• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Mnigma 0.3 SDcard 8gb Wetek Backup by pro_dufa 20-05-2016

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yazarken hangi kısım için olduğunu yazarsaniz sevinirim. 3 bölüm var.

1 Enigma2
    2 kodi
    3 kodiw2

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum yap

• pro_dufa Nickli Üyeden Alıntı
      Yazarken hangi kısım için olduğunu yazarsaniz sevinirim. 3 bölüm var.

1 Enigma2
      2 kodi
      3 kodiw2

pardon..onu atlamışım..
      enigma2 olan kısmında taratmıştım turksatı..
      P9PLUS

Yorum yap

• adela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        pardon..onu atlamışım..
        enigma2 olan kısmında taratmıştım turksatı..
        @all;

Sorduğunuz sorularda gerekli yada gereksiz ne kadar çok bilgi ve detay vererek soru sorarsanız o kadar kısa zamanda ve daha basit bir şekilde sorunu çözebiliriz.

@adela;

Şimdi taramayi Enigma 2 kısmında yaptınız. Enigma 2 kısmına hakim olduğunuzu düşünerek sorunun kodi yada kodiw2 tarafında olduğu fikrindeyim.

Kodi kısmı TVheadend olduğu için o kısımda web arayüzünden 9981 port gerekli diseqc ve uydu yapilandirmanizi kendinize göre yapmalısınız. Taramayi da web arayüzünden yapacaksınız. Konuyla ilgili TVheadend başlıklı konudan devam edebilirsiniz.

Kodiw2 kısmı ise cihazın Enigma2 kısmındaki bouqetlerden bilgi alır. Enigma2 Taramanızda bulunan kanalları bouqetlere eklerseniz kanallar kodiw2 kısmına gelir.

Eğer ki Enigma 2 kısmında sorun varsa kablo diseqc ve yapilandirmanizi kanal arama menüsünden kontrol ediniz.

Iyi gunler...

Yorum yap

@all;

Sorduğunuz sorularda gerekli yada gereksiz ne kadar çok bilgi ve detay vererek soru sorarsanız o kadar kısa zamanda ve daha basit bir şekilde sorunu çözebiliriz.

@adela;

Şimdi taramayi Enigma 2 kısmında yaptınız. Enigma 2 kısmına hakim olduğunuzu düşünerek sorunun kodi yada kodiw2 tarafında olduğu fikrindeyim.

Kodi kısmı TVheadend olduğu için o kısımda web arayüzünden 9981 port gerekli diseqc ve uydu yapilandirmanizi kendinize göre yapmalısınız. Taramayi da web arayüzünden yapacaksınız. Konuyla ilgili TVheadend başlıklı konudan devam edebilirsiniz.

Kodiw2 kısmı ise cihazın Enigma2 kısmındaki bouqetlerden bilgi alır. Enigma2 Taramanızda bulunan kanalları bouqetlere eklerseniz kanallar kodiw2 kısmına gelir.

Eğer ki Enigma 2 kısmında sorun varsa kablo diseqc ve yapilandirmanizi kanal arama menüsünden kontrol ediniz.

Iyi gunler...

merhaba;
          Şimdi taramayi Enigma 2 kısmında yaptınız. Enigma 2 kısmına hakim olduğunuzu düşünerek sorunun kodi yada kodiw2 tarafında olduğu fikrindeyim
          1-dedğiniz gibi değil.taramayı enigma2de yaptım..enigma2 de sizin verdiğiniz kanallarda açmıyor..benim tarattığım kanallarda.(tarattığım kanalları çıkışda kaydedemedim.KAYDET tuşunu küçük kumanda ile basamıyorum.)
          2-kodi de zaten tunerden baktığım kanalları göremiyorum.sadece iptv deki kanalları görebiliyorum.
          3-KODİde tunerden gelen kanalları,iptv serverden kanalları..(ayrı ayrı buket yapabiliyormuyuz?
          listede karışık sanırım..olduğum yerde internet sıkıntı..mesela showtv izliyorum net kopuyor.tunerli show tv bul bulabilirsen.

benim sıkıntılarım bunlar.
          iyi akşamlar.
          P9PLUS

Yorum yap

merhaba;
            Şimdi taramayi Enigma 2 kısmında yaptınız. Enigma 2 kısmına hakim olduğunuzu düşünerek sorunun kodi yada kodiw2 tarafında olduğu fikrindeyim
            1-dedğiniz gibi değil.taramayı enigma2de yaptım..enigma2 de sizin verdiğiniz kanallarda açmıyor..benim tarattığım kanallarda.(tarattığım kanalları çıkışda kaydedemedim.KAYDET tuşunu küçük kumanda ile basamıyorum.)

wetek için olan küçük kumanda çalışır. Kanal arayınca ok tuşu listeyi kaydeder.

2-kodi de zaten tunerden baktığım kanalları göremiyorum.sadece iptv deki kanalları görebiliyorum.

Cihaza 9981 portundan bağlanıp tuner ayarlarını yaparsanız çalışır. PVR client TVheadend ise enable olacak. O zaman liste gelir.

3-KODİde tunerden gelen kanalları,iptv serverden kanalları..(ayrı ayrı buket yapabiliyormuyuz?
            listede karışık sanırım..olduğum yerde internet sıkıntı..mesela showtv izliyorum net kopuyor.tunerli show tv bul bulabilirsen.

Yapabilirsiniz fakat Enigma 2 ile kodi yi aynı anda kullanmak yerine cihazda sd kartta Enigma 2 cihazın flashinda ise librelec kodi tercih etmeniz daha uygundur.

benim sıkıntılarım bunlar.
            iyi akşamlar.
            Yukarıda sizin yazdıklarınizin altına notlar yazdım.

Sonuç olarak;

Enigma2 ile gelen kodi ye fazla yüklenmeyin derim.

Yorum yap

• pro_dufa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Yukarıda sizin yazdıklarınizin altına notlar yazdım.

Sonuç olarak;

Enigma2 ile gelen kodi ye fazla yüklenmeyin derim.

Yapabilirsiniz fakat Enigma 2 ile kodi yi aynı anda kullanmak yerine cihazda sd kartta Enigma 2 cihazın flashinda ise librelec kodi tercih etmeniz daha uygundur.

cihazın flashinda ;wetek play ota 1.1.8 var.sd kartda sizin verdiğiniz bu Mnigma var.
              mnigma da hazır buket listesi vardı.dün gece yatarken. türksatı taramaya bıraktım.sabah ekranda ***** kadar kanal bulundu yazısı vardı.okey leme butonunu bulamadığım için exit ile çıktım.
              arattığım kanallar yoktu.sizin bukete birkaç kanal eklemek istiyordum.
              kendime göre buket yapmaktı niyetim.
              sizin e2 de kanal listesi altında..
              tümü(kırmızı) uydular(yeşil) yayıncı(sarı) favoriler(mavi) bunlara erişemiyorum
              P9PLUS

Yorum yap

cihazın flashinda ;wetek play ota 1.1.8 var.sd kartda sizin verdiğiniz bu Mnigma var.
                mnigma da hazır buket listesi vardı.dün gece yatarken. türksatı taramaya bıraktım.sabah ekranda ***** kadar kanal bulundu yazısı vardı.okey leme butonunu bulamadığım için exit ile çıktım.
                arattığım kanallar yoktu.sizin bukete birkaç kanal eklemek istiyordum.
                kendime göre buket yapmaktı niyetim.
                sizin e2 de kanal listesi altında..
                tümü(kırmızı) uydular(yeşil) yayıncı(sarı) favoriler(mavi) bunlara erişemiyorum
                Dediğim gibi ok tuşu kaydeder.

Yada;

Menü sistem ayarları altında kumanda seçiminden wetek kumandayi seçerseniz, kumanda nin sağ alt köşesindeki ok işaretine Basilinca 1 mavi 2 yeşil 3 sarı 4 mavi olur.

Yorum yap

Dediğim gibi ok tuşu kaydeder.

Yada;

Menü sistem ayarları altında kumanda seçiminden wetek kumandayi seçerseniz, kumanda nin sağ alt köşesindeki ok işaretine Basilinca 1 mavi 2 yeşil 3 sarı 4 mavi olur.

kumanda ayar kısmında;
                  wetekplay(classic)RC
                  wetekplay Enigma2 RC-selected
                  wetekplay openlec RC

BUNLARDAN hangisi olacak.. wetek kumanda dediğiniz?
                  P9PLUS

Yorum yap

• adela Nickli Üyeden Alıntı
                    kumanda ayar kısmında;
                    wetekplay(classic)RC
                    wetekplay Enigma2 RC-selected
                    wetekplay openlec RC

BUNLARDAN hangisi olacak.. wetek kumanda dediğiniz?
                    Az önce denedim ama o özellik sanırım pbnigma da var. Mnigma da calismiyor. Renkli tuşlar için wetek kumanda almalısınız yada ben bir yolunu bulmaya çalışayım. Ama fazla güvenmeyin.

Yorum yap

Az önce denedim ama o özellik sanırım pbnigma da var. Mnigma da calismiyor. Renkli tuşlar için wetek kumanda almalısınız yada ben bir yolunu bulmaya çalışayım. Ama fazla güvenmeyin.

sayın hocam yeni bir backup vereblirmisiniz saygılar

Yorum yap

• furkan 1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        sayın hocam yeni bir backup vereblirmisiniz saygılar
                        Buyuk bir yenilik olmadigi icin bu backup tan bir farkı olmaz. Ne için yeni bir backup istiyorsunuz?

Yorum yap

Buyuk bir yenilik olmadigi icin bu backup tan bir farkı olmaz. Ne için yeni bir backup istiyorsunuz?

yenilik varsa diye birde yeni kodi versiyonu için saygılar

Yorum yap

• furkan 1 Nickli Üyeden Alıntı
                            yenilik varsa diye birde yeni kodi versiyonu için saygılar
                            sadece kodi için se kodiyi kendinizde değiştirebilirsınız toptutorials i kurun bence çok beğeneceksiniz KODI ULTRA TT 2.8 GUNCEL YUKLEME VE TANITIM REHBERI! bu videodan nasıl kuracağınız gösteriliyor yok yok keyif alacağınızı umarım.

Yorum yap

• VELİ KULECİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              sadece kodi için se kodiyi kendinizde değiştirebilirsınız toptutorials i kurun bence çok beğeneceksiniz KODI ULTRA TT 2.8 GUNCEL YUKLEME VE TANITIM REHBERI! bu videodan nasıl kuracağınız gösteriliyor yok yok keyif alacağınızı umarım.
                              sayın hocam linki nerde toptutorials bunun içeriği nedir saygılar

Yorum yap

• KODI ULTRA TT 2.8 GUNCEL YUKLEME VE TANITIM REHBERIarama motoruna bunu yaz youtube den bu videoyu izle herşeyı anlatıyo ben 62 yaşında öğrendim sende öğrenırsın zor değil.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X