• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 9000 Ultra ile görüntüyü kayıt ve izleme işlemi

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Size bir önceki yöntemle birleşik farklı bir yöntem sunuyorum. Bunu deneyin bakalım ne olacak. Yalnız dikkatli ve gerekirse birkaçkez bunu tekrar kontrol ederek cevap yazınız. İlk önce kumandadan ağ adres ayarlarına ok deyin ve ardından Tamam deyin. Number One TV kanalını açın. Şimdi kumandadan sarı tuşa sonrada PC Record Ve gelen menüye ok deyin Köşede PC Record yazacaktır. C:\Program Files\VideoLAN\VLC klasörü içideki VLC media player proramını açın. Dosya yazan yerden ağ akışını seçiyoruz. Gelen menüde ağ menüsüne tıklayın UDP/RTP seçin son olarak ok deyin görüntü ve ses gelecektir.
    Next 2010 HD Tiger + Next 18500 HD + DREAM 500-S + SkyStar2
    90 Cm Ofset Diseq Motor Ve Sabit Türksat + Hotbirt + Eutelsat W3
    Cas İnterface 2+add-on + X-Cam Orion + İrdeto + Fun kartlar vs.

'' Teknik konuyla ilgili sorunlarınız için pm atmayın foruma yazınız ''

Yorum yap

Üstat sizi de yoruyor ve meşgul ediyorum ama söylediklerinizi hem eternet bağlı iken ayrıca hem wireless olarak 7-8 kez denedim PC ekranında ne ses ne görüntü yok ilginize tekrar tekrar tşk ler
      ---------------------------------------------------

Yorum yap

kapkara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Üstat sizi de yoruyor ve meşgul ediyorum ama söylediklerinizi hem eternet bağlı iken ayrıca hem wireless olarak 7-8 kez denedim PC ekranında ne ses ne görüntü yok ilginize tekrar tekrar tşk ler
        Bu işi severek yapıyorum o yüzden yorulmuyorum ve rahatsızlıkta duymuyorum arkadaşlar . Ben elimden geleni yapıyorum ve yapmayada devam edeceğim. Senin sorunun büyük ühtimal ile sağlıklı ip alamaman gibi görünmekte. Genelde StbPcComm'a tıklandığında 2 ve 3 ayrı ip alanlarda bu sorunla karşılaşmakta. Sizler için resimli bir açıklama hazırlamak istiyorum. Ama dizüstü ile biraz zor oluyor ama uğraşıp yapmak istiyorum.

Yorum yap

Taktım bir kere Sayın Followmen şu ana kadar bütün lanetliği Antivirüs programı yaratıyormuş,ama hemen sevinme ben baştan sevindirik oldum sonra yine kısmi hüsran Şaka bir yana antivir i tamamen devredışı yaptım Sizin son prosüdürü uyguladım VLC de NR 1 kanalını çok bozuk ses geliyor gidiyor şeklinde de olsa PC de açtı ama söylediğim gibi görüntü çok bozuk gecikmeli gelme gitmeler ses ayni ehh en azından buraya kadar geldim.Ayni olayı STBPCCOM da denedim orada tık yok yani bir yerlerde engelleyen birşeyler var ama nedir tam bulamadım ama pes etmek yok ,azimle gittiğimize göre tahtayı delecez sonunda .Tüm bunları hem eternet kablo bağlı iken hem de sadece wireless ken yaptım her ikisinde de ayni sonuç.Belki eternet kablo bağlı iken görüntü daha iyi gelebilir mantıken ama bu mutluluğu görme fırsatım henüz olmadığı için şunu tercih edin diyemeyeceğim tekrar sağol dostum yeni bir şey olursa belirtirsiniz zaten siz tşk ler dostum

Yorum yap

selam fellowmen arkadaşım benimde aynı sorun devam ediyor yine seste ve görüntüde bozukluk var pc de herhangi bir program sorun yapabilirmi ben ne yaptıysam olmadı hala uğraşıyorum
            Vu+duo Wetek play2
            120cm next ofset,HH120stab diseqc motor, 90cm hotbird,90cm eutelsatW3A,90cm türksat
            :manga:

Yorum yap

Niyet etmek başarmanın yarısıdır. Bir yerde daha sorun var ama dediğim gibi biraz daha uğraştığınızda mutlu sona ulaşacağınıza eminim .

Yorum yap

Konuyu daha iyi aydınlatmak adına sizler için gece yarısı da olsa vieo anlatımını tamamladım konunun altına ekledim. Saygılar.

Yorum yap

Sayın Follwmen eklediğiniz .fbr uzantılı dosyayı görünce, ilk önce bu ne yaw diye baktım sonra sanırım trial versiyon olan BBFlashBack adlı programı PC ye yüklemek zorunda kaldım vede sizin vieolu sunumu (animuax kanalında çektiğiniz,kotrada çok güzel di bu arada) tabi ben henüz mutlu sona birtürlü erişemediğim için camdan şeker yalar gibi seyrettim.Dikkatimi çeken nokta siyah ekranda görülen IP no sunu receiverda PC record da ayni IP olarak yazıp okey ledikten sonra,siyah ekranda receiverdan gelen herhangi bir ileti bende gözükmüyor dolayısıyla da siyah ekranda herhangi bir ekran görüntüsü çıkmıyor, yani PC ile receiver arasında biryerde tam entegre sağlanamıyor. Bir önceki msj da yazdığım gibi buna engel olan/veya engellerden bir tanesi olan Antvir programı kapatınca belli bir ilerleme sağladık ama tam entegreyi kısıtlayan başka birşey daha var onu keşfedemedik daha ,ben bütün bu işlemleri hep laptop da yapıyorum desktop um yok ADSL im Robotics 9108
                  çalışmanız ve emekleriniz için çok teşekkürler saygılar,

Yorum yap

Paylaşmak güzel bir duygu birde emeğin değerini bilenler olması dahada güzel. Şimdi denemeni istediğim birşey daha var. Gerekirse tüm virüs programlarını kısa bir süreliğine iptel edin. StbPcComm'a tıklayın siyah ekran açıkken size pcnise ait ip no verecektir. pc record ve ip kontrol ederek ekle ardından ok de. Cihazda PC Record yazdığında eğer pcde siyah ekranda görüntü yoksa bu sefer kırmızıdan dur de ve tekrar pc record ve ok de görüntünün gelmesi gerekir. Her türlü denemede başarılı sonuçlar ben alıyorum. Tüm arkdaşlarımızın bunu başarması için uğraşıyorum. Birde 2 ve 3 ip alan arkadaşlara bir çare bulsak iyi olacak. Bu arada uyarın için teşekkürler. Evet BBFlashBack adlı programla yaptım. Ben daha önce bu editörle hazırlanmış bir dosyayı program kurulu olmadığı halde izledim ve ardından merak edip programı indirip üzerinde çalışmalar yaptım. Program arşivine programı ve gerekli ilaçları ekleyeceğim. Saygılar.

Yorum yap

Üstat hastalığı en sonunda sanıyorum keşfettim, ve sanırım bahsettiğiniz 2 3 IP alan alan arkadaşlarda ayni sorunu yaşıyoruz şöyle ki;
                      STBPCCOM u açtığınız da size örneğin 192.168.1.3 verdi ayni anda MENÜ-AĞ ADRES AYARI na aktığınız da IP nizi 192.168.001.004 görüyorsunuz (yani farklı IP) buradaki IP no sunu STBCPCCOM daki IP ile değiştirdiğinizde(tersini yapma imkanınız yok çünkü) ekran açılıyor görüntü çok bozuk gecikmeli geliyor ayni anda PC niz de Sistem ağdaki başka bir sistem ile IP adres çakışması algıladı baloncuğu çıkıyor netice olarak benim tahminim sorun burada Robotics 9108 ün 4 lü hub u var 1 adeti 9000 ultraya bağlı 1 adeti laptopa bağlı ağ adres ayalarımda static IP kulanıyorum problem burada çözümü şu an beni aştı yinede çeşitli denemeler yapıyorum ama en azından hastalığı keşfettik tedavi için forumda değerli Prof larımız var, tekrar emeklerinize tşk ler bu arada BBFlashBack in ilacını verirseniz sağlama alalım

Yorum yap

Huptan kaynaklanan sorun nedeni ile bayağıdır uğraşıyorsun. Ama büyük bir gelişme kaydedip nereyde ise halletmek üzeresin. Senin isteğin üzere denemen için serial vereyim. BB FlashBack Player 1.5.3 foruma eklendi. Saygılar.
                        2SXSI-D1LQJ-GSJJ9-S1Q7F-845L
                        3SXSI-D91PS-9DJL5-81Q7F-84LK

Yorum yap

ben tv den değil pc den seyrediyorum acaba tv den seyretmem için ne yapmam gerek

Yorum yap

armanygio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            ben tv den değil pc den seyrediyorum acaba tv den seyretmem için ne yapmam gerek
                            Kayıtları pcye kaydedip tekrar pcdeki kayıdı tvden izlemek istiyorsanız altta verdiğim açıklamayı okuyarak yapın o zaman her ikisinde de seyredebilirsiniz.

İlk olarak yine C:\Program Files\VideoLAN\VLC klasöründeki StbPcComm'a tıklıyoruz ve siyah ekran yine pcde açık konumda duruyor olacak. Cihazımızın kumandasından SARI tuşa basıyoruz. Gelen Eğlence menüsünden izlemek için PC Playback seçeneğini seçiyoruz. Karşınıza Playback From Pc Menüsü gelecek Orada yine ip adresi var. İp adresi daha önce pcnize kayıt yaptığınız örnekteki yer. ok diyoruz. Ve karşımıza PC Filelist menüsü geliyor. Burada daha önce bilgisayarımıza kaydettiğimiz kayıtlar var. Birini seçiyor ve izlemeye PC'den ve TV'den izlemeye başlıyorsuruz. Sonlandırmak için kırmızı tuşa basıyoruz ve çıkıyoruz.

Yorum yap

Followmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Huptan kaynaklanan sorun nedeni ile bayağıdır uğraşıyorsun. Ama büyük bir gelişme kaydedip nereyde ise halletmek üzeresin. Senin isteğin üzere denemen için serial vereyim. BB FlashBack Player 1.5.3 foruma eklendi. Saygılar.
                              İlaç hastaya iyi geldi anında tşk etti,bende size tşekkür ediyorum üstat ama hub işinde ilerleme yok devammm saygılar,bir yerden bjk maçını seyrediyorum bir yerden kurcalıyorum en sonunda makina pes edecek tamam VLC yi halledeceğim diyecek onu bekliyorum, bu arada maç arasında baktım BBFlashback süper pogrammış üstat eline sağlık BJK da maçı kazandı ohh keyfe bak

Yorum yap

Followmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                usatat zip dosyası pasword istiyor saygılar...
                                YÜRÜYOR
                                yürüyor yalnız gidiyor
                                hayatı vermedi can, ona
                                kalbini dinledi gel dedi, ona
                                dağ, deniz ve nehir
                                düşündü gideyim
                                mutlu etmedi bu dünya beni
                                bulacakmıyım acaba bir yer
                                ağrısız içine yatacağım
                                bir toprak gitsem mi acaba
                                olsam mı acaba toprağa yem...

Yorum yap