• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Michael Skibbe iddialı konuştu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Michael Skibbe iddialı konuştu

Sarı-Kırmızılı ekibin yeni hocası Michael Skibbe, konuk olduğu Galatasaray TV'de iddialı açıklamalar yaptı...

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Michael Skibbe, sarı-kırmızılı kulüpte bulunmanın kendisi için çok önemli bir adım olduğunu belirterek, ''Bu sezon Galatasaray ile çok güzel başarılara ulaşacağımıza ve güzel olaylara imza atacağımıza inanıyorum'' dedi.

Michael Skibbe, bugün geldiği İstanbul'da, Galatasaray TV'ye konuk oldu. Florya'daki stüdyoda yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın, Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri olduğunu vurgulayan Skibbe, Florya Metin Oktay Tesisleri'ni de mükemmel bulduğunu söyledi.

Galatasaray'ın, genç ve yetenekli oyunculara sahip olduğunu, bu futbolcularla önümüzdeki sezon çok güzel bir takım yaratma konusunda inancının yoğun olduğunu dile getiren Skibbe, şöyle konuştu:

''Teknik direktör olarak yurt dışında ilk çalışma deneyimim olacak, ama milli takımda 4 sene Rudi Völler ile birlikte çalıştım. 2002 Dünya Kupası'nda da birlikteydik. UEFA Kupası'nda özellikle çok fazla yurt dışı tecrübem oldu. Bu dönemde Galatasaray ve Beşiktaş ile karşılaştım. Bunun dışında çok fazla uluslararası müsabakaya çıktım ve yabancı oyuncularla çalıştım. Burada olmam da teknik direktörlük açısından çok önemli bir adım. Galatasaray, Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri. Bu sezon güzel başarılara ulaşacağımıza ve benim teknik direktörlüğüm altında güzel olaylara imza atacağımıza inanıyorum.''

''KENDİME GÜVENİYORUM''

Turkcell Süper Lig ile ilgili yorum yapması için henüz çok erken olduğunu, ancak İstanbul'un 3 büyük takımını bildiğini dile getiren Skibbe, ''Bu 3 takım Avrupa standartlarında olan takımlar. Diğer takımlar hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim. Sezon başlamadan önce ligdeki diğer takımlar hakkında da bilgi sahibi olacağım'' dedi.

Galatasaray gibi büyük kulüpler için şampiyonluğun tek beklenti olduğunu, geçen sezonun son 6 maçını kazanmış bir takımla önümüzdeki sezon da ligi kazanmak için elinden geleni yapacağını ifade eden Skibbe, ''Almanya'da, milli takımda çalıştığım dönemde medya baskısına alışmıştım. Elbette başarısız ortamlarda büyük bir baskı oluşabilir, ama ben kendime güveniyorum. Türkiye de çok fazla futbolla ilgili. Başarıyla birlikte benden memnun olacaklarını düşünüyorum. Avrupa Şampiyonası'ndaki Türk Milli Takımı, üzerlerindeki o baskıyla birlikte son iki maçında, ikinci yarılarda oynanan oyunla nasıl değiştiğini ve çeyrek finale yürüdüğünü gösterdi. Biz de güzel oynayarak ve iyi sonuçlar alarak bu medya baskısının altından kalkacağız'' diye konuştu.

SERVET'E ÖVGÜ
    Michael Skibbe, Avrupa Şampiyonası'nda oynayan tüm Galatasaraylı futbolcuları çok başarılı bulduğunu kaydederken, Servet'i de övdü.

Bayer Leverkusen-Galatasaray maçında, tüm takımı ile birlikte Servet'e hayran olduğunu, 'Acaba Leverkusen'e mi alsak?' diye düşündüğünü anlatan Skibbe, Lincoln'ün de Schalke 04'te oynarken Bundesliga'da büyük bir etki bıraktığını, bu oyuncunun Almanya'daki gibi oynamasını beklediğini söyledi.

Genç futbolcularla çalışmaya büyük önem verdiğini, Galatasaray'ı seçmesindeki nedenlerden birinin de başarılı altyapısı ve oyuncu potansiyeli olduğunu vurgulayan Alman teknik adam, ''Önümüzdeki birkaç yıl içinde PAF takımından, (A) takıma birden fazla oyuncu kazandırmak isterim'' dedi.

TRANSFER AÇIKLAMASI
    Michael Skibbe, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne fiziksel açıdan hazırlanmış durumda girmek istediklerini, bunu gerçekleştirdikleri zaman, hangi takımla karşılaşacaklarının önemli olmayacağını söyledi.

''Amacımız, Şampiyonlar Ligi'nde grup maçlarına kalabilmek'' diyen Skibbe, ''Dolayısıyla, hazırlık döneminde hem Turkcell Süper Lig, hem Avrupa Şampiyonlar Ligi, hem Süper Kupa için çalışacağız'' ifadesini kullandı.

Skibbe, bu nedenle önümüzdeki sezon çok güçlü bir takım oluşturmayı hedeflediklerini kaydederek, ''Galatasaray taraftarını çok memnun edecek birkaç oyuncunun takıma katılması için başta başkanımız Adnan Polat olmak üzere Adnan Sezgin ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşmelerimiz oldu. Bu görüşmeler devam edecek, ancak şu anda isim vermek istemiyorum'' şeklinde konuştu.

internetspor

Skibbe imzayı attı şunları söyledi

Galatasaray genç alman Michael Skibbe'ye emanet. Resmi imzayı atan Skibbe Galatasaray'a övgüler yağdırdı.

,Galatasaray, daha önce anlaşmaya vardığı Alman teknik direktör Michael Skibbe ile sözleşme imzaladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin de hazır bulunurken, yardımcı antrenörlük görevine getirilen Ümit Davala ve Alman antrenör Edwin Boekamp ile de sözleşme yapıldı.

Skibbe, toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, Galatasaray'da bulunmaktan onur duyduğunu belirterek, ''Çok mutlu ve gururluyum. Galatasaray benim için büyük bir şans'' dedi.

Galatasaray'da, Bayer Leverkusen'de olduğu gibi genç ve yetenekli oyuncular bulunduğunu kaydeden Michael Skibbe, ''Arda, Servet ve Mehmet Topal gibi oyuncular beni çok heyecanlandırıyor. Bu oyuncular milli takımda çok güzel bir performans gösteriyorlar. Geçen sezon da çok iyi performans gösterdiler ve şampiyon oldular'' diye konuştu.

HAKAN ŞÜKÜR'ÜN YERİNE OYUNCU ALINACAK
    Skibbe'nin toplantıda yaptığı açıklamayla, Hakan Şükür'ün takımdan ayrılması da kesinlik kazandı.

Alman teknik adam, Hakan Şükür'ün durumuyla ilgili bir soru üzerine, ''Hakan Şükür, sadece Galatasaray ve Türkiye için değil, Avrupa ve Almanya için de çok önemli ve tanınan bir oyuncuydu, fakat kontratı bitti. Şu anda bizim, onun yerine oynatacağımız bir santrfora ihtiyacımız var. Kendisinin çok büyük kariyeri var, Galatasaray ve milli takım için 15 yıldır çok iyi işler yaptı'' dedi.

''İLK HEDEF ŞAMPİYONLAR LİGİ''
    Michael Skibbe, bir Alman gazetecinin, ''Önümüzdeki sezon için Avrupa kupalarında hedefiniz ne'' şeklindeki sorusunu, ''Ağustos ayındaki elemelere iyi konsantre olduk. İlk amacımız Şampiyonlar Ligi'ne katılmak. Burada Avrupa'nın en büyük takımlarıyla oynayacağız, biz de onlarla aynı düzeyde olmak istiyoruz'' diye yanıtladı.

''TAKIMIMIZI GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ''

Transfer ile ilgili soruları da yanıtlayan Skibbe, ''Takımımızı güçlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum'' dedi.

Alman teknik adam, hem ligde, hem uluslararası seviyede hedefleri genişletmek için transfer yapmayı düşündüklerini, buna da aile içinde görüşüp karar vereceklerini söyledi.

Skibbe, düşündükleri mevkiler konusunda da ''Hakan Şükür'ün yerine oyuncu düşünüyoruz ve defansa da bir takviye yapacağız. Bizdeki yeteneklerin yanı sıra dışardan gelen daha tecrübeli oyunculara ihtiyacımız var'' açıklamasını yaptı.

''LINCOLN, LİDER OLACAK YAŞTA''
    Skibbe, Lincoln'ün, çok iyi ve ekstra özellikleri olan, takıma liderlik yapabilecek yaşta bir futbolcu olduğunu söyledi.

Lincoln'ün takım için çok önemli bir oyuncu olacağını düşündüğünü kaydeden Michail Skibbe, ''Onun burada olmasından dolayı çok mutlu olduğumu söylemeliyim'' ifadesini kullandı.

Skibbe, ''Arda'ya teklifler var'' hatırlatmasının yapılması üzerine de bu oyuncuyu bırakmayacağını ima ederek, ''O çok iyi bir yetenek, Arda'nın burada olmasından dolayı çok mutluyuz. Sadece Galatasaray'da değil, Avrupa Şampiyonası'nda da çok dikkat çekiyor. Milli takımın ilerlemesinde çok büyük pay sahibi. Sadece önümüzdeki sezon değil, önümüzdeki seneler için bizim takımımızda çok önemli bir rol oynayacak'' şeklinde konuştu.

''1 SENE İMZALAMAK BENİM İSTEĞİMDİ''
    Skibbe, 1 yıllık sözleşme imzalamanın, kendi isteği olduğunu dile getirdi.

5 yıldır uluslararası seviyede çalıştığını hatırlatan Alman teknik adam, şunları söyledi:

''Dortmund ve Leverkusen ile uluslararası başarılara imza attım. Bu benim yurt dışında ilk görevim. Bu ülkeyi tanıyacağım için çok heyecanlıyım. Galatasaray'da çalışmak benim için çok büyük sınav, ama en önemlisi, hep beraber burada başarıyı sağlamak. Başarı geldiği zaman da önceden imzalanan mukaveleler beni ilgilendirmiyor.''

Servet'in, Avrupa seviyesinde üst düzey bir oyuncu olduğunu kaydeden Skibbe, ''Avrupa Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı'nın savunmasını Galatasaray oluşturuyor. Servet üst düzey oyuncu. Hakan Balta ve Emre Güngör'ün uluslararası tecrübeleri daha az, ama onların da tecrübe kazanmasını sağlayacağız'' dedi.

''Galatasaray'da diğer Alman teknik direktörler gibi iz bırakmak istiyor musunuz'' şeklindeki bir soruyu Skibbe, ''Elbette. Galatasaray'da hoca olmak benim için çok büyük bir sınavdır'' diye yanıtladı.

''GALATASARAY'DA KUPA KALDIRMAK İSTİYORUM''
    2002 Dünya Kupası'nda Almanya Milli Takımı ile kupa kazanmaya çok yaklaştığını ifade eden Skibbe, ''2002'de Dünya Kupası'na çok yaklaşmıştık. En iyi maçımızda Brezilya'ya 2-0 kaybettik, ama Galatasaraylı olduğunuzda, her zaman iyi olmak, şampiyonluğu kovalamak zorundasınız. Ben de bunun için buradayım. Bu zaman, yani Galatasaray için kupa kaldırma zamanı benim için gelmiştir'' diye konuştu.

Galatasaray'ın altyapısının Almanya'da konuşulduğunu dile getiren Skibbe, ''Şu anda mevcut kadromuzda Galatasaray'ın altyapısından çıkan oyuncular var. Bunu aynı şekilde devam ettirmeye çalışacağım'' dedi.

Skibbe, Galatasaray'ı tanımasındaki en büyük etkenin geçen yıl UEFA Kupası'nda oynadıkları maç olduğunu dile getirerek, ''Avrupa kupasında bir takıma karşı oynadığınızda, o takımla çok meşgul olmak zorundasınız. Araştırmak zorundasınız. O yüzden Galatasaray'ı çok iyi tanıdım ve bu görevde heyecanlı ve sevinçli olduğumu söyleyebilirim'' şeklinde konuştu.

Skibbe, uluslararası düzeyde bir Alman takımına karşı oynamaları halinde, kazanma sözü de verdi.

DAVALA: ''YUVAMA DÖNMEKTEN DOLAYI MUTLUYUM''

21 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörlüğü görevinden ayrılan ve Galatasaray'da antrenörlüğe başlayan Ümit Davala da ''Yuvama dönmekten dolayı mutluyum'' dedi.

Galatasaray'da 7 yıl görev yaptığını kaydeden Ümit, şöyle devam etti:

''Kadroda bulunan bazı oyuncularla birlikte oynadım. Ümit Milli Takım'dan oyuncularım olan futbolcular da kadromuzda yer alıyor. Galatasaray'daki ve futbol kariyerimdeki tecrübelerimi Skibbe'ye aktarmak, ona yardımcı olmak, Galatasaray ile şampiyon olmak hedefim. Buna alışığım, antrenör olarak da bunu yaşamak istiyorum. Tekrar yuvama dönmekten de mutluyum.''

Galatasaray'dan böyle bir teklif beklemediğini dile getiren Ümit, ''Ümit milli takım teknik direktörüydüm. Sürpriz oldu. Bugün konuştuk, karara bağladık. Aynı ekiple çalışmaktan büyük mutluluk duydum. Burada sadece başarı geçerlidir. Galatasaray'da buna alışığız, bunun için gündüzümüzü, gecemizi vereceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.

internetspor

Yorum yap

Bir GS,li olarak bu,secimi dogru bulmadim cünki ben almanyadayim
      bu adami Leverkusen,kovdu ayrica Leverkusen GS,ayarinda birtakim degil
      insallah hayirli olurda ben yanilmis olurum

Yorum yap

kona Nickli Üyeden Alıntı
        Bir GS,li olarak bu,secimi dogru bulmadim cünki ben almanyadayim
        bu adami Leverkusen,kovdu ayrica Leverkusen GS,ayarinda birtakim degil
        insallah hayirli olurda ben yanilmis olurum
        Teknik direktör kovulmaz görevine son verilir ayrıca leverkusen bu adamı gönderdi diye kötü bir teknik adam olduğu anlamına gelmez....
        Dünyada bu böyledir teknik direktörler günah keçisidir yönetim kendi istifa etmez o kadar futbolcuda gönderilmez işin en kolayı hocayı harcamaktır suçlu hocadır(!)...

sizin deyiminizle dünyada kovulan teknik adamları buraya yazsam geriye teknik adam kalmaz emin olun..

Leverkusen GS ayarında bi takım değil diyorsunuz ama 5 atıp yolladı bizi bi kaç ay önce...
        neyse bunlar önemli değil başarılı olup olamayacağını zaman gösterir şimdiden bir önyargıda bulunmak doğru değil anlatmak istediğim bu...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X