• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

StbLink_1.06 Editör Türkçe

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı
    Normal yazılım atma, resim atma, setting atma editörü değişmez. Sadece k.ey editörü değişebilir.
    bilgi için teşekkürler hocam.
    NEXT 2000DPCIS SUPER PLUS USB
    NEXT 2000CIS SUPER PLUS USB
    D-SMART NEXT 9500 X CIS
    NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

Arkadaşlar merhabalar,
      STBLink programını çalıştırdığımda SW Down kısmında Normal Durum (S/W) seçiyorum. "Geçersiz versiyon, yükleme yapılamadı" ikazıyla karşılaşıyorum.
      Neyi yanlış yaptığımı anlayamadım. Yardım ederseniz memnun olurum.
      Teşekkürler...

Yorum yap

ARKADAŞLAR BEN PC DEN STBLink ten com port u tanıtamıyorm bağlantı kuramıyorum rs232 kablo normal sorun yok yardımcı olursanız sevinirim. SAYGILAR

Yorum yap

Selocanlar arkadaşımızla aynı soruna sahibiz. Bilgisayarcı arkadaş bluetooth driverlarını kaldırmamı bu sürücülerin com port işgal edebileceğini söyledi. denedim fakat com portu STB programına tanıtamadım.

Yorum yap

munans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Arkadaşlar merhabalar,
            STBLink programını çalıştırdığımda SW Down kısmında Normal Durum (S/W) seçiyorum. "Geçersiz versiyon, yükleme yapılamadı" ikazıyla karşılaşıyorum.
            Teşekkürler...
            Bilgisayarımda RS232 kablo için bir giriş olmadığı için USB çevirici ile kullanıyorum. Bundan dolayı bir hata ile karşılaşmış olabilir miyim?

Yorum yap

PROTEK ELEKTRONİK

Yorum yap

Arkadaşlar merhabalar,
                Teşekkürler...
                doğru yazılım tatbik ettiğinizden emin olun

Yorum yap

selocanlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  ARKADAŞLAR BEN PC DEN STBLink ten com port u tanıtamıyorm bağlantı kuramıyorum rs232 kablo normal sorun yok yardımcı olursanız sevinirim. SAYGILAR
                  Stanbay konumda bağlantı kurabilirsiniz eğer kablo pc com da sorun yoksa

Yorum yap

Nihayet sorunu çözebildim. Sorun Rs232-USB dönüştürücüdeymiş. Gittim yeni bir dönüştürücü aldım, sorun çözüldü. Normal modda yeni yazılımı attım, sonra cihaz kilitlendi, boot modunda atmayı denedim, atamayınca servise götürdüm. Boot modunda yeni yazılımı attılar. Ben niye atamamışım? Kanal- tuşuna basarken cihazı aç deniyor ya, ben kumandanın üzedrindeki kanal- tuşuna basıyordum ve cihaz boot moduna geçmiyormuş, 0030 yazısı görünmüyordu. Serviste kumada üzerindeki değil de uydu alıcı üzerindeki kanal- tuşuna basarak yaptılar ve oldu.

128MB'lık küçük bir USB memory'yi cihaza taktım ve kayıt yaptım. Ancak 2 dakika kayıt yapabildim. Bu kadar çok yer kaplaması normal mi acaba?

Şimdi 320GB. harci hard diski uydu alıcının önündeki USB girişine taktım, kayıt yapayım diye, USB boş veya hatalı ikazıyla karşılaştım, acaba 320GB. olduğu için mi sorun çıktı bilmiyorum. Ya da harici harddiskin dosya biçimi NTFS, ondan mı oldu acaba. İlla ki FAT32 mi oacak? Onu da ilgili topikte soracağım.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler..

Yorum yap

Nihayet sorunu çözebildim. Sorun Rs232-USB dönüştürücüdeymiş. Gittim yeni bir dönüştürücü aldım, sorun çözüldü. Normal modda yeni yazılımı attım, sonra cihaz kilitlendi, boot modunda atmayı denedim, atamayınca servise götürdüm. Boot modunda yeni yazılımı attılar. Ben niye atamamışım? Kanal- tuşuna basarken cihazı aç deniyor ya, ben kumandanın üzedrindeki kanal- tuşuna basıyordum ve cihaz boot moduna geçmiyormuş, 0030 yazısı görünmüyordu. Serviste kumada üzerindeki değil de uydu alıcı üzerindeki kanal- tuşuna basarak yaptılar ve oldu.

128MB'lık küçük bir USB memory'yi cihaza taktım ve kayıt yaptım. Ancak 2 dakika kayıt yapabildim. Bu kadar çok yer kaplaması normal mi acaba?

Şimdi 320GB. harci hard diski uydu alıcının önündeki USB girişine taktım, kayıt yapayım diye, USB boş veya hatalı ikazıyla karşılaştım, acaba 320GB. olduğu için mi sorun çıktı bilmiyorum. Ya da harici harddiskin dosya biçimi NTFS, ondan mı oldu acaba. İlla ki FAT32 mi oacak? Onu da ilgili topikte soracağım.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler..
                      bir nevi ts formatında yani dvd kalitesiyle kayıt yapıyor çok yer kapsaması normal
                      320gb hart discki görmez ama bölünürse görme ihtimali yüksek kullananlar daha iyi yardımcı olabilir

Yorum yap

Şimdi 320GB. harci hard diski uydu alıcının önündeki USB girişine taktım, kayıt yapayım diye, USB boş veya hatalı ikazıyla karşılaştım, acaba 320GB. olduğu için mi sorun çıktı bilmiyorum. Ya da harici harddiskin dosya biçimi NTFS, ondan mı oldu acaba. İlla ki FAT32 mi oacak? Onu da ilgili topikte soracağım..
                        memorist Nickli Üyeden Alıntı
                        320gb hart discki görmez ama bölünürse görme ihtimali yüksek kullananlar daha iyi yardımcı olabilir
                        Aynı HDD'den (WD 320GB, 2.5'') arkadaşımda var, onunki FAT32 formatındaymış, herhangi bir sorun çıkmadan kayıt yapabildim. (Bu arada HDD 320GB tek parça halinde)

Sorun HDD'nin boyutu değil, FAT32 olayındaymış, bunu da öğrenmiş olduk.

Yorum yap

teşekkürler

Yorum yap

Bende Next2000 CIS Super Plus var ancak son zamanlarda RS232 Kablosu ile yüklenebilen KİEEY dosyaları yerine KDB uzantılı dosyalar verilmeye başlandı. USB den yükleme yapamıyorum cihaz donup kalıyor güncelleme tamamlandı yazıyor ancak ön panel ekranında d yazısı donup kalıyor .. KDB yerine KIEy olarak vermeniz mümkün değilmi bunları. ya da bu programın kdb uzantısını tanımıyor yapılabilecek birşey varmı?

Yorum yap

pompaci Nickli Üyeden Alıntı
                              Bende Next2000 CIS Super Plus var ancak son zamanlarda RS232 Kablosu ile yüklenebilen KİEEY dosyaları yerine KDB uzantılı dosyalar verilmeye başlandı. USB den yükleme yapamıyorum cihaz donup kalıyor güncelleme tamamlandı yazıyor ancak ön panel ekranında d yazısı donup kalıyor .. KDB yerine KIEy olarak vermeniz mümkün değilmi bunları. ya da bu programın kdb uzantısını tanımıyor yapılabilecek birşey varmı?
                              bu yazılım dan kaynaklanan bi sorun ..yeni verilecek yazılımda ustalar bunu
                              düzeltecektir ..
                              Next machina 3d super

Yorum yap

eyvallah degerli hocalarimiz
                                :trts:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X