• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Server Almak İçin Neler Gereklidir.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Server Almak İçin Neler Gereklidir.

Makinayı aldık diyelim daha sonra linux yuklenecek bu yazılımlar nelerdir lisanslar ve resmi evrakları nedir. Server i satın aldıktan sonraki tüm işleri anlatabilirmisiniz. sanırım bi makineyi almakla iş bitmiyor.

Uygun ve kaliteli bir datacenter'den aldığında işletim sistemi (linux veya windows) ve ana bileşenler (Apache, MySQL, Exim vs..) üzerinde yüklü ve çalışır vaziyette gelir zaten. Linux serverlerin çoğunda lisanslı WHM - cPanel vardır ancak dediğim gibi alınan datacenteri iyi seçmek gerek. Servere verilen fiyatın içerisinde bu yazılımların lisans ücreti de dahil olur.

Bundan sonra geriye ince ayarlar kalıyor onlar da server adminine kalıyor tabi. Firewall, PHP ayarları vs.. Bunlar için de araştırma yapmak gerekli; bunlarla ilgili ayrıntılı teknik bilgiler veren siteler mevcut. Eğer Linux server kullanacaksan da öncelikle temel Shell komutlarını araştırıp biraz öğrenmen gerek. Sık sık SSH kullanmak gerekebiliyor..

Yorum yap

Hocam server kiralamak için bir link tavsiyesi aldım fakat seçeneklerde hiçbir fikrim yok sadece linux cpanel istiyorum ve vBulletindeki archive bölümündeki linklerde bazı serverlerde ? var ben bu ? işaretini istemiyorum / slac olsın istiyorum örneğin sizinki gibi.
      http://www.mach1digital.com/mach1for...hive/index.php/f-7.html
      http://www.bazıserverlerdeise.com/fo...hive/index.php?f-7.html

satış belki olur ama ikinci planda 5 sitem var + biri boşta serveride o linke alacam. bana seçenekleri çıkarırsanız ve bunu aldıktan sonra bana ne lazım olacak özetle bana bi liste çıkarsanız minnettar kalırım teşekkür ederim.

https://order.layeredtech.com/order/...&productId=350

Yorum yap

bendeki makine
        p4/2.4
        1 gb ram
        100 gb hdd
        sınırsız trafik
        cpanel /whm

ayda 150 ytl e yakın ödüyorum.

istersen gel seni ortak edeyim yarısını sen öde yarısını ben cebimden para ödemekten bıktım artık
        "Bizim Gerçek Kıldıklarımıza Onların Hayalleri Erişemedi"

Fatih Sultan Mehmet

Yorum yap

Hocam bu stelerimden bitanesi organik81 dede kaldım daha önce serverlere verdiğimiz sıkıntıyı bilir.
          eskiden databasemizde bi hata var diyoduk 3-4 kez impex attım ama yine aynı sanırım sorunumuz bu resimdeki gibi aşırı ziyaretçi şuan öğlen saati üye kaydı belli hiçbir server bizi almıyor artık bende sıkıldım kendi hesabıma olsun istiyorum teşekkür ederim

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X