• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next YE-2000 XCI PLUS Yazılım versiyonu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next YE-2000 XCI PLUS Yazılım versiyonu

Arkadaslar merhaba;

Next YE-2000 XCI PLUS cihazım var ve bu cihaza ben yazılım atmak istiyorum.
    Bu konuda ilk çalışmam olacak ve sizin yardımlarınızla beraber planlı bir sekilde yapmak istiyorum.Ben sitedeki çok açık şekilde anlatılan konuları okudum yalnız kafama takılan bazı şeyler oldu.

1.Bu cihaza yazılım atmadan önce boot dosyası yüklenmesi gerekiyormu.(Bir konuda x serisi cihazlara boot gerekmedigini okumustum)
    2.Cihazı aldıgımızdan beri hiç yazılım güncellemesi olmadı en son yazılım versiyonunu atsak bi problem olurmu yoksa yazılımları tarihe göre kademe kademe mi atmak gerekiyor.(Benim elimde bulunan versiyon 5518_VE_Boot_YKME_YE-2000X CI PLUS INF614m 081607 MO23.00)
    3.PcLink 2.0 indirdim bu editör uygunmudur?

Cihaz Bilgilerim
    Ürün:YE-2000 XCI PLUS
    Ürün Yazılım Versiyonu:inf306c122204MO.20
    Mekanik Versiyon:A0-05

Yardımlarınız için simdiden tesekkürler...

Next 2000 XCI plus en son yazılımı 17 Nisan 2008 de çıkmıştır. Cihazınıza boot dosyası atılmıyor. En son yazılım ile mevcut yazılım arasında bir fark yok.TPS leri zaten yeni yazılımlada izleyemiyoruz. Yeni PC lİnk 2.2 dir. Cihazınıza bence sadece softcan dosyası atmanız gerekir. Kolay gelsin.

Yorum yap

Peki yeni çıkan yazılımlar ile bazı donanım eksikliklerini giderme yada yeni getirdigi bazı avantajları yokmu?

Yorum yap

Yeni yazılım verildiiği tarihte TPS ve Multileri açıyordu. Polsatları ise elle ******* giriyorduk.Şimdi polsatlar yine elle girerek seyretmek mümkün.Bından başka işinize yarayacak yeni bir özellik 614 p yazılımında yok.Sadece dediğim gibi softcam dosyası ile açılabilen kanalları seyredebilirseniz. 614 m yazılımdan sonra yazılımatıldığında büyük bir ihtimalle eski kanal listeniz işinizede yaramıyabilir. Bence cihazınızı resetleyip tekrar taratarak en son güncel kanalları taratıp softcam dosyasıda yükledikten sonra 614 p en son yazılım ile seyredilen kanalları sizde seyredebilirseniz.Teletex özelliğide yok.

Yorum yap

Hocam son bir sorum daha olacak ;
          Softcam dosyası'nın yazılım versiyonu ile uygun olması gerekiyormu yoksa mevcut olan cihaz yazılımına güncel softcam dosyasını atabilirmiyim

Tesekkürler

Yorum yap

ardasantas Nickli Üyeden Alıntı
            Arkadaslar merhaba;

Bu konuda ilk çalışmam olacak ve sizin yardımlarınızla beraber planlı bir sekilde yapmak istiyorum.Ben sitedeki çok açık şekilde anlatılan konuları okudum yalnız kafama takılan bazı şeyler oldu.

1.Bu cihaza yazılım atmadan önce boot dosyası yüklenmesi gerekiyormu.(Bir konuda x serisi cihazlara boot gerekmedigini okumustum)
            2.Cihazı aldıgımızdan beri hiç yazılım güncellemesi olmadı en son yazılım versiyonunu atsak bi problem olurmu yoksa yazılımları tarihe göre kademe kademe mi atmak gerekiyor.(Benim elimde bulunan versiyon 5518_VE_Boot_YKME_YE-2000X CI PLUS INF614m 081607 MO23.00)

Cihaz Bilgilerim

ardasantas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Hocam son bir sorum daha olacak ;
            Softcam dosyası'nın yazılım versiyonu ile uygun olması gerekiyormu yoksa mevcut olan cihaz yazılımına güncel softcam dosyasını atabilirmiyim
            Tesekkürler
            şuanki yazılım versiyonunuza,buradaki softcamlardan next 2000 x ınf olanını atabilirsiniz ve şuan için emu ile izlenebilen kanalları izleyebilirsiniz.http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=33673

вєηι;ѕα∂є¢є уü¢є αℓℓαн уαяgıℓαя !

Yorum yap

Arkadaşlar o yazılımda BİSSS olmayabilir hemde bu cihaz X SERİSİDİR ve TELETEX hala vardır lütfen yanlış bilgi vermeyelim....
              MACHİNA - 3-D
              8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
              PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
              TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Arkadaşlar o yazılımda BİSSS olmayabilir hemde bu cihaz X SERİSİDİR ve TELETEX hala vardır lütfen yanlış bilgi vermeyelim....
                .kusura bakmayın teletex ile işim olmadığından farkedememişim.Özür dilerim.Yanlız 614 serisi yazılımlarda bisslerin mevcut olduğunu biliyorum.Çünkü bendede XCI plus var ve son dönemlerde biss yazılımlarının olmadığını hatırlamıyorum.

Yorum yap

ardasantas Nickli Üyeden Alıntı
                  Arkadaslar merhaba;

Cihaz Bilgilerim

Cihazına uygun son yazılımı önce PCLink 2.0 ile at, daha sonraki tüm uygulamaları PcLink 2.2 ile yap. Cihazda standbye konumunda olacak.

Yorum yap

O zaman ben en son yazılımı attıktan sonra softcam'i atmam gerekiyor sanırım.Burdan son yazılımı indirip atacagım.Umarım bi yanlıslık yapmam
                    Tesekkürler bilgiler için

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X