• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

vestel,regal 11ak30 acil yardım lütfen!!!!!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• vestel,regal 11ak30 acil yardım lütfen!!!!!

Arkadaşlar elimde bir başbelası var lütfen yazdıklarımı dikkatle okuyup bana ACİL yardımcı olurmusunuz? Şasede denemediğim kalmadı çok komik bir durumdayım ve bu mesleğide 18 senedir yapmaktayım ama bu tv beni 18 sene daha yaşlandrdığına inanıyorum )
    modeli: REGAL 11AK30 A4 şase şikayetim ise:stby ışığı start verdiğim anda yüksek voltaj
    aniden gelip zik zik ses yaparak tv çalışmıyor sürekli kırmızı led yeşil olup kesiyor!!!
    denemiş olduğum parçalar ise şöyle: eht trofosu,smt trofosu,horz bu 808 transt,smt buz90,smt44608 entegre si,optkuplor ve çıkışındaki trantorler ve 9,1volt zenneri,vertikal ent,eprom ent,sistem kontrol entegresi,tüner,stv 2246c entg,blok kondanstör,swiçmot kondansotörleri,horz devresindeki nf olan kond,horz devresi 47mf160v 2 adet kond,rgb devresi 200 volt boşa alınıp denendi ve ayrca tda 6107 entegresi,smt çıkış diyotları, horzantel diyotları komple,ses çıkş entg,
    7805 ve 7808 ler, mcr42-8 transtör ve tıp112a yazılı transtör,saptırma, ses çıkış devresi yakınında
    4700mf ve 2200mf kondanstörler,şasedeki çoğu direnç ve diyotlar ve bobin ve kond hep denedim sayılır, 2 adet metal kristaller denendi,şase üzerinde çatlak arandı temassızlık ve çatlak olmadığıda anlaşıldı, son olarak önde bulunan 4 adet buton boşa alınarak denendi sevgili arkadaşlar bu tvden 2 adet olduğundan sağlam olan tv den sök tak yöntemiyle çoğunu denedim fakat ufak bişey varki ben bulamadım belki siz bilirsiniz diye yazdım lütfen yorum ve yardımlarınızı esirgemeyiniz!!!! ACİL

dostum denemedigin bişey kalmamış besleme çıkış diot unun altında 99 kohm drenç olacak kritik tir deger degiştiginde besleme volltajı uçar yazdıkların arasında varmı bilmiyorum ama bi bak istersen degerini aynen takmanı tavsiye ederim eger elinde yoksa dirençleri köprüleyerek aynı degeri bulmaya çalış saygılar kolay gelsin

Yorum yap

abi bide hoparlörü deneseydin olmadı bide tüpü dene

Yorum yap

abdulhey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        abi bide hoparlörü deneseydin olmadı bide tüpü dene
        çok eski tarihli bir mesaja cevap yazmışsınız...umarımki o sorun çözülmüştür...

Bursa Elektronikçiler Odası Duyurusu-Tüm ELEKTRONİKÇİLER Tıklayınız

Yorum yap

smt çıkışında 1n 4007 tipi diyot 5volt hattında sanırım bozulmuş aynı arızadan ikidefa geldi diyot ölçünce sağlam ama iletim yok kontrolet
          kolay gelsin

Yorum yap

sayın ustam bende senini gibi bi arızaya rastladım bende besleme devresinde D808 ba 159 buz 90 yanındaki diyot belki sana lazım olur arıza ondan çıktı

Yorum yap

aynı sorun bendede var şuan kırmızı led yeşil oluyor iki defa zik zik sesi yapıp enerji kesiyor. 1n 4007 diyotların 2 tanesi yanıktı değiştim 2.2k taş direnç yanıktı değiştim bu sorun geldi şimdi ileriye gidemiyorum. bu sorunu çözmüş olan arkadaşlar tam olarak hangi parçaları değiştiklerini yazabilirlerse çok yardımcı olurlar. ben askerim şuan kısımdaki tv arızalandı bunu çözemezsem komtan başımı ütüler sanırım lütfen yardım...

Yorum yap

yardım edin lütfen....

Yorum yap

beslemedeki yüksek kiloomlu dirençleri sağlam ölçsende değiştir 820 ,330kilom birde kondansatörleri yenile.kolay gelsin

Yorum yap

hangi kondansatörleri ama kutupsuz kondansatörlerde var elektrolit olanalrda var hepsini değişmekten mi bahsediyorsunuz

Yorum yap

usta cihazın yüksek gerilim trafosunun yanında yani horzantalda mercimek kondansatör direç veya açıkdevre yada patlamıştır bacakları duruyordur bende senin gibi çok uğraştım 2.2 nano 1600 volt diye hatırlıyorum şimdi gördüm mesajını dükkanda deyilim yükleme yapıyor yeşile geçip susuyo benide bayagı uğraştırdı kolay gelsin olmassa geridön

Yorum yap

kutupsuz kondansatör yük. vol.trafosunun yanında 2.2 nano 1600v olması lazım mercimek kondansatör kahve renkli küçük kısa devre olma ihtimali çok yüksek olmasa geridön

Yorum yap

arkadaş horzantal transtörünün kollektörünü çalıştırıp ölç bakalım voltajda sapma oluyomu eğer oluyosa transtörü sök kollektör voltajını ölç sapma olmuyosa transtörü deyiş sağlam olsa dahi eğer arza devam ederse yüksek voltaj trafosu arızalıdır

Yorum yap

her bişeyi ölçtüm artık bunalıma gircem değişmediğim parçası kalmadı tv yeşil oluyo iki defa led yanıyo sonra kırmızı oluyo kesiyo işte yeşil olurken 5v- 8v- uçlarına besleme geliyo ama kırmızı olunca yine kesiliyo şimdi msjlarınızı gördüm mercimeğe bi bakayım tekrar dönerim ilginize çok teşkür ederim.

Yorum yap

orda açık devre olmuş yada patlamış bi eleman bulamadım söylediğin 2.2 n 1600v mercimek de yok orda çalışmalara devam ediyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X