• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

hotbırd çanağıyla sirius astra 1kr seyretme

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• hotbırd çanağıyla sirius astra 1kr seyretme

astrada tekila kanallarını seyrede bilirsiniz çanak hotbıd ayarlı olacak lnb mesafesi bu konuda usta olan için resimler yeterli aparatı mahareti olan kendi yapabilir.uğraşmak istemeyen ist piyasasında hazır aparatı ve çanağı bulabilir.

konu montaj ile alakalı olduğundan uygun alana taşındı...
    paylaşım için tşk.ler....
    Forum Kuralları

Yorum yap

güzel olmus arkadaş vedigin bilgi için teşekkurler
      Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma

Yorum yap

yav okadar çoklu lnb takıp sanrtal sistemini bitirmişin üstad
        MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

araya eutelw2 ye de sıkıştırabili miyiz acaba
          By:Efr@mes®----Next 2000 CX Super Plus USB İki Çanak Bol Aparat Turksat + HotBird + Astra + Sirius devamı gelecek----:helal:

Yorum yap

Eframes Nickli Üyeden Alıntı
            araya eutelw2 ye de sıkıştırabili miyiz acaba
            bunu ancak deneyerek anlayabilirsiniz...
            Forum Kuralları

Yorum yap

çok teşekkürler

Yorum yap

iyi olmuş bende bunu yapmaya çalışırken lnb yi yaktım ama benimki tecrübesizlik acemilik cihaz şalırken lnb de kısa devre yaptırdım
                NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Yorum yap

arkadaşlar ben kendim yaptım manisa,da 90 cm ofset canak 2 adet aparat türksat 42, derece astra 19,2 derece hotbir 13,derece 4 cü elenbi bilerek arızalı kullandım oda 26,derece arapsat saygılarımla

Yorum yap

Astra (19,2) ve Hotbird (13)

Istanbul'da Anadolu yakasında oturmaktayım ve 85cm. lik parabol çanağım var. 3 tane LNB taşıyacak aparatı alıp başarı ile montajını yaptım. Aparat üzerinde LNB tutucuların (merkezleri) arasındaki mesafe yaklaşık 11 cm. (Resim çektim ama nedense yazıya ekleme iznim yokmuş). Astra uydusunu bulup LNB ve çanağı ayarlaması için çağırdığım teknisyen 85 lik çanakta neredeyse birbirinden 22-24 cm uzakta duran iki LNB ile hem Hotbird (13) hem de Astra (19,2) uydularını alamayacağımı, 110 cm. çanağın üstüne daha geniş bir aparat almam gerektiğini söyleyip montajı yapmadı. Halbuki bu sitede gördüğüm resimlerde Astra ve Hotbird e bakan LNB ler neredeyse birbirine yapışık (merkezleri arasında 7-8 cm. ara ile) duruyorlar.

Teknisyen sizce doğruyu mu söylüyor? Bu iki uydu birbirlerinden o kadar uzak konumlarda mı duruyorlar?Astra ve Hotbird uydularini Istanbul'da 85 lik tek çanağımdan neredeyse aralarında 23 cm. veya 15 derece mesafe bulunan 2 LNB ile alamaz mıyım??:ehehe:
                    :tr:
                    DM500S
                    Birinci 85cm.lik çanak üzerinde aparatla 2 Lnb (Hotbird ve Astra)
                    İkinci 85cm. lik çanak üstünde çiftli Lnb ile Türksat (salona ve yatak odasına)
                    Optik (ses) bağlantı ile Philips Home Cinema ve DVD-Yazıcı
                    Artık bozulmaya başlayan Panasonic tüplü 70 ekran TV

Yorum yap

teknisyen ne anlarki ben kendim sadece forumlarda yazılanları okuyarak yaptım.istanbuldan 15 ytl ye multifeet aldım lnb vardı zaten ince bir ayardan sonra (1 hafta) başardım.şu an 13 full astra 19.2 yüzde elli sirius yüzde elli.çalışıyor.tavsiyem kendin yap daha zevkli.forumlardan araştır.
                      İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                      VU+ SOLO 2
                      Popcorn Hour A-210
                      TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                      UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                      DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                      NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                      DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                      NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

arif0571 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        teknisyen ne anlarki ben kendim sadece forumlarda yazılanları okuyarak yaptım.istanbuldan 15 ytl ye multifeet aldım lnb vardı zaten ince bir ayardan sonra (1 hafta) başardım.şu an 13 full astra 19.2 yüzde elli sirius yüzde elli.çalışıyor.tavsiyem kendin yap daha zevkli.forumlardan araştır.
                        Dediğiniz gibi kendim yaptım. SMWlink2.0 programını kullanarak LNB ler arası mesafenin Istanbul için 6,2 cm sağa ve 1,49 cm aşağı olduğunu hesaplayarak montajını yaptım ve ilk seferde hiç ayara ihtiyaç duymadan %60 sinyal elde ettim. LNB leri döndürerek sinyali %75'e çıkardım. Hakikaten son derece kolay ve zevkli bir iş imiş, herkeze tavsiye ederim.:ters:
                        :tr:
                        DM500S
                        Birinci 85cm.lik çanak üzerinde aparatla 2 Lnb (Hotbird ve Astra)
                        İkinci 85cm. lik çanak üstünde çiftli Lnb ile Türksat (salona ve yatak odasına)
                        Optik (ses) bağlantı ile Philips Home Cinema ve DVD-Yazıcı
                        Artık bozulmaya başlayan Panasonic tüplü 70 ekran TV

Yorum yap

sirius uydusu hotbird ün sağında değilmi. resimdeki lnb sola takılı.yanlışlıkmı var. ergir
                          Manager

Giriş: 02-11-2005
                          Üye No: 182

Uydu Alıcısı: next8000xcam

hotbird
                          canağın arkasında durup ve sağa doğru cevirin.cok az bi aşağı isteyebilir.tahminide 7/8 cm cıvarı cevrilecek.ama bu kesin cm değil (frekans bölgesine geldiğinizde cok yavaş hareketlerle aşağı yukarı sağ sol yapınız)

Yorum yap

arif0571 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            arif kardeş sirius un lnb sini kaç santim sola takmak lazım nekadar yukarda olacak.yazarmısın bi zahmet
                            --------Eller bene beg diyormuş nedim,
                            ben senin bene bir ola deyişini istirem.
                            ---------

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X