• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Duygusal Terminatör

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Duygusal Terminatör

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu’nda kalan 5 kız, "Mafya yurttaki 33 kızı fuhuşa sürüklüyor" diyen AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez’i "Duygusal Terminatör" ilan etti.

ATATÜRK Kız Yetiştirme Yurdu’nda kalan kızlar, AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez’in iddialarında adı geçen 30 kızın Atatürk Öğrenci Yurdu’nda yetişmediğini, suça karışan kızlar olduğunu, ikisinin evlenip yurttan ayrıldığını, birinin de kardeşleriyle eve çıktığını anlattılar. SHÇEK çatısı altında büyüyen kızlar, "Turhan Çömez’in açıklamasından sonra, Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu’nda kalıyoruz demeye utanıyoruz" diye konuştular. Genç kızlar, Çömez’in "canlarını yakan" açıklamadan sonra kaldıkları yerin adını soranlara, "Atatürk Koleji" diyorlar.

Çömez’in açıklamasının ardından geçen 20 gün C.K, N.Z, F.İ, G.S. ve H.Ç’nin öfkesini azaltmamış. "Yüzüne tükürülmesini istemiyorsa sakın yurda gelmesin" diye konuşuyorlar. SHÇEK’e bağlı Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu’nda 150 kız kalıyor. Bu kızların 13’ü üniversite öğrencisi.

İddiaları duyunca ağlamaklı oldum

C.K (Üniversite öğrencisi, yurttan ayrılarak kardeşleriyle eve çıkmış.) :

Turhan Çömez’in iddialarını duyduğumda ağlayacak gibi oldum. Sorunumuz şu: Bir polis memuru, anne babasından kaçmış, kötü yola düşmüş ya da sokakta kalan bir çocuk gördüğünde alıp buraya getiriyor. Burada kaydı yapıldığında, o çocuk "Yurtlu" oluyor. Bir iki günde yurt çocuğu mu olunuyor? Burası kız yetiştirme yurdu. İki günde mi kız yetiştiriliyor? Nasıl anne baba çocuk yetiştiriyorsa biz de burada baştan aşağı yetiştiriliyoruz. Çömez, 33 kızın bir tanesinin adını söylesin.

Toplanan kızlar buraya gelmesin

F.İ. (Bu yıl üniversiteye başladı. Üç yaşından beri çocuk yuvalarında):

İstediğimiz saatte yurda girip çıktığımız iddiaları yalan. Nereye gidiyorsak dilekçemizi veririz. Saat 17.00’de yurda geri dönmek zorundayız. Gönüllü ailelerimizde kalacaksak da yurdun yine haberi olur. Artık suça karışıp, sokaktan toplanan çocuklar buraya getirilmesin. Çömez kendi iddialarına kendi inanmadı ki telefonlarımıza cevap vermiyor.

Çömez, fuhuşun F’sini sormadı

H.Ç. (Yurdun öğrenciler tarafından seçilmiş başkanı. Lise son öğrencisi):

Turhan Çömez, 24 Aralık’ta bu iddiaları araştırmak için yurda geldiğinde benimle de konuştu. Ben yurdun problemleriyle ilgileniyor zannettim. Çünkü yurtta, "İncil" tartışması vardı. Hafta sonu bir kadın bahçedeki çocuklara İncil vermiş. Bu olay çok tartışıldı yurtta. Çömez de aslında bunu araştıracakmış. Ancak fuhuş iddialarını medyadan öğrendim. Çömez bana fuhuşun F’sini sormadı.

Evlenen arkadaşlar şimdi ne yapacaklar

G.S. (Lise sonda, okul birincisi):

Turhan Çömez’in yazdığı 33 ismin arasında E.G. ve B.D. arkadaşlarımız da var. Bu iki arkadaşımız geçen yıl evlendiler. Hukuk’u bitirip şu anda Londra’da master yapan, tıp fakültesi mezunu arkadaşımız da var. Karşılığı bu mu olmalıydı? Ya evlenen arkadaşlarımız ne olacak?

Çömez’in sol yanında kalp yok, boşluk var

N.Z. (Üniversite öğrencisi. Kardeşi Z.Z. ile Çömez’e yazdığı mektubu okudu):

Yedi yıldır bu yurtta kalıyorum. O sözleri hangi vicdana sığınarak söylediniz ve nasıl bir beklenti içindeydiniz bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var. Sizin o söylediklerinizin aksini ispat edecek çok kız yetişti bu kurumdan. Ben SHÇEK’te kaldığımı gururla söylüyorum. Gece yattığınızda yatağınızda nasıl uyuyorsunuz bilmiyorum. Sanıyorum ki, bu sizin sol yanınızdaki "boşluk"tan ve vicdan yoksunluğunuzdan kaynaklanıyor.

NE DEMİŞTİ

AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, geçtiğimiz günlerde İstanbul Bahçelievler Kız Yurdu’nda kalan bazı kız çocuklarının fuhşa sürüklendiğini öne sürererk bir tartışma yaratmıştı. Çömez şunları söylemişti:

"Yurda bir gece baskın yaptım. Asıl amacım, orda bir kiliseyle ilgiliydi. O gece 33 kızımızın yurtta olmadığını gördüm. Kızların mafya tarafından fuhşa zorlandığını tespit ettim. Konuyu bir rapor halinde Başbakan Erdoğan’a ilettim."

hürriyet internet

Hazırlanıyor...
X