• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

wetek play2 ağ bağlantısı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

sayın bülent56 daha önce kablosuz olarak cihaza wireless adapter takıp onunla seyretmiştim.onu çıkardıktan ve hiçbir internetten bağlantısı yokken seyrediyorum.internetim DSL.sadece 2.4 hz destekliyor.HDMI kablosu cihazla gelen kablo.Bluetoolh açıktı kapattım.yine çalışıyor.cihazı reboot yaptım fişini çekip.modemin fişini çekip taktım.sonuç yine aynı

Yorum yap

ağ bölümünde Wİ-Fİ deviceyi kapattığım zaman internet kesiliyor.açık yaptığım zaman cihazda internet var.(usb wireless ve ethernet kablosu takılı değil)saygılar

Yorum yap

Peki, Playstore'dan uygulama indirebiliyor musun?

Sevgiler...

Yorum yap

evet şimdi indirdim.saygılar

Yorum yap

bülent56 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            internet olarak cihazda wifi 2.4ghz ve 5ghz bağlantı var bunlardan her hangi birine
            kablosuz şifrenizi girdiyseniz internet her zaman açık olur eğer kablolu bağlantınız varsa
            kabloyu sökünüz wifi bağlantılarınız kontrol ediniz ayarlar ağ bağlantıları ayrıca bluetooth
            bağlantısı açıksa onuda kapatınız ve kontrol ediniz bende merak ettim internet bağlı olmadan
            nasıl oluyor diye birde HDMI kablosundan da internet bağlantısı oluyor kablonun üzerinde yazar
            ethernet bağlantısı yani HDMI kablosu ethernetli olabilir

saygılar
            sayın bülent56 size katılıyorum her ne kadar kablonun üzerinde yazmasada HDMI kablosundan internet erişimi sağlanıyor.araştırdım kablonun üzerinde 1.4 versiyon yazıyorsa ve takılan cihazda destekliyorsa internet erişimi oluyor.hatta kablo reuter vazifesi bile görüyor.aşağıda bir siteden yazıyı aldım.elime eski HDMI kablosu geçerse deneyip yazarım.saygılar

''HEC özelliğinin esas amacı "cihazlar arasında native aktarım imkanı sağlayacak bir veri kanalı oluşturmak" hepsi bu. içlerinden birini internete bağlarsan diğerleri de internete "doğal olarak" çıkmış olur. Yurt dışı siteleri "TV" dışında HDMI 1.4 desteği veren ve "kendine bağlı diğer 1.4 cihazları kendi üzerinden internete çıkartabilen" bir takım ürünlerin mevcut olduğunu göreceksin (live media playerlar vs.). Tekrar ediyorum HEC özelliğinde esas amaç cihazların birbirleri arasında kendi anadillerinde konuşabilmeleri ve yüksek süratte veri alışverişinde bulunabilmeleridir. Wireless a gelince, Bu cihazların desteklediği wrls 54Mbitlik kapasitesi ve 20Mhz lik bant genişliği ile HEC'in yanından bile geçemez ve bu bağlamda HEC teknolojisinin önünü kesemez.''
            HDMI 1.4 yeni nesil bağlantı standardıdır (bir önceki HDMI 1.3 tü). 1.4 bir çok yeniliğin yanısıra 100Mbit/sn çift yönlü veri kanalı desteğine de sahip (HDMI Ethernet Channel veya HEC). 1.4 den önce tv dahil tüm "internet-ready" cihazlarınızı çıkış yaptığınız routera ayrı ayrı ethernet kablosu ile veya kablosuz bağlantı ile bağlamak durumundaydık. 1.4 ile buna gerek kalmadı''

Yorum yap

saygi56 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              ağ bölümünde Wİ-Fİ deviceyi kapattığım zaman internet kesiliyor.açık yaptığım zaman cihazda internet var.(usb wireless ve ethernet kablosu takılı değil)saygılar
              HDMI kablodan kaynaklı kullandığınız kablonuz eternetli tvde de internet varsaki hemen hemen hepsinde var yani bir açık bulmuş oarayı kullanıyor
              ben sonucu böyle çözdüm

saygılar
              Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
              Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

yalnız ilginç olan tv yi fişinden çekip kapatıyorum ve evdeki tüm cihazları kapatıyorum sadece modem ve wetek açık yine internet var.saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X