• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

'sevgİnİn Dİlİ' ÇİÇek Olacak

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 'sevgİnİn Dİlİ' ÇİÇek Olacak

'SEVGİNİN DİLİ' ÇİÇEK OLACAK

Her biri ayrı bir anlam ifade eden birbirinden güzel çiçekler, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde dile gelecek. Çiçekçiler, bu özel gün için şimdiden sipariş alırken, siparişlerin ''aslan payını'' kırmızı gül ve orkide aldı.

Duyguları anlatmanın en zarif yolu olan çiçekler, Sevgililer Günü'nde de yine değişmez hediye olarak çiçekçi dükkanlarındaki yerlerini alacak. Bu özel gün için verilen siparişlerde ''aslan payını'' kırmızı gül ve orkide alıyor.

Ankara Çiçekçiler Esnafı Odası Başkanı Emin Çimen, Sevgililer Günü için hazırlıklarının sürdüğünü bildirdi. Sevgililer Günü'nün her yıl çiçek sektöründe artan bir talebe yol açtığını ifade eden Çimen, ''Geçen yıl önceki yıla göre bir patlama yaşadık. Bu yıl da yine Sevgililer Günü için patlama bekliyoruz'' dedi.

Çiçekçilik sektörünün bazı sıkıntılar yaşadığını, bunların başında hastanelere çiçek alınmamasının geldiğini aktaran Çimen, ''Kimi sıkıntılarımız mevcut. Ama, bizim iki özel günümüz var. Biri Sevgililer Günü, diğeri de Anneler Günü. O günler adeta bayrama dönüşüyor'' diye konuştu.

Kırmızı gül ve orkide

Sevgililer Günü'nde en çok kırmızı gül ve orkidenin rağbet gördüğünü dile getiren Emin Çimen, kırmızı gül fiyatlarının 5-10, orkidenin ise kandil olarak alınması halinde 25-30, dal olarak hazırlandığında ise 100-150 YTL fiyatla satışa sunulduğunu kaydetti.

Alınacak çiçeklerde bazı özelliklere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan Çimen, ''Özellikle soğuk hava depolarında bekletilen çiçekler kısa süre dayanıyor'' dedi.

Siparişlerin 12 Şubat Pazartesi gününden itibaren artış göstermesini beklediklerini belirten Çimen, ''Ankara'da bulunan bin çiçekçi dükkanında binlerce çiçek yerini alacak'' diye konuştu.

ÇİÇEKLERİN DİLİ

Sevgililer Günü'nde dile gelecek çiçeklerin her birinin de farklı bir anlamı bulunuyor.

Kırmızı gül ''seni seviyorum'', hanımeli ''sana bağlıyım'', gelin çiçeği ''mutlu olabiliriz'' anlamına geliyor.

Aslında ne anlam yüklenirse yüklensin her biri sevgiyi ifade eden çiçeklerin dili şöyle:
    ''-Açelya: Gerçek şu ki, her şey bitti
    -Akasya: Seni beğeniyorum
    -Beyaz Akasya: Bizimki temiz sevgi, belki biraz arkadaşça...
    -Ardıç: Seni koruyacağım.
    -Çan Çiçeği: Aşkımıza sadakatle bağlıyım.
    -Çin Gülü: Zarif ve güzelsin.
    -Çuha Çiçeği: Çok güzelsin...
    -Fulya: Sevgilim, geri dön...
    -Gardenya: Beni unutma, gerçek aşkımsın.
    -Gelin Çiçeği: Mutlu olabiliriz.
    -Pembe Gül: Arkadaşımsın.
    -Kırmızı Gül: Seni seviyorum.
    -Kırmızı Gül Goncası: Genç ve güzelsin.
    -Hanımeli: Sana bağlılığım sonsuza dek sürecek.
    -Hercai Menekşe: Aklımı meşgul ediyorsun, ama bundan şikayetçi değilim.
    -Kaktüs: Aşkımız için zorluklara katlanmalıyız.
    -Kamelya: Kusursuz bir aşıksın.
    -Kırmızı Karanfil: Kalbimi kırdın.
    -Pembe Karanfil: Seni unutmayacağım.
    -Kırçıllı Karanfil: Üzgünüm, ama bitmek zorunda.
    -Krizantem: Beni hayal kırıklığına uğrattın.
    -Kırmızı Lale: Aşkımı itiraf etmek istiyorum.
    -Mor Leylak: İlk görüşte sana aşık oldum.
    -Mavi Menekşe: Düşüncelerimi zaptettin.
    -Mimoza: Fazla alıngansın.
    -Orkide: Çok güzel ve özelsin.
    -Papatya: Temiz kalbin simgesi.
    -Petunya: Umudunu yitirme.
    -Portakal: Ben de seni seviyorum.
    -Sardunya: İçin rahat olsun, her zaman yanındayım.
    -Yasemin: Güzel ve çekicisin.
    -Zambak: Seni neşeli ve nazik buluyorum.''
    ELHAN ELEKTRONİK
    ANTALYA

Next 9000 Ultra Share Resimli Açıklama

Next 9000 Ultra TF530 Çipinin İnternetten Güncellenmesi Resimli Açıklama

Next 9000 Ultra Resimli Yazılım Atma Açıklaması

ellerine sağlık ne güzel açıklamışsın hangi çiçeğin ne ifade ettiğini bende ona göre çiçek alayım bari...bir gün değil hergün sevgililer günü olması dileğiyle....sevgilerinizin içten sıcak ve uzun süreli olması dileğiyle.....slmlar..

Yorum yap

bravo doğrusu.sevgiyi sunmanın adresi çiçek oldu.millet çiçek parası verdikten sonra sevgiye neresinde yer kalacak meçhul.yazık sevginin yolu önce cepten sonra dükkandan geçer olmuş.biz de sevdik diyoruz
      Ebu Hureyre'nin (r.a.) anlattığına göre:
      Allah Resulü (a.s.) şöyle buyurdu: "Her Peygamberin bir duası vardır. Onunla Allah'a dua edegelmiştir. Fakat ben duamı Kıyamet gününde ümmetime şefaat etmek için saklıyorum."

Yorum yap

evet arkadaşım işin birde maddiyat yönü var şimdiki kızlar kuru seviyoruz sözü ile doymuyorlar ....hediyelerle gözlerini boyamakta gerekiyor...malasefki hayatta herşeyin para ile ölçüldüğü gibi sevgide artık para ile ölçülür olmuş....slmlar...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X