• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

[Dikey WeTek LE] - WebGrab+Plus ile internetten EPG

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Bu eklentinin herkes tarafından kurulmasına gerek yok aslında.

Bir kişi günlük XMLTV dosyasını herkesle paylaşabilir.

Bugün LE reponun Programlar kısmındaki Network Tools'u deneme fırsatım oldu. lftp aracı ile pratik bir çözüm bulabiliriz.

Sizin FTP deponuz var galiba wetektr adında. Ozkaradag sağlam bir WebGrab++config dosyası hazırlamıştı. Onu iyice isteklere göre sağlamlaştırıp güzel bir config ile hazırlanan xml dosyasını günlük olarak crontab ile FTP sunucusuna gönderebilir. Biz de sadece tvheadend'in ayar kısmından rehber.xml linkini girdik mi günlük güncel EPG sağlayıcımız olur. Bahsettiğim komut şudur. Ben denedim kendi ftp sunucumda başarılı.

Örnekler

Kod:
    lftp -c "open -u kullanıcıadi,parola ftpserver;set ssl:verify-certificate no; put -O public_html/epg /storage/rehber.xml"
    FTP sunucu SSL istemiyorsa

Kod:
    lftp -c "open -u kullanıcıadi,parola ftpserver; put -O public_html/epg /storage/rehber.xml"
    Misal

Kod:
    lftp -c "open -u kralex,123456 wetektr.com;set ssl:verify-certificate no; put -O public/wetek /storage/rehber.xml"
    Saat 3'de ve wetek ilk açılışında kodideki WebGrab+Plus eklentisi otomatik olarak xml'yi güncelliyor. Tahmini olarak 20 dk sürse arkaplanda güncelleme işlemi, bu saatten sonra uygun bir saatte xml dosyasını crontab ile ftpye yollayabiliriz.

Örneğin, her gün saat 07'de yollaması için ssh'ye crontab -e yazıp şöyle bir kod tercih edilebilir;

Kod:
    * 7 * * * lftp -c "open -u kralex,123456 wetektr.com;set ssl:verify-certificate no; put -O public/wetek /storage/rehber.xml" > /dev/null
    Bir kişi WebGrab+Plus eklentisini kuracak ve bu yukarıdakileri yapacak. Diğerleri de tvheadend'e sadece link girecek o kadar. Wetek sahibi olmayan tüm Kodi kullanıcıları hatta IPTV kullanıcıları bile yararlanabilir böyle bir XMLTV hizmeti verilmiş olursa. Simple IPTV eklentisinde bile vardı hatırladığım kadarıyla XMLTV epg özelliği.

WebGrabPlus eklentisini kurmadan bu oluşan hazır epg dosyasından yararlanmak isteyenler; ilk mesajda anlattığım "Congiguration -> Channel Epg -> EPG Grabber Modules kısmına gelelim." bölümünden sonraki ayarları yaparsa ve FILE değilde aşağıdaki gibi WEB şeklinde ayarlarsa, sonra da diğer ilk mesajdaki ayarları da olduğu gibi yaparsa sorunsuz epg çekmiş olurlar. Ben denedim ftpden almayı. Sonuç başarılı.

Bence yapılabilir uygun bir public FTP sunucusu varsa.

Uykulu uykulu anlatmaya çalıştım ama maksat hasıl olmuştur umarım.

Yorum yap

Kardeş inan dediklerini tümüyle destekliyorum. Ama bunu ftp ye yüklemek meselesini ustamız çözer gibi. Birde listenin çok uzun olması durumunda 20 dk değil 3 saat bile sürüyor. En son diğer uydularıda kapsayan 500 küsür kanal için dosyayı güncelledim. Cihaz kilitleniyor..

Aslında çok hantal bir eklenti. Eğer webgrabplus ta kanal sayısı çoksa kota kullanımı 500 mb ları buluyor. Bu nedenle ftp den xml indirerek kullanmak çok faydalı olacak.

Birde kanal isimleri ile uyum için kanala listesinin ortak kullanılması gerekir. Bu sorun en son Show TV de yaşıdım. Kanal ismi tutmazsa epg de gelmiyor.

Bir eklenti olsa kanal listesi , epg ve piconları direk alabileceğimiz şekilde ne güzel olurdu. Hatta o repoda backuplarda olsa isteyen istediği tarihli backup ı indirse , elle yükleme yapsa .. Tabii bunlar hayal şu an ama zamanla olacak şeyler gibime geliyor.

Yorum yap

WeTekTR bana yani şahısa ait değil, Dikey E'nin resmi deposu.

Kontrolün birini de bana verdi ki sizleri yani müşterilerin her daim güncel dosyaları kolaylıkla ulaşsın diye.

Onun için Erol Bey (Abi) ile konuşmadan o depo için bir şey diyemem.

Ama fikir şahane ve mühteşem, olmadı bir server kiralarım oradan yaparım.

Sevgilerimle...

Yorum yap

500 kanal yükünü bu eklentiye yüklemeye gerek yok aslında, yabancı kanallar için gördüğüm kadarıyla internette XMLTV EPG kaynağı bol. Rytec EPG Downloader diye bir eklenti varmış. Birden fazla EPG XMLTV EPG dosyasını tek bir dosya olarak kombine edebiliyormuş.

Bir fikirdir yapılabilir bence.

[YOUTUBE]9NAKQj4qJvI[/YOUTUBE]

Yorum yap

O da çalışıyor, ama Tr EPG'si yok, eğer buna ekleyebilirsek WebgrabPlus'a da gerek kalmaz diye düşünüyorum.

Sevgiler...

Yorum yap

İşte bir kişi WebGrab+Plus kuracak Türk kanalları için XML yapacak, sonra Rytec EPG Downloader eklentisine hazırladığı xml'yi ve diğer yabancı XML'leri gösterecek bu Rytec eklentisi de hepsini tek bir XML olarak verecek, o birleştirilen XML'de FTP'ye gidecek. Bir kere ayarı yapıldı mı otomatiğe bağlar.

Yorum yap

Hürriyette sanıyorum problem var sayfanın yapısı değişmiş galiba hürriyetten epg almayı başarabilen oldu mu?

Yorum yap

Ben de alamadım ikosa dostum, haklısın yani.

Sevgiler...

Yorum yap

ikosa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Hürriyette sanıyorum problem var sayfanın yapısı değişmiş galiba hürriyetten epg almayı başarabilen oldu mu?
                    2.2.17 de sayfa yapısı değişmiş. Bu halini mi deniyorsunuz.

http://webgrabplus.com/sites/default...yet.com.tr.zip

Yorum yap

byagli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      2.2.17 de sayfa yapısı değişmiş. Bu halini mi deniyorsunuz.

http://webgrabplus.com/sites/default...yet.com.tr.zip
                      Sabah site.ini paketini siteden tekrar indirmiştim bu halini ona eklememişler henüz. Tek olarak indirmek gerekiyor. Bir umut bu haliyle tekrar denedim ama yine olmadı. Bu arada kanalların site_id leri de değişmişti onları da değiştirdim ben siteden bakarak.

Kod:
                      (  85/116 ) HURRIYET.COM.TR -- chan. (xmltv_id=KANAL D) -- mode Force
                      iiii
                      Unable to update channel KANAL D
                      Generic syntax exception:
                      unable to update channel, try again later
                      Existing guide data restored!
                      channel KANAL D HD same as -- KANAL D -- time offset 0 hour(s)
                      channel KANALD HD same as -- KANAL D -- time offset 0 hour(s)
                      (  87/116 ) HURRIYET.COM.TR -- chan. (xmltv_id=STAR TV) -- mode Force
                      iiii
                      Unable to update channel STAR TV
                      channel STAR TV HD same as -- STAR TV -- time offset 0 hour(s)
                      channel Star Tv HD same as -- STAR TV -- time offset 0 hour(s)
                      İşin kötüsü gördüğüm kadarıyla en detaylı epg yi hürriyet veriyor o yüzden ana ulusal kanalları oradan almak istiyorum.

Yorum yap

ikosa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Sabah site.ini paketini siteden tekrar indirmiştim bu halini ona eklememişler henüz. Tek olarak indirmek gerekiyor. Bir umut bu haliyle tekrar denedim ama yine olmadı. Bu arada kanalların site_id leri de değişmişti onları da değiştirdim ben siteden bakarak.

Kod:
                        (  85/116 ) HURRIYET.COM.TR -- chan. (xmltv_id=KANAL D) -- mode Force
                        iiii
                        Unable to update channel KANAL D
                        channel KANAL D HD same as -- KANAL D -- time offset 0 hour(s)
                        channel KANALD HD same as -- KANAL D -- time offset 0 hour(s)
                        (  87/116 ) HURRIYET.COM.TR -- chan. (xmltv_id=STAR TV) -- mode Force
                        iiii
                        Unable to update channel STAR TV
                        channel STAR TV HD same as -- STAR TV -- time offset 0 hour(s)
                        channel Star Tv HD same as -- STAR TV -- time offset 0 hour(s)
                        İşin kötüsü gördüğüm kadarıyla en detaylı epg yi hürriyet veriyor o yüzden ana ulusal kanalları oradan almak istiyorum.
                        Hürriyeti hiç kullanmadım ama ilk fırsatta ona bakacağım.

Bu arada digitürk'ün eski ini dosyası daha hızlı işleniyor. (_Services/TVguide/jProxy.aspx)'den çekilen.

Yeni ini (yayin-akisi/api/kanal/liste)'den çekiliyor ve çok yavaş.

Benim rehber.xml dosyam şuradadır. Günlük olarak güncelleniyor. http://kralex.tk/rehber.xml

45 kanal için bir buçuk dakika sürüyor.

Job finished at 24/02/2017 18:43:59 done in 1m 38s

Yorum yap

Ben saat işini çözemedim bir türlü. Tüm inileri +3 olarak ayarlamama rağmen hepsi yanlış geliyor ve hepsi farklı oranda kayıyor, trt 1 saat, digitürk 2 saat, dsmart 3 saat ti yanlış hatırlamıyorsan. Ota epglerde sorun yok fakat webgui de sağ üstteki saat te 1 saat geri ama log daki saat doğru. kafam çok karıştı

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum yap

Digitürk UTC+00:00, trt ve dsmart timezone=UTC+03:00. Ben de bu şekil sorun yok yayın saatlerinde.

Sizinki ile uyuşmuyorsa deneme yanılma ile iniler üzerindeki saat dilimi ayarlarını değiştirerek denemek lazım.

Her denemeden önce /storage/.kodi/userdata/addon_data/service.tvheadend42/epgdb.v2 dosyasını silip baştan webgrapplus ile bir xml oluşturup tvh web interface'den re-run Internal epg grabbers butonuna basarak doğru saati dilimini tespit edebiliriz.

Aslında yakında dünya genelinde saatler bir saat ileri alınınca bu sorun çözülecek herhalde.

Yorum yap

bu sitedeki epg bilgilerini alamazmıyız
                              http://www.tvyayinakisi.com/

Yorum yap

ini hazırlamak gerekir ama mobilden gördüğüm kadarıyla epg detayı yani yayınların description bilgisi yok. Muhtemelen bu site de verileri bizim yöntemle ya da curl benzeri bir yöntemle bizle aynı yerlerden verileri çekiyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X