• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

süperplus ile 9000 arasındaki menü düzeni ve hız açısından farklılıklar neden?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• süperplus ile 9000 arasındaki menü düzeni ve hız açısından farklılıklar neden?

süperplus ile 9000 arasındaki menü düzeni ve hız açısından farklılıklar neden?9000 neden daha ucuz?

900 serisi ile (süper)plus serisi arasındaki fark nedir?9000 neden daha ucuz?
    en azından benim baktığım web sitesinde 9000 serisi süper plus serisinden 5 ytl kadar daha ucuzdu.....
    ben normal eski tip plus serisi kullanıyorum..süper plus serisini ve 9000 serisini hiç görmedim....
    ancak tahmin ettiğim kadarıyla süperplus serisi ile normal plus serisi arasında çok büyük farklar yok...
    yapı ve teknik olarak 9000 çok daha farklı.......
    drolayısıyla 9000 i daha yeni modelmiş gibi kabul edebiliriz ama fiyat olarak 9000 neden biraz daha ucuz....
    ,9000 in menüleri kanal taşıması kanal geçiş hızı nasıl?
    plus ve süper plus serilerine benziyormu?
    sevgiler..

kanal geçiş hızı olarak ve kanal taşıma liste düzeni işlemleri kolaylığı açısından + menülerin kullanım pratikliği ve renk adedi bakımından kıyaslarmısınız?

2002 yılından beri hep bekledim...........

next2000 i çok sevdim,aşık oldum,hep ondan daha iyisini aradım.herşeyi cok güzeldi ama bir problem verdı,
    1-bir türlü next2000 e rakip bulamıyordum.zararına ayıp sattığım makinaların hiçbirisinde next2000 in tadı yoktu.....tabii yeni makina alırken next2000 i sattığım için next2000 siz geçirdiğim geceyi kabuslarla moral bozukluğunla ve acaba ben ne yaptım duygularımla geçiriyordum.....sabah olsada aldığım bu makinayı geri satıp yeniden next2000 in alsam diye sabağları beklediğim oluyordu.....hiçbir yeni aldığım makina next2000 gibi testleri başarıyla geçemedi.ben makinalranın kasalarına önem vermem,hıza pratikliği ve menüye önem veririm.........dolayısıyla birçok makina alıp sattım ve next2000 le 2002 yılında başladığım serüveni 2004 yılında yine next2000 le noktaladım.bu işten maddi zararım milyarı geçti!ama yinede next2000 e rakip bulamamıştım yada daha iyisini...

2-next2000 de tek eksik gördüğüm yön menülerinin kalsik va az renkli olmasıydı....nextplus ve next9000 serileri bu eksikliği de gidermiş ve 2000 in daha geliştirilmiş tamda HAYALLERİMİN MAKİNALARI.ama artık hiç param kalmadı....kutu alıcak 5 kuruşum kalmadı.....

elimdeki kartlı next2000x kartlıları satıp hiç para vermeden fta olmak üzere nextplus yada 9000 alacağım.........ancak 9000 ve süperplus serilerini canlı olarak görmedim....alacaklarım fta olduğu için satıcı bu kafa kafaya değişimde benden apara almıyacağını tahattüd ederse bu işe gireceğim.........

ancak yine next2000 siz kabus dola geceler yaşamak istemiyorum......sizlerden isteğim şu....... süper plus serisini ve 9000 i canlı gören arkadaşlara:::

bu iki seriyi kıyaslarmısınız?2000 in geliştirilmiş hali süperplus ise next9000 neden çıktı?niçin 2 modelde yakın zamanda aynı zaman dilimlerinde piyasaya sunuldu?_benim gibi hız pratiklik ve menü hastası biri içinmi 2000 mi ideal yoksa 9000 mi?

bu soruyu next8000 i beğenmemiş birisi olarak soruyorum....8000 i de 2 kere alıp zararına satmıştım...........2000 HARİCİNDE HİÇBİR UYDU ALICISINI BEĞENMEDİM BUGÜNE KADAR,!

sizce beni süperplus mı paklar next 9000 mi?

eğer 2 uydu alıcısını canlı olarak inceleseydim bu soruya bir saatte karar verebilirdim.....

istediğil özellikleri ikisi içinde bir bir incelerdim ama satıcımda bu şansım olmadığı için bu soruyu kullanan arkadaşlara sormak istiyorum......

next9000 yeni model ise fiyatı niçin süperplus tan daha düşük!?!bunu kafama çok taktım çünkü ben iyiye değil en iyiye sahipq olmak ve yine uykusuz 2000 siz geceler geçirmek istemiyorum.yine maddi olarak zarar etmek istemiyorum........

2000ci modelini verip yerine kafa kafaya 9000 yada süperplub alacağım hangisini alayım.bana 9000 daha farklı ve üztün bir tekn9ikle döşenmiş süpenlus ise sadece 2000 in geliştirilmiş hali gibi geliyor ama 9000 in süperplustan daha ucuz olması kafamı çok karıştırıyor..........

bu fiyatları neşye göre belirlemiş olabilirler.talibe göre mi yoksa kutunun kullanılabilirliğine göremi?eğe fiyat üzerinden yola çıkarsak pahalı olan süper plus daha iyi demektir......ancak daha farklı bird teknikle çıkan yeni bir makina olarak yola çıkarsak 9000 daha iyi demektir...

yazdığım gibi eğer inceleme şansım olsa bu soruların cevabına ben kendim karar verebilirdim ama öyle bir şansım olmadığı için kullanan arakdaşlara soruyorum......

merak ettiklerim

1-9000 deki kanal yedekleme süpernplus ta varmı?

2-kanal geçiş hızı benim için çok önemli.sanise farkını hissedebilecek kadar PROFÖSYÖNEL VE hız meraklısı biriyim.....en kısa sürede en fazla kanalı zaplamak istiyorum....şu ana akadar maddi zararına sattığım uydu alıcılarının en büyük eksik yöne kanal geçiş hızının 2000 kadar olmayısışı idi....dolayısıyla fiyat benim için önemli değil.isterse 1 milyar olsun fiyatı çok çok hızlı geçtikten sonra varımı yoğumu satıp o kutuyu alırım ama şimdiye kadar analog hızına erişebilmiş uydu alıcısı çıkmasada bu konuda lideğliği NEXT2000 sürdürüyor açık arayla(süperplus ve 9000 i görmemiş biri olarak bunu yazdım)

3-ben hemeh hergün cihaz resetlerim hemen her akşam.bunun nedeni kanal isimlerinin ve pid kodlarının güncellenmesi.....dolayısıyla makinanın çok pratik olması lazım...yeni uydu açıp kurmam kanal taşımam silmem tp aramam tp bulam tp silmem toplu kanal taşımam toplu kanal silmem toplu tp silmlem istediğim tp yi tp listesinden anında bulmam vs vs vs bu çok ince özellikler MÜKEMMEL HIZLI VE PRATİK OLMALI........next2000 le cihazı reselerikten sonra 20 dk içinde tüm uyduları kurup kanal taşıma işlemlerini bitiriyorum....bu süreyi EN AZA HATTA 5-10 DK ya indirmek istiyorum.....

4-bilgisayar gibi menüleri olan renkleri çok parlak en az 256 osd nin kullanıldığı bir kenü sestemi istiyorum.menü rekleri göz alıcı olmalı sıkıcı olmamalı...........

yardım ederseniz sevinirim..........

benim gibi bir kullanıcıya süperplus mı yatışır yoksa 9000 mi.......

Az önce 10 dk kadar önce next2000x ci modelimi bayime teslim ettim......
    makinamı eğer ikinci el olarak 200 ytl civarına satabilirse bana onun yerine nextsüperplus fta yada next9000 fta verecek.tabii eğer satabilirse verebileceğini söyledi....

hayırlısı olsun...zaman göstericek herşeyi....umarım makina satılabilir bende o zaman süper plus ile 9000 i ayrıntılı olarak incelerim.....

benimkisi kartlı model olduğu için üste para vermek istemiyorum umarım iyi paraya satılır..........

daha önce plus yada süperlus serisi kullandıysanız yada bu serileri deneme,görme şansınız olduysa kanal geçiş hızı,liste düzeni işlemleri vs menü renkleri gibi özelliklerle kullandığınız 9000 in bu yöndeki özelliklerini kıyas yapma karşılaştırma şansınız varmı?

9000 al

Yorum yap

Konuları gezerken gözüme takıldı...

Arkadaşın saatlerini(!) harcayarak yazdığı onca soruya bu cevap!!

Birisi bi barak su versin bana gülmekten yıkılmak üzereyim...:kiskis:

Yorum yap

ya arkadaşım bana gore sen once biraz sakın ol ve bu reciever saplantından bi kurtul..sağlıklı düşünmene engel olabilecek ve maddi kayıpları en uste taşıyacak kadar saplantı halini almış bu sende.karşılaştırmalar gelince tabiiki sitedeki profosyonel arkadaşlar teknık olarak detaylı bilgiler verecektir.ben iki cihazıda kullandım sonradan 9000'ne geçtim pişmanda değilim.ama istekler yada gorsellikler herkeze gore değişir yani sabit değildir zevkler teknık olarak açıklamalarını yada ozelliklerini internetten tanıtım sayfalarında bulup karşılaşturabilirsin bu zor değil.gerisi beğeni meselesi ..ayrıca sana tavsiye hayatını uyduların yada recieverlerin zaptetmesine izin vermesen iyi olur.

Yorum yap

slm arkadaşlar next 9000 fta cihaz la hangi kanlları açabiliyor aldım ama memnun değilim hangi yazılımı yüklemem gerek

Yorum yap

2000 hıç kullanmadım, amma 8000 lerın her çeşıtını kullandım şu anda elımde şubat ve mart alımı 2 adet 9000 cı var,kanal hızları 8000 lerlen hıç kıyas edılemez,senı tatmın edecek kadar hızlı,toplu taşıma,ayarları,kanalları, ve mevcut emu yazılımını yedeğe alıp makinanla ıstedığın gibı oyna yaptıklarını beğenmedınse hafızayı gerı çağır eski ayarların ve keylerın yerlı yerınde..uydu güncellemesı artısı amma uydudan emu yazılımı yok. sadece normal yazılım menu şeklı arka fonlar harıç kullanım şeklı bazı değışıklıler olmakla beraber 8000ler gibi sayılabılır yalnız fta larda ekolayzer yoktur bılesın.cı lar karaköy pıyasasında 200 ytl cıvarında, adamın bırı dunyanın en güzel kızını aramiş bır turlü bulamamış ve bırısı ona konuşması fıransadan, saçları ve boyu ısveçten, yuruuyuşu ve gozlerı turkiyeden ayakları çınden,alırsan aradığın kızı bulur ve evlenırsın dedı!o kadar takıntılı olma..saygılar
            optıcum pırıma HD 9600- next 19500-jameson hd 2017.. 46E.42E
            .23,5E. 19,2'E_16E-13E. 9'E-7'E-4.8E 1w-4W.. http://www.satlex.de/de/image_window...com_t90&pic=53

Yorum yap

dostum ; tüm sorularına cevap veremiyeceğim ama bence 2000xsüperplus CIS yuvası birlikte olanı tvsiye ederim.9000 lerden kart paylaşımı sadece ULTRA da var.teknik detay ve ileriye dönük olarak bence 2000süperplus CIS al. ve rahat ol 2000siz kabusları yaşama ,saygılar.(bu benim şahsi fikrim)

Yorum yap

Selam.Lodos Arkadaşım ben her iki cihazıda kullandım ama SüperPlus serisi gerçekten güzel cihaz benim tavsiyem süperplus serisi almanı öneririm.Saygılar.

Not:Arkadaşım sizin kardeş forumda Sadece Lodos niki Olarak üyeliğiniz varmı Merak ettim.Lütfen cevap yazınız.Saygılar.

Yorum yap

memoli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Selam.Lodos Arkadaşım ben her iki cihazıda kullandım ama SüperPlus serisi gerçekten güzel cihaz benim tavsiyem süperplus serisi almanı öneririm.Saygılar.

Not:Arkadaşım sizin kardeş forumda Sadece Lodos niki Olarak üyeliğiniz varmı Merak ettim.Lütfen cevap yazınız.Saygılar.
                  Valla bu "Lodos" kesinlikle O "Lodos"!!.. Başka kimse bu kadar uzun mesaj yazmaya tahammül edemez!!

Yorum yap

YUNUS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Valla bu "Lodos" kesinlikle O "Lodos"!!.. Başka kimse bu kadar uzun mesaj yazmaya tahammül edemez!!
                    Arkadaşım eğer o Lodos ise 9000cı Cihazım var diyordu ve öve öve bitiremiyorduda o yüzden merak ettim.Saygılar.

Yorum yap

2000xplustan vazgeçme derim bende super serisinin çok eksigi var yazılanlara bakılırsa senin derdine benzer benimkide biraz 2000xcıs plussuz yapamıyorum makinamı sattım hemde kar ettim ama bir gün dayana bildim tekrar adamdan aldım aynı makinayı
                      Şarabın adı kötüye çıkmış, kendi hoş,
                      Hele bir güzelle içersen daha bir hoş;
                      Harammış şarap, olsun, bana göre hava hoş:
                      Hem, bana sorarsan, haram olan herşey hoş.
                      Ö.HAYYAM

Yorum yap

memoli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Arkadaşım eğer o Lodos ise 9000cı Cihazım var diyordu ve öve öve bitiremiyorduda o yüzden merak ettim.Saygılar.
                        Mesajını temmuz da yazmış dikkat ederseniz! O günden bu güne değiştirmiş, 9000 (ler) almış.

En belirleyici unsur yazdığı mesajın uzunluğu.... Kesinlikle ondan başkası olamaz!! Bi stadyum eklemiş o kadar! :ters:

Yorum yap

dunkes:

Yorum yap

süperplus ile 9000 arasındaki menü düzeni ve hız açısından farklılıklar neden

super-hakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            slm arkadaşlar next 9000 fta cihaz la hangi kanlları açabiliyor aldım ama memnun değilim hangi yazılımı yüklemem gerek
                            günaydın hakan kardeşim öncelikle cihazın hayırlı olsun cihazından hemen memnun olmadıgını belirtmişsin zannedersem yeni kullanmaya başladın cihazını kullanmaya başladıkça memnun kalacagına eminim her markadan satıcı arkadaşın sayesinde bir çok receıver deneme şansım oldu 9000 ler iyi cihaz sayın üstadların yapacakları eklemelerle cihazlarımız hertürlü yeniliklere açıkdır zamanla inşallah görecegiz şu an itibariyle hotbirdeki absat paketini günlük softcamkey le seyredebiliyoruz forumda cihaza yazılım key ve kanal yükleme şekli belirtilmiş

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=21909 bak bu softcam key ve yazılım yükleme linki

http://www.mach1digital.com/mach1for...ead.php?t=9973 buda kanal yükleme nasıl yapılır linki

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=23793 buda yazılımların oldugu link
                            gerekli açıklamalar hepsinde var dikkatlice oku talimatları aynen uygula cihazından memnun kalacaksın selam ve saygılar :mzk: :mzk: :mzk: :mzk: :mzk:
                            Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

TAKO 2000 DEN FORUM DOSTLARINA SEVGİLER

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X