• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

:help: televizyon kendilginden kapanıyor lütfen yardım edin

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• :help: televizyon kendilginden kapanıyor lütfen yardım edin

slm arkadaşlar benim beko m751x bir televizyonum var. bazen televizyon kendiliğinden kapanıyor öndeki lamba sönüp tekrar yanıyor
    bu olay her gün oluyor.

lütfen yardım edin ne yapmalıyım birde televizyonu fabrika ayarlarına nasıl cevirebilirim? yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

onurbe_844 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar benim beko m751x bir televizyonum var. bazen televizyon kendiliğinden kapanıyor öndeki lamba sönüp tekrar yanıyor
    bu olay her gün oluyor.

lütfen yardım edin ne yapmalıyım birde televizyonu fabrika ayarlarına nasıl cevirebilirim? yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
    M751 X Otel tv dir.
    Beslemede soğuk lehim, kurumuş kondansator veya açık devre direnç olabilir.
    Yanlış yapılmış tüp ayarları da kapanmasına sebep olabilir.
    Fabrika ayarlarına getirmek sadece Servis kumandası ile yapılmakta-Bütün servis ayarları değerlerini bilmiyorsanız denemeyin.

Yorum yap

ben daha bu konularda yeniyim biraz ayrıntılı anlatırmısın

tkantar Nickli Üyeden Alıntı
      M751 X Otel tv dir.
      Beslemede soğuk lehim, kurumuş kondansator veya açık devre direnç olabilir.
      Yanlış yapılmış tüp ayarları da kapanmasına sebep olabilir.
      Fabrika ayarlarına getirmek sadece Servis kumandası ile yapılmakta-Bütün servis ayarları değerlerini bilmiyorsanız denemeyin.
      öncelikle soruma cevap verdigin icin teşekkür ederim.
      savol bana biraz daha ayrıntılı yazarmısın dostum
      iyi günler

Yorum yap

bu olay her gün oluyor.

arkadaşım şaşi alt kısmında beslemede diyot var onu dene ve c.609 c.613 ve çip dirençler var alt kısımda onları sugukleyim gez duzelmezse fab ayarlarına dön ve sonra göz ayarına göre ayar yap tek sorun tuner model dikkat et diyer ayarları rahatlıkla yaparsın

Yorum yap

öncelikle soruma cevap verdigin icin teşekkür ederim.
          savol bana biraz daha ayrıntılı yazarmısın dostum
          iyi günler
          Konuya hakim değilseniz ürününüzü bir yetkili servise götürmenizi tavsiye ederim.
          Hem tamiri yapılmış olur hemde 1 yıl onarım garantisi almış olursunuz.
          Yanlış müdahale ile arıza maliyetini 2-3 misli arttırabilirsiniz.
          Elektronik bilgisine sahipseniz anakartın ön sol kısmında barkod etiketi vardır oradaki bilgileri aktarırsanız daha ayrıntılı yardımcı olmaya çalışırım

Yorum yap

tkantar ustaya aynen katılıyorum artı ciyazın garantisi varsa hiç açma derim şayet açıpta yapamazsan servise götürdügünde kurcalanmış diye arızası garanti dışı yaparlar

Yorum yap

fabrika ayarlarına nasıl alırım kumanda var

Arkadaşlar garantinin geceli 3 yıl oldu birde arkadaşlar bu televizyonu gümüşhanede bir beko servisinde sigortası degişildi acaba diyorum sigortadan olabilir mi bu sorun ???
              soguk leyimbulamadım.
              fabrika ayarına almayı bilmiyorum.
              yardım eden arkadaşlara sonsuz teşekkürler

Yorum yap

sogukleyimi siz nasıl bulacaksınız biz büyütecle zor buluyoruz konuyu bilmiyorsanız hic kurcalamayın sigarto diyorsun durupdururken sigorta atmaz arkadaşım
                AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

Arkadaşlar garantinin geceli 3 yıl oldu birde arkadaşlar bu televizyonu gümüşhanede bir beko servisinde sigortası degişildi acaba diyorum sigortadan olabilir mi bu sorun ???
                  soguk leyimbulamadım.
                  fabrika ayarına almayı bilmiyorum.
                  yardım eden arkadaşlara sonsuz teşekkürler
                  Sigorta yuvasında boşluk varsa en ufak titreşimde kapanabilir.
                  Bunu test etmek için tv çalışırken herhangi bir tarafına ufak darbeler uygulayabilirsiniz.
                  Soğuk lehim mikroskobik çatlaklar şeklinde olur gözle görülemeyebilir. Tazelemek suretiyle giderilir.
                  Kapanmaya neden olabilen açık devre olan 68K /1w direnç.Beslemede SMPS trafosunun yanında bulunmakta.

Yorum yap

anlayan anladı..........

ramis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    sogukleyimi siz nasıl bulacaksınız biz büyütecle zor buluyoruz konuyu bilmiyorsanız hic kurcalamayın sigarto diyorsun durupdururken sigorta atmaz arkadaşım
                    slm arkadaşlar sogukleyim lehimin elemanların yüzeyine iyi tutunamadıgı durumdur.
                    Soğuk Lehim, görüntüsü ve parlak olmayan gri renginden kolaylıkla tanınabilir
                    arkadaşlar ben elektironik dersi aldım bu konuyla ilgili bilgim var biraz soruma cevap yazan arkadaşlara sonsuz teşekkür ederim :bravo:

Yorum yap

slm arkadaşlar sogukleyim lehimin elemanların yüzeyine iyi tutunamadıgı durumdur.
                      Soğuk Lehim, görüntüsü ve parlak olmayan gri renginden kolaylıkla tanınabilir
                      arkadaşlar ben elektironik dersi aldım bu konuyla ilgili bilgim var biraz soruma cevap yazan arkadaşlara sonsuz teşekkür ederim :bravo:
                      ders almak başka uygulamak başka biz bu gözleri boşyere harcamadık gözlük gözlük üstüne birde büyüteçle bakıyoruz artık. devreyi tarıyorsun tek tek leyim geciyorsunuz saklandımı saklanıyor 3yada 5 seansta tamirçimi yetişiyor artık 35 yılı devirdik hala ögrenecek seylerimiz var.:yess: ne mutlu size her şeyi cok daha iyi biliyorsunuz.
                      AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

Konu kapanmıştır.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X