• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Bizim Temel

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

KARADENIZLI BIR BABADAN OGLUNA MEKTUP

Uy sevgili usagum!

Allah'in selami tabiidur. Mektubu cok yavas yazayrum, cunkim bilirum ki,
    cabuk okuyamazsun.. Benden yana sual
    edersen, Allahuma pin sukur iyiyum, yeni pir is puldum.. Emrimde yuze
    yakin adam var, hepsi de sessuz sedasuz, kendi
    hallerinde. Ne is puldugumu soraysan soyleyecegum patlama, mezarluk
    pekcisi oldum..
    Bacin Emine bir uşak doğuracak, daha erkek midur, kiz midur, pelli
    değil. Haçan o yüzden sağa dayi mi oldin, teyze mi oldin soyleyemeyrum..
    Temel emicen de tükkan açtu, o da otuza aldiğini yirmipeşe verir, sürümden kazaniyormuş oyle dedi..
    Bizim koye findukcularin Temel'i muhtar seçtuk, akillu uşak da. Geçen
    gun hepimizu zelzeleye karsi aşi etturdu. Temel akilludur, hemde dürüsttur.. Gecenlerde bir taksinin şoforu koye varmiş, muhtari arayu, meğer yolda pir tavuk ezmuş sahibini soraymuş.. Muhtar Temel tavuğa pakmis, habu pizden degildur, pizum koyde yassu tavuk yoktur, demis..
    Senin kuçuğun Memet çok akullu bir uşak çiktu. Gecen gun tepeye varmis,
    elinde bir ip sallayup duriy.. Anan, uy uşağum ne edeysun orada demiş.. O da heva turumuna bakayrum demiş. Çektum oni aksam karsuma, anlat bakayum su hava turumu işinu dedum. Anlatti, meğer ip sallanunca havanin ruzgarli oldugunu, ip islaninca da yagmur yağdiğunu anlaymiş..
    Cok akillu uşak vesselam. Sen o yaşta boyle akillu degildun!
    Yaa işte boyle uşagum.. Memlecetten sağa pol pol havadis.. Yeni havadis olursa yine yazayrum.. Baki Hudaya emanet ol.
    Baban
    Not: Mektupa para koyacaktum, ama geç akluma geldu, zarfu kapatmişum

Yorum yap

Fidye

Temel'in işleri çok bozukmuş.Borçlarını ödeyemez hale gelince çocuk kaçırıp fidye istemeye karar vermiş.Yoldan geçen bir çocuğu kaçırmış.Sonra bir not yazmış'' Çocuğunuzu kaçirdum.Filan parkta filan yere çanta içinde 10 milyar lira pirakun imza:Lazoğli '' Notu çocuğun cebine koymuş ve bu notu babana ver diyerek göndermiş.Ertesi gün tarif ettiği yere varmış.Aynen dediği gibi içinde 10 milyar olan bir çanta ve bir not '' Ula uşağum insan hiç hemşerusina pöyle yaparmi imza: İdris...

Yorum yap

Spartakus35 gibi ben de sana bir gönderme yapayım: Bu iki fıkra iyi olmuş yani.Yalnız dikkat et, lazın biri seni harcamasın...
        Ama yok yok korkma onlar harcamayı, zaman ve para olarak değerlendirirler...
        Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

Ya bende laz isem:ehehe: :ehehe: (Ayrıca Karadenizliler çok hoşgörülüdür)

Yorum yap

Ne yapalım laz isen, bir insan kendi yöresel kimliğinden tebessümler yaratıyorsa, o kendini aşmış demektir. Biz buna diğer bir deyişle; hoşgörü diyoruz. Ayrıca Karadenizliler hoşgörülü ise sorun yok demektir.

Tebessüme ve fıkraya devam Emoli821...
            Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
            Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

Yorum yap

KARIŞAN ATLAR

Temel ile Dursun herşeyde inatlaşırlarmış.Temel bir at almış,tabi Dursun'da almış.Atları karıştırmaya başlamışlar.Temel atının kuyruğunu kesmiş, Dursun'da Temel'e inat olsun diye atının kuyruğunu kesmiş.
              Atlar yine karışınca Temel bu sefer atın sırtına kırmızı bir çarpı işareti yapmış.Dursun yine aynısını yapmış.
              Temel bakmış olacağı yok:
              Ula Dursun demiş.Pak pu iş pöyle olmayacak.En iyisi beyaz olan penum,siyah olanda senin olsin tamammi.

Yorum yap

çok güzel bir fıkra
                Hakiki Arkadaşlık Sıhatten Farksızdır,Kıymeti Ancak Elden Gittikten Sonra Anlaşılır.

Yorum yap

LeOnaSHeRMie Nickli Üyeden Alıntı
                  çok güzel bir fıkra

Dostum hoşgeldin ya

Yorum yap

Bana Güvenmeyin

Gazetede şöyle bir ilan çıkmış:''Bir müdür aranıyor.Yüksek tahsilli,İngilizce ve Fransızca bilen,askerliğini yapmış,30 yaşından gün almamış,boy en az 1.85 ve bekar olması gerekiyor''
                    Temel başvurmuş:
                    -Ben demiş ilkokulu zor bitirdim,yabancı dil zaten bilmem,yaşım 45 ve boy 1.65...
                    -Eee demişler niye başvuru yaptın o zaman?
                    Temel gayet ciddi bir şekilde:
                    -Bu ilanı verduğunuz müdürlük işi var ya,ha bu iş için bana güvenmeyesunuz demeye geldum

Yorum yap

Az kalsın yakalanıyordum

Fabrikada çalışan üç kafadar işçiden biri Kayserili,biri Adanalıbiriside bizim Temel'dir.Bunlar çalışırlarken patronun hergün erkenden işten ayrıldığını farkederler.Uyanık Kayserili arkadaşlarına derki:
                      -Bakın patron erkenden çıkıyor ve geri dönmüyor.Bizde o gidince hemen tüyelim.
                      Kabul ederler ve hemen o gün patron çıkınca onlarda işten kaçarlar.Adanalı lokantaya gider ve karnını doyurur.Kayserili evine gider ve yatar.Temel de eve gitmeye karar verir.
                      Kapıyı açar birde bakarki yatakta karısıyla patronu sarmaş dolaş.Çaktırmadan kapıyı kapatıp ordan uzaklaşır.
                      Ertesi gün Kayserili haydi patron gitti der.Temel itiraz eder:
                      -Yok uşaklar pen gelmeyrum.Dün az kalsın yakalaniydum.

Yorum yap

TOYOTA KRİKO
                        Bir gün Trabzon'a bir Japon gelir. Kahvehanenin kapısını tekmeyle açarak içeri girer ve bağırır:
                        -Kim lan buranın dayısı?
                        Temel kalkar:
                        -Benim lan ne var!
                        Japon:
                        -Gel lan dışarı.
                        Dışarı çıkarlar. "Pat küt" sesler duyulur. Az sonra Japon içeri girer ve hafif öne eğilerek "Karate" der. Kahvehanedekiler çıkıp bakarlar ki Temel perişan vaziyette yerde yatıyor.
                        Ertesi gün Japon yine gelir:
                        -Kim lan buranın dayısı?
                        Temel:
                        -Benim lan ne var!
                        Japon:
                        -Gel lan dışarı!
                        Yine "bam güm" sesler duyulur. Japon içeri girer ve kahvedekileri aynı şekilde selamlayarak "tekvando" der. Çıkıp bakarlar, Temel ağız-burun kan içinde yerde yatıyor.
                        Ertesi gün Japon yine gelir:
                        -Kim lan buranın dayısı?
                        Temel, başı sargılar içinde kalkar:
                        -Benim ulan ne olacak?
                        -Gel lan dışarı!
                        Çıkarlar. Dışarıdan "ÇİTONNNG" diye bir ses duyulur. Temel içeri girer ve elindeki krikoyu göstererek "Toyota Kriko" der.

Yorum yap

Yavaşla

Temel otobanda köklemiş gazı, gidiyor... Bakmış bir tabela: "YAVAŞLA 80 km." Hızını o an 80'e indirmiş Temel. Az sonra bir tabela daha: "YAVAŞLA 60 km." Temel 60'a inmiş. Merakla giderken yeniden bir tabela: "YAVAŞLA 40." - "Yolda çalışma var galiba!" deyip 40'a düşürmüş hızını. Epeyce sonra yine bir tabela: "YAVAŞLA 15 km." Talimata uyarak 15 km.'ye düşmüş Temel. Yolun en sağından tıngır mıngır gidiyor. Ama meraktan da çatlayacak. Uflaya puflaya bir saat daha gittikten sonra yeni bir tabela görmüş: "YAVAŞLA'YA HOŞ GELDİNİZ, NÜFUS: 2500"

Yorum yap

Temelin kızı evlilik içindedir.Babasından evlilik hakkındaki kanaatini öğrenmek ister.Temel,
                            -Cit kizum anana sor,o penden taha iyi pi evlilik yaptı.

Yorum yap

helal cok gzl olmus aferım ama durust cocukmus

Yorum yap

Emoli bir temel fıkrası da benden: Nasıl güzel mi? ..

12 SANTİMETRO

Amerikalı kadın turist Istanbul' da metroyu ararken yanlışlıkla yeraltı
                                tuvaletlerinden birinin erkekler bölümüne girmiş.
                                Girmesi ile pisuvarın başında işini gören Temel ile gözgöze gelmesi bir olmuş:
                                - "Metro! Metro!" diye şaşkın şaşkın sormuş.
                                Temel kafasını iki yana sallayarak cevap vermiş,
                                - "No metro! No metro! Oniki santimetro!"
                                Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X