• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

sky-italia paketi donma sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• sky-italia paketi donma sorunu

değerli forum üyeleri,

sky-italy paketindeki 10-20 saniyede bir donma sorununu siz de yaşıyor musunuz? yoksa benim modemim, bağlantım, cihazım, sinyalim ile ilgili birşey midir? teşekkürler.

Bazı cihazlarda böyle sorunlar olabiliyor NDS şifreli kanallarda...

Yorum yap

doğru değil cevabınız

cihazım next 2000 hdtv esatalı.

neden doğru değil, çünkü deneme serveri aldım farklı bir yerden, donmama garantisi verdiler ve gerçekten de donmuyor.

Biraz araştırdığınızda, bunun serverla, kartla, paylaştırılan kişi sayısıyla ilgili olduğunu bulabilirsiniz.

Yorum yap

dunyao Nickli Üyeden Alıntı
        doğru değil cevabınız

cihazım next 2000 hdtv esatalı.

neden doğru değil, çünkü deneme serveri aldım farklı bir yerden, donmama garantisi verdiler ve gerçekten de donmuyor.

Biraz araştırdığınızda, bunun serverla, kartla, paylaştırılan kişi sayısıyla ilgili olduğunu bulabilirsiniz.
        nasıl doğru değil???
        nds sisteminde zaman zaman yaşanabilir bu tür problemler bu daha öncede dile getirildi..
        madem garanti verdiler konuyu burada neden açıyorsunuz donmama garantisi veren server sahibine sorsanıza durumu..
        ayrıca hem neden donuyor diye soruyorsunuz hemde arkadaşın cevabını beğenmeyip kendi
        sorunuza kendiniz cevap veriyorsunuz buda çok ilginç geldi bana

Yorum yap

okuduğunuzu doğru anlamıyorsunuz.

garantiyi veren kişinin serverinda donma yok zaten.

mach1 serverda sorun var, soruyu sordum (kibar bir şekilde problemi gündeme getirdim, belki biri çıkıp da evet arkadaş bizim server böyle maalesef, ama bazı serverlar daha farklıdır, orada problem olmayabilir gibi bir cevap verir diye bekledim), tabi ki cevabı kendim de araştırdım. nds sisteminde evet var böyle bir problem, ancak problemin sebepleri belli, gidermenin de yolları var. Ben, sizlerde böyle bir sorun yaşıyor musunuz diye dikkat çekmek istedim, belki de çoğunuz farkında bile değilsiniz böyle birşeyin. Digium gibi bir ustadan, bazı cihazlarda olur böyle vakalar gibi bir cevap sorduğum soruyu doğru olarak cevaplamamış oluyor.

Sorumu tekrar düzenleyeyim: Aranızda mach1 server'dan sky paketini donmasız izliyorum diyen var mı? Eğer ki yoksa, bu durum düzeltilebilir mi (hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti vs vs.) Eğer ki, sorunsuz izleyen varsa, ben ne yapabilirim? Soru çok basit.

Yorum yap

mach1 serverda sorun olduğunu nereden biliyorsunuz peki..
            şu an siz csmember değilsiniz gördüğüm kadarıyla

Yorum yap

cihazı aldığım nebutv sağolsun arkadaşlar 1 ay hediye ettiler bak incele diye, mach1 ustaya sordum hocam ay bitiminde değişikliğe gerek var mıdır diye, server aynı server zaten diye cevap geldi. Ben de biraz pimpirikli bir insanım sky paketi en güzel paket ama bu donma olayı zehir etti bana hayatı

tekrar ediyorum, ben de kontrol edeceğim bir yer olmadığı için sizlere sordum, var mı arkadaşlar böyle bir durum diye.

Yorum yap

evet bende başka bir serverda sky paketinde sorun yaşıyorum dunyao eğer sorunu çözdüysen yardım edermisin?
                NEXT 2000DPCIS SUPER PLUS USB
                NEXT 2000CIS SUPER PLUS USB
                D-SMART NEXT 9500 X CIS
                NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

dunyao Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  cihazı aldığım nebutv sağolsun arkadaşlar 1 ay hediye ettiler bak incele diye, mach1 ustaya sordum hocam ay bitiminde değişikliğe gerek var mıdır diye, server aynı server zaten diye cevap geldi. Ben de biraz pimpirikli bir insanım sky paketi en güzel paket ama bu donma olayı zehir etti bana hayatı

tekrar ediyorum, ben de kontrol edeceğim bir yer olmadığı için sizlere sordum, var mı arkadaşlar böyle bir durum diye.
                  Araştırma yapmışsınız ama biraz eksik olmuş. Keşke araştırdığınız yerden mach1'in Sky Italia kartının olmadığını, bu paylaşımın yabancı bir arkadaşından geldiğini ve bu tür sorunların olabileceğinin daha önce de açıklandığını da araştırsaydınız.
                  Evet mach1'in serverde Sky Italia paketinde donma var arkadaşım.
                  Sanırım konu anlaşıldı.

Yorum yap

teşekkür ederim Tasarım, aradığım cevabı aldım, arama yapmıştım forumda ama bulamamıştım.
                    konu çözülmüştür.
                    @amon, ben acemiyim, ustalar daha iyi bilgi verir, sorunu çözme konusunda bir bilgim yok (teoride var, pratikte yok)

Yorum yap

bu donma sorunu cihazla alakalı oluyor olayı dogru aslında. yani bir tek sebebide yok bunun. mesela dm tarzı cihazlarda eger kart serverı veren kişiden geliyorsa sorun olmayabiliyor. ama eger serverı veren kişideki kişi ayısı belli bir yogunluga ulasırsa dmde de donma oluyor. mesela ben newcamdda CCcamda alıyorum newcamdda sky italia paketi var cihaz olarak next 9000 var birde dm var bende nexte donma yaparken dmde neredeyse hiç olmuyor bir kac saatte bir kez filan oluyor oda her zaman değil.
                      yani bu olay birden fazla sebepli bir olay
                      Next 2000 CI plus + NEXT 9000 XCAM Ultra + Dreambox 500 +DIGITURK+Plus & Platin Paket + 110 cm Tirax dsieq motorlu 42.0°E + 7.0°W
                      CCcam 2.0.11 - BULSAT orjinal irdeto Local card

Yorum yap

dunyao Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        değerli forum üyeleri,

sky-italy paketindeki 10-20 saniyede bir donma sorununu siz de yaşıyor musunuz? yoksa benim modemim, bağlantım, cihazım, sinyalim ile ilgili birşey midir? teşekkürler.
                        senin kullandıgın server yogunlugundan oluyordur ben mach1 hocanın serverine üyeyim bende sky italiada hiç donma olma bugüne kadar

Yorum yap

ben kart paylasımı kullanmadığın için sky italia nın nasıl açılacagını bilmiyorum.Nasıl açabileceğim konusunda yardım edermisiniz.Bide hangi card sharing almalıyım.Ayrıca cx super plusta kart paylaşımı olurmu?

Yorum yap

SKY italia paketi bazan bizdede donabilir.NDS sistemli kart kendi cihazında takılı değilse illaki donma yapar.Birde ayrıca Test serveri verirken şu paketleri açar veya açmaz şu kadar süreli garantili yayın alırsınız veya almazsınız diye bir şartımız yok.Sky italia paketi belki hiç açmıyabilirde.Onun için konuyu uzatmanıza gerek yok.Dileyen istediği yerden bu hizmeti alabilir.Bizim amacımız cihazımızın serverlerle bağlantı kurduğunu ve bazı HDTV yayınlarını izleyebileceklerini müşterimize görsel olarak izahat etmektir.Kolay gelsin

Yorum yap

next cx super plusta sky italy açılabilirmi arkadaşlar paylaşımda ?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X