• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 Super Plus DPCIS Pozisyoner Ayarı (Resimli-Videolu)

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

evren55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm ustatlar
    benim cihazım next2000 superplus dpcıs motor limitleri ayarlarken oradaki rakamlar değismiyo yani doğu ve batı limitleri almak için + yada - tuşlarına basın motor ve limit hatası verip 5000 rakamında sabit kalıyor.ustaya götürdüm o da anlamadı.yardımcı olabilirseniz sevinirim. herkese slm
    ilk önce doğu batı limit ayarı yapmalısınız çünkü 5000 kaldığı için yapılmamış gözüküyor yada yapmıyor sanırım limit ayarı kabloların motor A motor B -sensör gnd girişlerine takıldığından emin olun yada kollu motor içerindeki sönsör kablosunun takılı olmasına dikkat edin kanloları motor a-b kablolarını sensör gnd girişlerine takmamaya özen gösteriniz yoksa sensör yanar..

Yorum yap

slm arkadaşlar
      motor bağlantıları tmm motor tek tıklama ile dönüyor.Motor yeni omasına karsın yapıyor.cihazda bir arıza olabilir mi diye düsündüm.ayrıca ilginize tsk.

Yorum yap

aynı receiver bendede var ama motor hatası diyip duruyo dönmüyor hiç.. yardım ?

Yorum yap

ilker2008 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          aynı receiver bendede var ama motor hatası diyip duruyo dönmüyor hiç.. yardım ?
          Motor A Motor B Gnd sensör girişlerini kontrol et
          (umarım kollu motor içerisindeki cam sensör yanmamıştır )

Yorum yap

memorist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Motor A Motor B Gnd sensör girişlerini kontrol et
            (umarım kollu motor içerisindeki cam sensör yanmamıştır )
            Cam sensör = Ritröle = Bir mıknatıs vasıtassı ile açma kapama görevini yapan bu alet yanmaz. Kısa devre olup kontokları yapışır. Neden : Voltajı sensöre verdiğinizde röle o an için kapalı kontak konumundaysa kontaklarının yapışması..
            Computer High Engineer
            Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
            Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
            Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

Mrdp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Cam sensör = Ritröle = Bir mıknatıs vasıtassı ile açma kapama görevini yapan bu alet yanmaz. Kısa devre olup kontokları yapışır. Neden : Voltajı sensöre verdiğinizde röle o an için kapalı kontak konumundaysa kontaklarının yapışması..
              yanma derken elnette iiçinde role var elbette yapışır ( işlevinin kaybetmesi anlamında )yazmıştım

Yorum yap

Arkadaşlar benim cihazım 2000 DPCIS SÜPER fabrika ayarlarına dönmek için şiresini bilem varmı şimdiden teşekkürler

Yorum yap

[quote=ereneren44;312756]

------------------------------------------------------
                  [youtube]iGd4RUMU7oc[/youtube]
                  http://tu.tv/videos/next-2000-dpcis-super-plus

http://www.megavideo.com/?v=1DY2Y8MV[/quot

Elinize sağlık.Paylaşımınız için teşekkürler.

Yorum yap

redrobin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Arkadaşlar benim cihazım 2000 DPCIS SÜPER fabrika ayarlarına dönmek için şiresini bilem varmı şimdiden teşekkürler
                    Cihazı Fabrika ayarlarına döndürmek için 8503 tuşlayınız.

Kolay gelsin.
                    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
                    www.next.com.tr

Yorum yap

Ustalar benimde Next 2000 dap cıs pozisyoner error veriyor ve dönmüyor,çok uzun süre bekleyince 8-10saat gibi bir süre düzeliyor bir süre sonra yine bozuluyor.Motor arızalı dediler değiştirdim,olmadı.pozisyoner arızalı dediler onu da değiştirdim ayni arızayı yine yapıyor,şu anda yine bir yerde takıldı,öldür Allah yürümüyor.Ne yapmalıyım,lütfen

Yorum yap

next servisinde bi kontrol ettirin bakalım yapabileceğiniz tek şey next servisine gitmek olacaktır

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X