• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Erkeklerin %16'sı Kadın Öldürülmeli Diyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Erkeklerin %16'sı Kadın Öldürülmeli Diyor

Erkeklerin %16'sı Kadın Öldürülmeli Diyor"
    İstanbul Valiliği Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Yirmibeşoğlu, töre/namus cinayetleriyle ilgili araştırmasında, "Namusuna halel gelen kadına ne yapmak lazım?" sorusuna erkeklerin yüzde 63.2' sinin "cezalandırılmalı" yanıtını verdiğini söylüyor.
    İstanbul Valiliği Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Vildan Yirmibeşoğlu, Gaziantep Valiliği İnsan Hakları masasında görev yaptığı sırada yaptığı araştırma sonuçlarını TBMM Töre/Namus komisyonuyla paylaştı.

Yirmibeşoğlu, töre/namus cinayetleriyle ilgili olarak, Van, Adana, Kilis, Mardin, Gaziantep, Urfa, Diyarbakır ve Batman'ı kapsayan araştırmasında, 'Namusuna halel gelen kadına ne yapmak lazım?' diye sorduğunda ilginç yanıtlar aldığını söylüyor.

TBMM Töre/Namus Araştırma Komisyonu'na bilgi veren Yirmibeşoğlu, bu soruya yanıt veren erkeklerin yüzde 63.2' sinin kadınların "cezalandırılması" yönünde yanıt verdiğini söylüyor.

Yanıt verenlerin cezalandırılma şekliyle ilgili de derecelendirmesi olduğuna vurgu yapan İstanbul Valiliği Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Yirmibeşoğlu şunları söylüyor:

"Araştırmaya 'Cezalandırmalı' yanıtını veren erkeklerin yüzde 25'i 'öldürülmeli', yüzde 13.4'ü 'aile meclisi karar versin', yüzde 13'ü 'cezalandırılmalı' diyor. Yüzde 13.75'i ise kadınların dışlanmasını, yüzde 3'ü boşanmasını, yüzde 3'ü de yasal bir cezası olması gerektiğini ifade ediyor."

"Öldürülmeli" yanıtını verenlerin araştırmaya katılan erkelerin toplamına oranı, yaklaşık yüzde 16.

Yirmibeşoğlu, araştırmaya yanıt veren erkeklerin öğrenim durumuna da dikkat çekiyor:

"Bu yanıtı veren erkeklerin büyük bir bölümünün eğitimi lise ve üniversiteyi oluşturuyor.

Erkeklerden farklı olarak sorulara yanıt veren kadınların yüzde 26'sı ise 'affedilebilir' diyor."

İstanbul Valiliği Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Yirmibeşoğlu, töre/namus cinayetlerinin kadına yönelik şiddetin en ağırı olduğunu vurgulayarak, AB müzakerelerinin başladığı bugünlerde, kadına yönelik şiddetle ilgili ciddi önlemlerin alınması gerektiğini söylüyor.
    BİLGİLİ OLAN GÜÇLÜDÜR!...

nedir buya istanbulda hala bu tarz insanlar hemde %16 yazık bu millete

Yorum yap

Sayın dostum tek kelime ile cehalet.Bunu düzeltmenin yoluda eğitim eğitim başka yolu yok...
      Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

namus davasıbu kimin nediyce belli olmaz...

Yorum yap

Eğitim şart.
          BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

Eğitim eğitim de, biz yeterince eğitimli miyiz?
            Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
            Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

Yorum yap

okey demek sen %16dansın spartakus?

:gbr:

Yorum yap

Öldürülmeli olayı biraz cinayete giriyor.Cezalandırılmalı mı cezalandırılmamalı mı bilmem ama.Derhal onunla ilgili tüm bağları koparmak en uygunu olsa gerek sanırım.Ben bu fikirdeyim.

"SABIR EN BÜYÜK ERDEMDİR"
                İTİNA İLE SHARING YAPILIR.
                Dream for Cardshare
                MSN : [email protected]
                (CCCam and G...)

Yorum yap

tabiki öldürmek kelimesi çok saçma ama disiplini ihmal etmemek lazım bencede...
                  kaba kuvvet e kesinlikle karşı olmak lazım...
                  :no:

Yorum yap

Eğitmek lazım ama cevap verenlerin çoğu lise ve üniversite mezunu buna dikkat.Bu namus konusunda hassas bir milletiz galiba.At,avrat,silah gibi değerler.
                    BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

namus dedinmi orda duracan namus belasına kardaş döktüğümüz kan bizim
                      Arçelik - Beko

YETKİLİ SERVİSİ

Yorum yap

Cahilliğin tedavisi yok.
                        Bazen şeytan diyorki git yanaş şuna
                        Anlat içinden geçenleri
                        Tut yüreğinden sıkıca ak hayatına
                        Ama nerde bende o yüzsüz yürek...
                        Bizde varsa yoksa gururdan yelek..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X