• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

merkezi sistem + özel canak nasıl birleşir

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

engina81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaw bi resimle şu olayı açıklayın lütfen, denedik ama yapamadık
    Arkadaşlar uyduruk işlerle uğraşmayın.
    Köprüleme olayı çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanıyor(Kötü ekranlamadan dolayı).
    Bir başarı elde etseniz bile sinyal seviyelerinde ciddi düşüş meydana geliyor.
    En doğrusu konu başında resimlerle gösterilen şekilde bağlamak

Yorum yap

tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Arkadaşlar uyduruk işlerle uğraşmayın.
      Köprüleme olayı çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanıyor(Kötü ekranlamadan dolayı).
      Bir başarı elde etseniz bile sinyal seviyelerinde ciddi düşüş meydana geliyor.
      En doğrusu konu başında resimlerle gösterilen şekilde bağlamak
      Next 2000 Dobratech..

Yorum yap

4+1 sistem

agurkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        merkezi sisteme ilave olurmu?

oturduğum sitede 10 daireli binaya 4 çanaklı santral sitemi kuruldu. türksat + hotbird + eutelsat W3A (digitürk) olmak üzere 3 çanak bağlandı. 1 çanaklık yer boşta. Şimdi benim öğrenmek istediğim konu şu. Bu dördüncü çanağı santrale bağlamadan, kendi hattıma yani bana özel 4 üncü hatta 5 inci çanak bağlama imkanım var mıdır? Bu mümkünmüdür? Olursa nasıl bağlanır? nasıl olur? yardımlarınızı, görüş ve önerilerinizi yazarsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler..
        Ben iki yıldır bunu bulmak için uğraştım ama sonunda buldum.Burada okuduğum işlemlerin hepsini denedim hatta 3-4 tane daizek option swiç ler var bu iş için ben hepsini denedim sonuç alamadım. ÇÖZÜM şu: Önce 4 lü uydu bölücü ediniyosun,merkezi sistemden gelen kabloyu tek giriş kısmına takıyosun, sonra out yazan yerden 3 adet 10 cm uzunluğunda kablolarla 4 lü daizek e tek tek takıyosun,daizekte son boş kalan yere de balkondan gelen thor uydu kablosunu takıyosun,sonra daizekten tek çıkışla receıvıra takıyosun. bu kadar. Yanlız makinan nedir bilmiyorum ama eğer dreambox ise uydu yapılandırmadan standartdışı seçip uyduları sırasıyla kaydediyorsun. iyi seyirler. Ben yaptım şu an sorunsuz izliyorum

Yorum yap

ben de bunu duymuştum valla doğru ise ban da çok lazım bu. ucuza da mal olur.

Yorum yap

bende yaptım bu şekilde gerçekten oldu. merkezi ile kendi çanağımızı birleştirdim. teşekkür ederim.

Yorum yap

slm özel dayzek kullanırsan olur. bağlantı şeması ve özel dayzeği sana göndere bilirim. [email protected]

Yorum yap

arkadaslar benımde buna benzer bır sorunum var uyducu arkadasa burayı okuttum kafasına yatmadı sımdı dıgıturk antenden gelen bır kablo var santralden gelen bır kablo var kı santrale hotbırd ve turksat baglı ıhtıyacım olan bırda astra uydusu var bunun lnb sını merkezı santrala baglı olan hotbırde aparatla bırlestırsem sonra bu lnb den cıkan kablo santralden gelen kablo vede dıgı antenden gelen kabloyu nasıl bırlestırıcem

Yorum yap

ikarus-78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  arkadaslar benımde buna benzer bır sorunum var uyducu arkadasa burayı okuttum kafasına yatmadı sımdı dıgıturk antenden gelen bır kablo var santralden gelen bır kablo var kı santrale hotbırd ve turksat baglı ıhtıyacım olan bırda astra uydusu var bunun lnb sını merkezı santrala baglı olan hotbırde aparatla bırlestırsem sonra bu lnb den cıkan kablo santralden gelen kablo vede dıgı antenden gelen kabloyu nasıl bırlestırıcem
                  BURADA verilen yerden temin edeceğiniz anahtarla bu işi aşağıda verilen şemaya göre bağlayabilirsiniz.

Yorum yap

merhaba dedıgınız sıstemı yapamadı uyducu bızde uc lnb lı bır sıstem kurduk onu assagıya ındır dık ayrıyetten santralden bır kabloda assagıya ınıyor yanı su an bır canaktan hotbird astra vede eutelsat santraldende hotbird ve turksat gelıyor bu ıkı kabloyu bırlestırıp dreamboxa gondermem lazım ne kullanmam lazım assagıda bır lınk buldum ama ne kadar dogru ne kadar yanlıs yardım lutfen
                    http://www.dreamboxturkey.com/forum/...ad.php?t=15805

Yorum yap

yardım lutfen

merhaba yardım edersenız sevınırım d smartı seyredemıyorum ?

Yorum yap

gökkuşağıdijital Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        arkdaşım 1 adet disegc alırsın disegin arka kapağını aç 1le 2ci çıkışlarına bir küprü at thor çanağından gelen kabloyu 3cü girişine tak sorunsuz izlersin
                        bunun nasıl yapılacağını anlatabilirmisin. kendimiz yapabilirmiyiz.

Yorum yap

Nasıl yapılacağını anlatmış zaten tekrar anlatmaya gerek yokki. Havya ve lehim kullanmasını biliyorsan yapabilirsin. Yok kullanamam dersen bi elektronikçiye disecq le beraber git 1. ve 2. girişleri birleştir de birleştirip verir..
                          Computer High Engineer
                          Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
                          Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
                          Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

Mrdp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Nasıl yapılacağını anlatmış zaten tekrar anlatmaya gerek yokki. Havya ve lehim kullanmasını biliyorsan yapabilirsin. Yok kullanamam dersen bi elektronikçiye disecq le beraber git 1. ve 2. girişleri birleştir de birleştirip verir..
                            disecqin içini hiç görmedim o nedenle yapısı hakkında bir bilgim yok. havya kullanmasını tabii ki biliyorum o nedenle bir yanlışlık yapmadan kendim yapmak istiyorum. bunu şematik olarak veya resimli olarak anlatmanızın herkese faydası olacak diye düşünüyorum. internette merkezi sistemle kendi çanağınızı birleştirme diye aradığınızda heryerde option switch kullanılması öneriliyor. option switch fiyatı 20 TL civarında oysaki 4 girişli disecq fiyatı 5-10 TL arasında değişiyor. Bu nedenle benim gibi konuya yabancı kişilerin faydalanması amacıyla detaylı (resimlİ) anlatım istedim.iyi günler.

Yorum yap

Arkadaşlar benim de şöyle bir durumum var merkezi sistemde Turksat Hotbird ve Eutelsat bağlı açıkçası 12 daireli bir apartman merkezi santral 4 uyduyu mu kapsıyor sadece 3 uydu için mi açıkçası bilemiyorum.. Sorum şu mesela diyelim ki maximum 3 uyduyu kapsıyor santral ben santrala Turksat çanağına aparatla azerspace 46 (idman tv için) uydusunu aparatla bağlasam ve turksat ile azerspace uydusunu normal 4 lü diseqc ile birleştirip sonrasında merkezi santrala switche giden kabloyuda bu diseqc receiver in yazan girişe taksam sorunsuz bir şekilde yayınları izler miyim...
                              85 cm Diseqc Motorlu (Power Tech) Anten (100.5 East- 30West (KuBand)),,, 90 cm Sabit anten (36A/B East(aparatlı) ve Turksat 3A/4B(merkez)),,, LG WEBOS UJ630V UHD TV,,, Beko CRT TV,,, Samsung 40'' LCD TV,,, Sony WAIO (SWE1512Y1ESI),,, 1 Adet 750 GB Toshiba Taşınabilir Disk,, 1 Adet 1 TB Toshiba Taşınabilir Disk Redline TS 7500 HD,,,,

EMEĞE SAYGI LÜTFEN....

Yorum yap

Cevap verecek arkadaşlar varmı acaba..
                                85 cm Diseqc Motorlu (Power Tech) Anten (100.5 East- 30West (KuBand)),,, 90 cm Sabit anten (36A/B East(aparatlı) ve Turksat 3A/4B(merkez)),,, LG WEBOS UJ630V UHD TV,,, Beko CRT TV,,, Samsung 40'' LCD TV,,, Sony WAIO (SWE1512Y1ESI),,, 1 Adet 750 GB Toshiba Taşınabilir Disk,, 1 Adet 1 TB Toshiba Taşınabilir Disk Redline TS 7500 HD,,,,

EMEĞE SAYGI LÜTFEN....

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X