• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Fenerbahçe 1-0 Osmanlıspor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Fenerbahçe 1-0 Osmanlıspor

Ligde son 4 haftadır galibiyet hasret olan ve 3 hafta üst üste berabere kalan Fenerbahçe, Osmanlıspor'u duraklama dakikalarında Mehmet Topal'ın golüyle 1-0 mağlup etti.

Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında Fenerbahçe ile Osmanlıspor karşı karşıya geldi. Ülker Stadyumu’nda oynanan mücadeleyi sarı-lacivertliler 1-0 kazandı. Maçın bitiş düdüğünün ardından hakem Alper Ulusoy, Osmanlıspor’dan Koray Altınay’a ikinci sarıdan kırmızı kart gösterdi.

Hafta arasında kupadaki Kayserispor galibiyetiyle moral bulan Fenerbahçe, ligdeki kötü gidişe de dur dedi! 4-1’lik Kayserispor yenilgisinin ardından ligde oynadığı 3 maçtan da beraberlikle ayrılan sarı-lacivertliler, 4 maç sonra 3 puanla tanıştı. 4. sıradaki Fenerbahçe 41 puana, 8. sıradaki Osmanlıspor ise 30 puanda kaldı.
    Fenerbahçe’yi duraklama dakikalarında hayata yeniden döndüren golü Mehmet Topal kaydetti. Kullanılan köşe vuruşunda top arkada direkte Mehmet Topal’a geldi. Tartışmalı bir hareketle topu önüne alan sarı-lacivertli futbolcu Fenerbahçe’yi 1-0 öne geçirdi.
    Fenerbahçe’nin Lens ve Fernandao ile bulduğu atakta Karcemarskas müthiş bir refleksle gole izin vermezken, Osmanlıspor ise Bifouma, Maher ve Ndiaye ile bulduğu pozisyonlarda son vuruşu yapamadı.
    Bir grup Fenerbahçe taraftarı Aziz Yıldırım ve yönetimi istifaya davet ederken, bir başka grup ile kavga çıktı. Tribüne polis müdahale etmek zorunda kaldı.
    Öte yandan Fenerbahçe’de Josef ile Hasan Ali gördükleri sarı kartlarla Alanyaspor maçında cezalı duruma düştü.

amkspor.sozcu.com.tr

TÜM KONULARIM ALINTIDIR YALNIZCA TANITIM VE BİLGİ AMAÇLIDIR...
    ----------------------------------

Redline Ts-7500 HD / Next 2000 HD Minix Internet Machina

Mehmet Topal’dan ‘elle oynama’ açıklaması

Osmanlıspor'a attığı golden önce topa elle dokunduğu tartışılan Mehmet Topal, konuya açıklık getirdi.

Mehmet Topal maç sonunda yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Golden önce topu eliyle kontrol ettiği konuşulan Topal, “Elimle kontrol etmedim; top elime çarptı. Elimle kontrol etseydim Allah’a yemin olsun hakeme söylerdim; ama hakem olsam bu golü vermezdim.” diye konuştu.

Tecrübeli orta saha, golü attığı pozisyon ile alakalı çıkan tartışmalara şu şekilde yanıt verdi:

“Elime çarptı son dakikada. Çarpmadı diyemem, bariz ortada. Koluma tesadüfen çarptı gol oldu. Nabız son dakikalarda çok yüksek. Bunun gibi bir sürü maçlarımız gitti. Bursaspor maçında hakem bir penaltı verdi aleyhimize. Maç berabere bitti, şampiyonluk yarışından uzaklaştık. Antalyaspor maçında golümüz verilmedi. Bunun gibi 4-5 maçımız gitti. Yavaş yavaş şampiyonluk yarışından uzaklaştık. Kesinlikle topu elimle kontrol etmedim, çarptı. Hakemin insiyatifine bıraktım. Kesinlikle bilerek oynamadım.”

“HAKEME SÖYLERDİM”

“Yemin ederim, ailemin üstüne yemin ederim, elle kontrol etmiş olsaydım kesinlikle söylerdim” diyen Mehmet Topal, “Çok fazla efor sarf ettik bugün. O yorgunlukla çarptı. Kontrol olsaydı ailemin üstüne yemin ederim söylerdim hakeme. Hakem olsam elime çarptığı için golü vermezdim. Yine söylüyorum, bilerek elle oynamadım” dedi.

“CAMİA OLARAK ZORLANACAKTIK”

Sezon sonuna kadar ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Topal, “3 puan alamasaydık bugün çok büyük sıkıntı olacaktı. Camia olarak zorlanacaktık. Daha 11 hafta var, sonuna kadar elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

“ATINÇ’IN POZİSYONU PENALTIYDI”

Dün Beşiktaş – Çaykur Rizespor maçında Atınç’ın pozisyonu hakkında da konuşan Mehmet Topal, “Atınç Nukan’ı çok severim, milli takımdan genç kardeşim. Beşiktaş’ın maçında dün Atınç’ın pozisyonu penaltıydı. Kimse neden söylemedin dedi mi? Saha içinde bilemezsiniz bunu. Ben izledikten sonra elime çarptığını anladım. Elim vücüduna yakındı. Anlamadım. Dün Atınç’ın pozisyonuna penaltı verilse belki berabere bitecekti” açıklamalarında bulundu.

“BU HATALARDAN DERS ALIRIZ”

Mehmet Topal, “Hakemler hakkında kötü bir şey söylemek istemiyorum. Onlar da elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bizim de böyle ufak ufak çok puanlarımız gitti. Bu puan kayıpları bizi şampiyonluk yarışından da uzaklaştırdı. İnşallah, bu hatalardan ders alırız” dedi.Kaybedilen puanların ardından taraftarın tepkisinin normal olduğunu ifade eden deneyimli futbolcu, “Bizden şampiyonluk istiyorlar. Talihsiz puanlar kaybettik. Bu maçları kazansaydık kafa kafaya gidiyor olabilirdik” şeklinde konuştu.

Herkesin iyi niyetli çalıştığını söyleyen Mehmet Topal, “Kazanamayınca futbolcu ister istemez kendi futbolunu göstermekten korkuyor. Bunları aşmak zorundayız. Bu sene çok kötü kayıplar yaşadık ama profesyoneliz. En kısa zamanda bunu düzeltmeliyiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Mehmet Topal’ın golünde büyük hakem hatası!

Fenerbahçe'ye Osmanlıspor karşısında 3 puanı getiren golü kaydeden Mehmet Topal'ın hareketi tartışmalara neden oldu.

Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında Osmanlıspor’u Mehmet Topal’ın 90+2’de attığı golle 1-0 yenen Fenerbahçe, 4 hafta sonra galibiyetle tanıştı. Sarı-lacivertliler zorlandığı maçta 3 puanı hanesine yazdırırken, Mehmet’in topu elle kontrol edip şutunu çekmesi büyük tartışmalara neden oldu.

Mehmet Topal kornerden gelen topu elle kontrol edip şutunu çekerek takımına 3 puan kazandırdı.

Görüntü BeIN Sports’tan alınmıştır.

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Fenerbahçe taraftarı ikiye bölündü!

Osmanlıspor mücadelesinde iki farklı Fenerbahçe tribünü vardı. Maçı seyreden bir grup takıma destek verirken, diğer taraftarlar ise yönetim aleyhine tezahüratlarda bulundu.

Zirve yarışının uzağında kalan ve oynadığı futbolla taraftarlarını mutsuz eden Fenerbahçe'de tribünler de ikiye bölündü.

Osmanlıspor karşısında Ülker Stadyumu'na gelen sarı-lacivertli taraftarların bir kısmı takımı desteklerken, kalan taraftarlar yönetim ve futbolcular aleyhine tezahüratlarda bulundu. Kale arkasında bulunan taraftarlar, maç boyunca futbolculara destek verirken, diğer tribünler ise futbolcuları ve yönetimi protesto etti.

Yönetimi istifaya davet eden grup ile başka bir grup arasında ise kısa süreli gerginliği polis müdahale ederek sonlandırdı!

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Fernandao’ya tepki

Fenerbahçe taraftarları, gol yollarında başarısız olan Fernandao'ya büyük tepki gösterdi. Brezilyalı futbolcu çıkarken yoğun şekilde ıslıklandı.

Fenerbahçe’nin Brezilyalı golcüsü Fernandao taraftarın hışmına uğradı. Maçın 73. dakikasında oyundan alınan Fernandao’ua taraftarlar büyük tepki gösterdi.

Sambacı oyundan çıkarken taraftarlarca ıslıklandı. Maçta önemli pozisyonlardan faydalanamayan sarı-lacivertlilerde Fernandao gol yollarında etkisiz gözüktü.

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Fenerbahçe’de Josef ile Hasan Ali cezalı!

Fenerbahçe'nin Brezilyalı orta saha oyuncusu Josef de Souza ve sol bek Hasan Ali Kaldırım, Osmanlıspor maçında gördüğü sarı kartla cezalı duruma düştü.

Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında Osmanlıspor ile karşılaşan Fenerbahçe’de Josef de Souza cezalı duruma düştü. Maçın 25. dakikasında topsuz alanda hakeme itiraz eden Brezilyalı oyuncu, sarı kart gördü. Maçın 87. dakikasında ise Hasan Ali, Maher ile arasında gerilim sonrasında sarı kart gördü.

İki futbolcu da gördükleri sarı kartlarla cezalı duruma düşerek Alanyaspor maçında forma giyemeyecek.

amkspor.sozcu.com.tr

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X