• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Acemiye yardım!!!Bağlantı noktası sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Acemiye yardım!!!Bağlantı noktası sorunu

slm arkadaslar cihazım YE-2000X CIS PLUS yeni yazılım yüklemek istedim ama beceremedim herseyi forumda anlatıldığı gibi yaptım com noktası olustururken com2 yi seçmek istiyorum ok diyorum "sistem belirtilen dosyayı okuyamıyor" yazısı cıkıyor donanımdan baglantı noktalarına bakıyorum com2 baglantısı gözükmüyor..com1 vb diğer baglantı noktaları gözükmüyor..com baglantısını yapamayınca yeni yazılım da yükleyemiyorum..bu sorunu nasıl halledebilirim cihazı da resetledim evdekiler halletmemi istiyorlar..

Arkadaşım pc,den donanım değişiklerini tarayanız sorun düzelmesi lazım.Bilgisayar simgesi üzerinde sağ tıkla-yönete gel ve aygıt yöneticisinden bağlantı nokta ayarlarına tıkla üst tarafda donanım değişikliklerini tara ibaresi çıkar tara deyiniz.Sorun devam ederse yazınız.Bağlantıyı kurması için cihazı kumanda ile kapatınız yani Stndby,de olsun.Saygılar.

Yorum yap

memoli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      donanım değişikliklerini tara ibaresi çıkar tara deyiniz.Sorun devam ederse yazınız.Bağlantıyı kurması için cihazı kumanda ile kapatınız yani Stndby,de olsun.Saygılar.
      arkadasım dün aksam dediğin gibi tarama yaptım bulmadı..baglantı yapılırken cihazın fişi takılımı olcak.ya da takılı da cihaz kapalımı olcak?

Yorum yap

Arkadaşım bağlantı yaparken cihazın fişi takılı olacak ve kumandadan kapalı olacak.Saygılar.

Yorum yap

argüman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          arkadasım dün aksam dediğin gibi tarama yaptım bulmadı..baglantı yapılırken cihazın fişi takılımı olcak.ya da takılı da cihaz kapalımı olcak?
          arkadasım cıhazı yazılım yukleme konumuna alman ıcın cıhazı arkadan acıp on panelden c+ tusuna basılı tutman qerekır boylece 0030 yazısı yanıp sonecektır ve yazılım yuklemeye hazırdır cıhaz
          stand by konumunda softcam yukleyebılırsın
          yazılım yuklemen ıcın 0030 konumuna alman qerekır cıhazı
          sayqılar

Yorum yap

poweristurk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            arkadasım cıhazı yazılım yukleme konumuna alman ıcın cıhazı arkadan acıp on panelden c+ tusuna basılı tutman qerekır boylece 0030 yazısı yanıp sonecektır ve yazılım yuklemeye hazırdır cıhaz
            stand by konumunda softcam yukleyebılırsın
            yazılım yuklemen ıcın 0030 konumuna alman qerekır cıhazı
            sayqılar

arkadasım dediğin gibi yaptım aynen ama olmuyor yine bi yerde hata veriyor ama nerde yapıyorum onu bulamıyorum sundan olabilir yazılım attım daha sonra turksatta tarama yaptım ama hotbird de tarama yapmadan softcam yüklemeye calıstım bundan olabilir..gerci yazılım atarkende hata verdi buna rağmen yüklemişti..durum böyle

Yorum yap

argüman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              arkadasım dediğin gibi yaptım aynen ama olmuyor yine bi yerde hata veriyor ama nerde yapıyorum onu bulamıyorum sundan olabilir yazılım attım daha sonra turksatta tarama yaptım ama hotbird de tarama yapmadan softcam yüklemeye calıstım bundan olabilir..gerci yazılım atarkende hata verdi buna rağmen yüklemişti..durum böyle
              arkadasım turksatta arama yaptım hotbırd yapmadım dıye arıza bundan dolayı olduqunu sanmıyorum
              cıhaz ı restleyıp tkr bır deneyın kabloda bır sorun yok ıse yuklemesı qerekır aynı kablo ıle baska bır cıhaz yuklemeyı deneyın aynı sorun onda ortaya cıkacakmı bakalım
              sayqılar

Yorum yap

Aynı hata bende de var

Aynı hataları benim cihazda veriyor. Kabloda sorun yok çünkü 7500"e sorunsuz yükleme yapıyorum. 2000X CI Plus ta arkadasın söylediği aynı hataları veriyor. Nedenini bulamıyorum....

Yorum yap

User yükleme dosyasındaki çekici tıklayıp com u görmen lazım ya bir yada iki yapacaksın genelde 1

Yorum yap

Arkadaşlar bende de 2000 xcı plus INF var ve aynı problem ile karşılaşıyorum.
                    Bir başka bilgisayarda yazılım ve softcam atmada bir sorun çıkmıyor.
                    Sanırım bilgisayar ile ilgili bir problem olabilir.
                    Saygılar...

Yorum yap

süreyya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Arkadaşlar bende de 2000 xcı plus INF var ve aynı problem ile karşılaşıyorum.
                      Bir başka bilgisayarda yazılım ve softcam atmada bir sorun çıkmıyor.
                      Sanırım bilgisayar ile ilgili bir problem olabilir.
                      Saygılar...
                      Eğer senin pc de ht özelliği var ise sorun yaşadığını yazan arkadaşlar vardı, onu kapatman gerekebilir.
                      Ancak pc link 2,0 ile yükleme yaparken reciverin standby(kapalı) konumunda olduğundan emin olmalısın. Bir de set com port ayarını (çekiç işaretinden) değiştirerek dene. com1 se com2 yap...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X