• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kurtarmak isterken oldurduler

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kurtarmak isterken oldurduler

Iki gundur gazetedeki bu haberi okuyorum :
    "Eli ve bacağı otomobilin altında kalan Yılmazoğlu’nu kırdıkları kapıdan çıkaramayan vatandaşlar, aracı ters çevirmeye karar verdi. Yılmazoğlu, vatandaşların aracı düzelttiği sırada yere düşerek hayatını kaybederken, Keskin ‘iyiliksever’ vatandaşların elinden sağ kurtulmayı başardı. "
    Yillardir yardim sever kisilerin trafik kazasi sonucu yaralananlara yardim ederken daha kotu hale getirdiklerini televizyonlarda goruyoruz.Bu isi bilgili kisilere birakmak daha iyi olur.Kazada yaralananlari biran once kurtarmak icin pencereden cikarmak kirilmayan yerlerin de kirilmasina yada sakatlanan bolumlerin daha kotu hale gelmesine neden olur.Bel,boyun kiriklarinda destek saglanmadan yapilan hareketler buyuk sakatlik yada ölumlere neden olabilir.Ilk yardim ekiplerinin beklenmesi genelde daha uygun olur(mesela arac yanmiyorsa).
    Hepimiz cok yardimseveriz ama kas yaparken göz cikarmayalim.:no:

Alışık olduğumuz Türkiye manzaralarından biri işte...
    Bu ülkede doktor çok ya(???)

Bunların yaptığı iyilikten hayır değil ölüm gelir işte ..
    Geçenlerde tv de izlemiştim sağlık ekipleri yaralı adamı apar topar sedyeyle ambulansa koydular ..
    ama kapıyı iyice kapatmamışlardı ambulans şoförü son gaz kalkış yapınca tekerlekli sedye ambulansın arka kapısından betona çakıldı içim cız etti yaralının dahada acıyan canını yerde gördükçe

Yorum yap

Belkide dikkatsizlik nedeni ile ölume sebebiyetten dava acilabilir.

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Alışık olduğumuz Türkiye manzaralarından biri işte...
        Bu ülkede doktor çok ya(???)

Bunların yaptığı iyilikten hayır değil ölüm gelir işte ..
        Geçenlerde tv de izlemiştim sağlık ekipleri yaralı adamı apar topar sedyeyle ambulansa koydular ..
        ama kapıyı iyice kapatmamışlardı ambulans şoförü son gaz kalkış yapınca tekerlekli sedye ambulansın arka kapısından betona çakıldı içim cız etti yaralının dahada acıyan canını yerde gördükçe
        Bu olayi hatirliyorum.O olayda görevli kisilerin bilgisizlik yada acemiliginden kaynaklaniyor.Hasta sedyeye konulduktan sonra iki kemerle emniyete alinmasi gerekir ayrica ambulansta sedye iceri geldikten sonra emniyet kilidi ile sedyenin hareket etmemesi saglanir.Gorevlilerin bilgisizligi ortada ve belki hala gorevlerinin basinda.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X