseyim mi?

demenize gerek yok

ister kumandadan dosya kipine gelerek ister

bilgisayardan dosya kipinde film izler,müzik dinler resimlere bakabilirsiniz

şimdi explorer a tekrar giriyorum

sonra http://192.168.2.2 yaziyorum sonra kullanıcı adı ve şifre daha sonra menude aşağıdaki resimdeki gorülen

stream a tıklıyorum

tıkladıkdan sonra asagıdakı resımdekı gıbı yazılar cıkıyor ben buradan settings e giriyorum

acılan ekrandan server settings e tıklıyorum

bu resımdekı ip numarası benim pc nin ip adresidir siz benim pc nin ip adresini değil kendi pc nizin ip adresini yazıcaksınız bunu yapmak için hemen altta edit var ona tıklayın

bastaki ip numaraı pc nizin ip adresidir

alttakiler ise klasör actıgınız C: veya D: veya e,f,g,h, oyle gidiyor hangısı ıse onu secın ve change yapin

sonra

boyle oldu ise sorun yok ayarlar tamamdır (tekrar yazıyorum burdakı ip yerıne sızın ip yazması gereklıdır )
    sımdı dmyı menu-->>kapatma-->>restart enigma yapin -->>

pc deki paylasım verılen dreambox klasoru altına mesela

photo/
    movie/
    music/

klasorlerını alt klasor ekleyin sonra uygun klasörlere film müzik şarkı türkü

18+ filim ne isterseniz yükleyin dm den izleyin hadiiin eyvallah

sorusu olan bana mail atsın

bu anlatım bircok forumda verılmıstir

lütfen bana email atiniz

soru ve sorunlar için )))

sevmek46(at)hacksat(dot)org

Evet şimdilik bu kadar

Anlatım alıntı çalıntı

değil kopya mopya değil % 1000000000 benim saatlerce adım adım uğraşarak yapmış olduğum bir çalışmadır

Notlar: konuda bahsi geçen DReambox serisi Dreambox 500 S dir

image gemini 440 dır

Bilgisayardaki kullanılan sistem windows tur

eğer yukarıdaki mount resmindeki numaralandırda cifs dikkatinizi çekti ise orada bahsi geçen cifs sadece windows serisi için geçerlidir

linux bilgisayar sistem için nfs kullanmanız gereklidir

SElamlar

SEVMEK46
    2008

teşekkürler @SEVMEK46 güzel paylaşım..
    konu başlığın düzeltildi ayrıca o küçük hatayıda editleme fonksiyonuyla düzeltebilirdin yeni mesaj attın neyse onuda hallettim ayrıca konuyu sabitledim...

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı
      teşekkürler @SEVMEK46 güzel paylaşım..
      konu başlığın düzeltildi ayrıca o küçük hatayıda editleme fonksiyonuyla düzeltebilirdin yeni mesaj attın neyse onuda hallettim ayrıca konuyu sabitledim...
      TEşekkür ederim düzeltmeyi yaptinsa 2.ci mesajı silermisin

iyi olmus eline saglik

Selamlar

Yorum yap

ok hallettim kolay gelsin

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          ok hallettim kolay gelsin
          eyvallah :mzk:

Yorum yap

e nedeyim süpersin teşekküler bende alcam dreambox yarın acaba bu clonlarda olurmu ben özenuydudanalıyorumda nasıl anlıcam orginal olduğunu?
            NEXT 2000DPCIS SUPER PLUS USB
            NEXT 2000CIS SUPER PLUS USB
            D-SMART NEXT 9500 X CIS
            NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

hocam yaptım ama mount kırmızı olmadı :S
              NEXT 2000DPCIS SUPER PLUS USB
              NEXT 2000CIS SUPER PLUS USB
              D-SMART NEXT 9500 X CIS
              NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

anlatım için teşekkurler bir sorun var bu işlemleri yaptıktan sonra dm'de nereye basacazda izlicez bu filmi muziği ? kendi kendine başlamayacak herhalde ?

Yorum yap

7025+ için nasıl yapabiliriz

Yorum yap

bu arada maunt kırmızı olmuyor dediklerini aynen yaptım ????

Yorum yap

hocam söylenenleri uyguladım ama müzik dosyalarını görmesine rağmen film dosyalarını görmüyor. sebebi ne olabilir?

Yorum yap

ondan once mount kırmızı olmuyor....daha burayı geçemedik..

Yorum yap

EmeĞİ geÇenlere teŞekkÜrler..
                          Atlanta HD-Box Pvr/Dreambox 500 S/110Triax OffsetÇanak/StabHH-120DisecgMotor/Dıavola 0.1db Inb

Yorum yap

Öncelikle emeğigeçenlere teşekkür ederim.Yazılanları uyguladım ama laptopun dvd sindeki film gayet güzel tv ye geliyor ama bir türlü sesi alamadım.Bir kez başardım ama nasıl olduğunu farketmediğim için tekrar yapamadım.Çok ayarla oynarken ara vermeli ve oluşan değişiklikleri izlemeli.Neyse ben onu buluncaya kadar bilen bir arkadaş sesin neden gelmediğini anlatırsa çok teşekkür edeceğim.İyi çalışmalar.

Yorum yap

nihatbozbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Öncelikle emeğigeçenlere teşekkür ederim.Yazılanları uyguladım ama laptopun dvd sindeki film gayet güzel tv ye geliyor ama bir türlü sesi alamadım.Bir kez başardım ama nasıl olduğunu farketmediğim için tekrar yapamadım.Çok ayarla oynarken ara vermeli ve oluşan değişiklikleri izlemeli.Neyse ben onu buluncaya kadar bilen bir arkadaş sesin neden gelmediğini anlatırsa çok teşekkür edeceğim.İyi çalışmalar.
                              dvd yı nasıl okuycakkı :S plugıns gereklıdır

vlc ıle bu ıs olur ama ben dvd denemedım kı :S

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X