• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Wsp Kullanım Açıklamaları

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

ceyar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuçta ikiside aynı işi yapıyor sen 2 sinide kur ama birini çalıştır eğer bağlanamassan diğerini denersin.
    cevap için tşk.

Yorum yap

Ip Ve Kullaniic Adlarini Nereden BulacaĞiz

Yorum yap

ben hanki servere baglamak istiyorsam wsp de cannot connected to host yaziyor sizce sorun nerden ola biliri?
        C# Is Good Programming

Only C#

I Love C#

Yorum yap

valla ben beceremedim arkadaşlar bir yardım
          1) tuner kaç olmalı ( tuner1 tuner2 diye giden kısım)
          2) sol üstte registry ve ini file onlardan hangisi seçmelyim( ikisinide denedim çalışmadı)
          3) resimlerde altta sol tarafta görülen ve yeşil yazılarla olan yer bende boş kalıyor
          son olarak bu 12 portun hepsini yazmalımıyız her port farklı kanalları mı açar?

Yorum yap

üstteki mesajıma cevap verebilecek kimse yok mu arkadaşlar. share max ile bir iki kanalı izleyebiliyorum ama wsp ile olmuyor.

Yorum yap

Wsp anlatımı uyguladığınızda yeşil oluyorsa görüntü gelecektir. Boş kalıyorsa bir yerde yalnış yapıyorsunuzdur daha dikkatli deneyin. Tuner 1 tıklayıp değerleri girin ve diğer gerekli bilgileri de server 1 girin start deyin. Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olun. Yani tuner1 giripte diğer bilgileri server4 girip start demeyin. Wsp Türkçe dil yamasını konu başlığı altına ekledim. Zipten çıkarın ve wsp'nin olduğu klasörün içine atın ve lisan türkçe olsun . Saygılar.
              Next 2010 HD Tiger + Next 18500 HD + DREAM 500-S + SkyStar2
              90 Cm Ofset Diseq Motor Ve Sabit Türksat + Hotbirt + Eutelsat W3
              Cas İnterface 2+add-on + X-Cam Orion + İrdeto + Fun kartlar vs.

'' Teknik konuyla ilgili sorunlarınız için pm atmayın foruma yazınız ''

Yorum yap

hocam Türkçe yama için ayrıca teşekkürler.
                next ye 2000 cx süper plus usbsiz
                dreambox 500s

Yorum yap

Followmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Wsp anlatımı uyguladığınızda yeşil oluyorsa görüntü gelecektir. Boş kalıyorsa bir yerde yalnış yapıyorsunuzdur daha dikkatli deneyin. Tuner 1 tıklayıp değerleri girin ve diğer gerekli bilgileri de server 1 girin start deyin. Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olun. Yani tuner1 giripte diğer bilgileri server4 girip start demeyin. Wsp Türkçe dil yamasını konu başlığı altına ekledim. Zipten çıkarın ve wsp'nin olduğu klasörün içine atın ve lisan türkçe olsun . Saygılar.
                  cevap için teşekkür ettim. ancak wsp benim pc de sorun yaratıyor. pc yi çok kasıyor. neti kullanımaz hale getiriyor neredeyse. ve programı kapatırken sorun çıkarıyor. ben de sharemaxı kullanıyorum. türkçe yamayı indirip tekrar denerim. ama anlamadığım bir yer var senin anlattıklarından.
                  altını çizdiğim yeri ben anlayamadım her tuner için başka server mi kullanacağız. yani tuner 1 için server 1 ise tuner2 için server2 mi olacak?
                  ilgine tşk.

Yorum yap

allbayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    cevap için teşekkür ettim. ancak wsp benim pc de sorun yaratıyor. pc yi çok kasıyor. neti kullanımaz hale getiriyor neredeyse. ve programı kapatırken sorun çıkarıyor. ben de sharemaxı kullanıyorum. türkçe yamayı indirip tekrar denerim. ama anlamadığım bir yer var senin anlattıklarından.
                    altını çizdiğim yeri ben anlayamadım her tuner için başka server mi kullanacağız. yani tuner 1 için server 1 ise tuner2 için server2 mi olacak?
                    ilgine tşk.
                    Bende de wsp çok kasıyor bende sharemax kullanıyorum. Demek istediğim elinde iki tane server adres bilgilerin var. Diyelim freex tv serveri tuner1 ve server1'e Mct server bilgilerinide Tuner2 ve Server2 kaydedin. Hangisini start dersen o servere girersin anlatmak istediğim oydu. Saygılar.
                    Next 2010 HD Tiger + Next 18500 HD + DREAM 500-S + SkyStar2
                    90 Cm Ofset Diseq Motor Ve Sabit Türksat + Hotbirt + Eutelsat W3
                    Cas İnterface 2+add-on + X-Cam Orion + İrdeto + Fun kartlar vs.

'' Teknik konuyla ilgili sorunlarınız için pm atmayın foruma yazınız ''

Yorum yap

valla gene anlamadım. şimdi ben tuner1 için 12 server yazmıştım. yani solda tuner bir var sağda 12 tane server var. sol alt tarafta bir yer var dil seçeneğinin altındaki kutu orası bende boş mesala. ama talimata bakıyorum orada yeşil rekli 521ms gibi sayılar var işte o ben de çıkmıyor.
                      Yani Program bağlantı kuruyor. keyler geliyor ama kanlları izleyemiyorum. Bu arada server'a kendin adlındır kısmından kendimiz ad vermeleyimiyiz? maille bize ulaşan server adını?

Yorum yap

albayrak simdi beni ii dinle dostum ben çok uzun süren çalısmalarım sonucu çözemedim shamax hiçbir kanal yayını alamadım bütün serverlere bağlanmama rağmen her ayarın en ince ayrıntısına ragmen simdi gelelim wspye kasma yapıyor doğru ama kanal geçislerinde sorun yasıyorsan birde bunu dene;
                        1- wsp çalıstırdıktan sonra com ayarlarını sadece tuner 1 kaydedin.
                        2- server sayısını 4 ten 16 ya çıkarın maksimum 16 tane oluyor zaten.
                        3- wsp masa üstüne çıkarma klasörünü c veya d sabit diskine at ve masa üstüne kısayolunu gönder.
                        4- server sayısını advantejden yükselticeksin programı kapa aç server sayısı 16 ya çıkacaktır.
                        5- geldik en önemli noktaya bir arkadasımın da belirttiği gibi keyleriş alırken serverden wsp bazen kaçısıyor bütün serverlerde kanal donması yapıyor bunu engellemek %80 bilgi almak için sunu yapıcaz.
                        6- 1. servere bütün bilgileri siliyoruz. 2servere hocamın verdiği portlardan kullanıcı adımız host numaramız hersey deskeylerde dahil olmak üzere ikinci serveri giriyoruz. star diyoruz ama aotu işaretli değil herzaman start diyoruz programı açtığımızda.
                        7. bütün serverleri giriyoruz portların sırasına göre 13 serverimiz olduğu için 2serverden itibaren girdiğimizde 14 15 server boş kalıyor sen son server 16 serverede nova paketi yani xxxx00xxxx olan serverri ilk portu giriyoruz kaydediyoruz bütün portlara start diyoruz pcmiz kasılıyor cpu %100 çalısıyor bunu nasıl çözeriz onu çözemedim ama
                        bütün bu dediklerimi yaptıktan sonra paketlerin çoğunu idleri yesille savelemissek eğer kanal geçisleri bayağı hızlı ve güsel oluor arkadaslar ama bazı paketlerden hala yayın alamadım mesela hellasat ve w2deki albania paketi açılmıor bunu çözemedim ama hodbirtteki bir çok kanalı açıor bazı nova paketindeki kanal lar haricinde iyi seyirler umarım işe yarar.
                        NEXT 2000 XCİ PLUS dreambox 500s

Yorum yap

ilgine tşk. @mertcik. ben sharemaxta karar kıldım. onda büyük bir sorunum yok, yalnızca absat paketi ile multileri izleyemiyorum kumandadan hangilerini save edeceğiz anlayamadım. absat için 020800 yaptım olmadı. multiler için 020010 yaptım olmadı.

Yorum yap

mach1 hocamızın bilgisine sunmak istreim bazı kanalarda 5 şer dk arayla 30 sanye gidip gelmeler var arz ederiz saygılar program wsp v0.9.3

Yorum yap

bırsey soracam her paket degısdıgımızde port ayarlarınıda degısecekmı bunu oto yabamazmıyız

Yorum yap

allbayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                ilgine tşk. @mertcik. ben sharemaxta karar kıldım. onda büyük bir sorunum yok, yalnızca absat paketi ile multileri izleyemiyorum kumandadan hangilerini save edeceğiz anlayamadım. absat için 020800 yaptım olmadı. multiler için 020010 yaptım olmadı.
                                dostum multileri izleyemezsin ince ayrıntıyı kaçırdın sanırım multiler yok yani hocam belirtti ben zaten izleyemiyorum shamaxte ne yaptıysam olmadı wspde açılıor animauxlar ve diğer paketlerde hotbirde wsp kullanarak çok az kanalı izleyemiosun oda arkadasımızın dediği gibi bazı kanallarda sorun oluor serverden ıd gelmiyor ama sonuca bakıoruz muhtesem bir sistem bakalım hocamız ne kadar izin vericek bunu bu sekilde kullanmamıza..
                                NEXT 2000 XCİ PLUS dreambox 500s

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X