• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

dreambox 7020 si internete bağlanamıyor...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• dreambox 7020 si internete bağlanamıyor...

dreambox 7020 si internete bağlanamıyor...blue panelde gemını dowload bolumunde internete gırış yapamıyorum bu şekılde yazı çıkıyor..can t resolve host name

dowloadblue.panel yanı bağlanmamıyorum acaba sorun nerde yapmadığım kalmadı.herşeyı yaptım ama gozden kaçan yermı var acaba 3 dfa reset yaptım yenı ımage attım.ne yaptımsa bağlanmıyor....lutfen yardım edın..................

Ethernet kablonu değiştir...

Yorum yap

kabloyu porttan kabloyu taktım gene aynı. dırek modeme taktım gene aynı...offfff

Yorum yap

dream kullanan bir arkadaştan bilgi al derim...

cihazındada sorun olabilir....
        Atlanta HD-Box Pvr/Dreambox 500 S/110Triax OffsetÇanak/StabHH-120DisecgMotor/Dıavola 0.1db Inb

Yorum yap

dreambox modeme mi bağlı yoksa pc bağlı

Yorum yap

merci mona mi

Yorum yap

Daha evvelden bağlanabiliyordu da, artık (yeni imaj vs.) bağlantı sorunu mu yaşıyorsun?

Lan içerisinde PC'inden bağlanabiliyor musun ip adresini yazarak?

Network kısmında DHCP yi iptal etme ve böylece router'in kendisi ip numarası versin (modemini de aç kapat ki Lan'ı bir daha tarasın). Eğer bu durumda da cihazın internete bağlanamıyorsa donanımsal bir kusur arayabilirsin ama bence mutlaka ayarlardan

Network bağlantısı kurmak için saçını başını yolmuş birisi olarak söyleyebilirim ki ufak detaylardan dolayı sorun çıkıyor, mutlaka ufak bir sorundan dolayı bağlanamıyorsundur.
              :tr:
              DM500S
              Birinci 85cm.lik çanak üzerinde aparatla 2 Lnb (Hotbird ve Astra)
              İkinci 85cm. lik çanak üstünde çiftli Lnb ile Türksat (salona ve yatak odasına)
              Optik (ses) bağlantı ile Philips Home Cinema ve DVD-Yazıcı
              Artık bozulmaya başlayan Panasonic tüplü 70 ekran TV

Yorum yap

belki modeminden mac adresi ksıtlaması yapılmıştır bir kontrol et bazen insanın gözünden kaçabiliyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X