• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D Süper Tek Tuner Serisi Kanal Yedekleme

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Machina 3D Süper Tek Tuner Serisi Kanal Yedekleme

Merhaba!
    Cihazımı alalı 3 gün oldu.
    Daha önce 2000 super, sonra en son 18500 hdplus kullanıyordum,
    18500'de kanal düzenleme menüsü altında kanal yedeği al seçeneği vardı ve son derece basit bir işlemle .udb dosyası olarak kanal yedeği alıyordum ve kanalları geri yükle seçeneği ile de yazılım attıktan sonra yüklüyordum. Böylece yıllarca kanal ayarlarımı saklayabiliyordum.
    Bu cihazda Kanal Yedekleme nereden ve nasıl yapılıyor?
    Ayrıca sistem yazılımı atınca kanallar siliniyor veya değişiyor mu?
    Bilgi verecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Size hemen yardımcı olalım...
    1.Önce FAT-32 formatlı bir USB yapıyoruz.
    2.Şimdi cihazımızın önündeki girişe takıyoruz.( Bellek bulundu uyarısı verecektir.)
    3.Şimdi Kumandanın üzerindeki USB tuşuna basıyoruz.
    4.Karşımıza önce kayıtlar yazan bir pencere gelecektir.
    5.Şimdi ses kısma tuşuna basıyoruz,karşımıza bu sefer YAZILIMLAR yazan bir menü gelecektir.
    6.Şimdi yedek almak için kumandanın üzerindeki MAVİ tuşa basıyoruz.
    7.İşte kısaca hepsi bu kadar böylece kanal ve kullanıcı ayarlarımız YEDEKLENMİŞ oluyor.( backup_ndb olarak görünür.)
    8.Lazım olduğunda aynı menü üzerinde iken bu yazmış olduğum sıra takip edilerek bu dosya üzerine gelinerek OK lenir ve cihazınız böylece kanal listenizi tekrar hafızasına alır.
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Ben hepsini yaptım ama hala sekizinci madde olmuyor. Geri yükleme hatası alıyorum. Backup_0629.ndb dosyası var üzerine gelip tıklıyorum. Bilgiler güncellensin mı diyor evet diyorum ve sonuç dikkat geri yükleme hatası

Yorum yap

BuSyMaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Ben hepsini yaptım ama hala sekizinci madde olmuyor. Geri yükleme hatası alıyorum. Backup_0629.ndb dosyası var üzerine gelip tıklıyorum. Bilgiler güncellensin mı diyor evet diyorum ve sonuç dikkat geri yükleme hatası
        O uyarının anlamı kısaca şudur:Yeni eklenen özellikler cihaz üzerindeki kanal bilgileri ile ve diğer DATA bilgileri ile UYUŞMAZLIK yaşandığı içindir...Malumunuz cihazımıza sürekli olarak yeni özellikler eklendiğinden dolayı bundan bir kaç yazılım önce DOKTOR üstat bir RESET sistemi geliştirdi.Buna göre gelen her yazılım sonrası yapılacak olan RESET durumunda 4 bölüm değil önce 1.nolu seçenek olan SADECE KULLANICI AYARLARINI SİL seçeneğini seçip 1 kez bunu yapacaksınız.Bakınız burası çok ÖNEM arzediyor bu kısmı atlayan sizin gibi sıkıntı yaşayabiliyor.Neyse bir kez reset yapıldıktan sonra tüm kullanıcı ayarlarınızı,yani kişisel görüntü ayarlarınızı yapın.Ve akabinde YEDEK alın sonra isterseniz 4 bölümün hepsini sil seçeneğini kullanabilirsiniz.Fakat dediğim gibi sadece 1 nolu seçeneği yapıp yedek almanız yeterli olacaktır. Kolay gelsin.
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Tamam deneyeceğim teşekkür ederim.

Yorum yap

BuSyMaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Tamam deneyeceğim teşekkür ederim.
            Rica ederim.
            MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Açıklamalar için çok teşekkür ederim.

Yorum yap

moni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Açıklamalar için çok teşekkür ederim.
                Rica ederim.
                MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X