• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 Super HDTV Ethernet Ayarları Nasıl Yapılır?

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

ayarları yapıyorum fakat kart bilgisi kısmında portların karşılarında not found yazıyor.port güncelleme yapıyorum ama bir şey değişmiyor.nerede hata yapıyor olabilirim acaba

Yorum yap

makroM Nickli Üyeden Alıntı
      ayarları yapıyorum fakat kart bilgisi kısmında portların karşılarında not found yazıyor.port güncelleme yapıyorum ama bir şey değişmiyor.nerede hata yapıyor olabilirim acaba
      bu şekil yap

Cihazımızda Menüsü Girişler bölümünden Etherneti seçin.

Ethernet yazan bar üzerindeyken kumandanızdan kırmızı tuşa basınız.Sırasıyla 1 2 3 4 kodlayınız.

Kodlama işlemi sonucunda aşağıdaki resimdeki tabloyu göreceksiniz.

CAS barına geliniz ve OKEY'leyiniz.Aşağıdaki menünün çıktığını göreceksiniz.Özellikle Network Server kısmının AÇIK konumda olmasına dikkat ediniz. KAYIT işlemini yaparak Bulunduğunuz menu'den çıkınız.

Ethernet kısmına gelip tıklayınız.

Öncelikle Ağ Ayarlarına tıklıyoruz.

DHCP seçerek cihazınızın lokal IP almasını sağlamanız gerekmektedir.
      Kaydet üzerine gelin ve kaydedin.Cihazınız lokal IP no.sunu kaydedecektir.

Şimdi Alan Ayarlarını okeyleyiniz.

Alan Ayarları üzerine gelip okeyliyoruz ve elimizde sahip olduğumuz veya deneme olarak verilen account(Kullanıcı) bilgilerini cihazımıza aktarmaya başlıyoruz.

URL bandının üzerine gelip kumandanız üzerindeki sarı tuşa basınız.

Çıkan araç üzerinden URL' nizi eksiksiz olarak kodlayınız.

Kodladığınız URL' nizi evet deyip hafızalayınız.

misal aşağıdaki gibi olacak.

Şimdi Kullanıcı adı barı üzerine geliyoruz.Kumandamızda sarı tuşa basıyoruz.

Kullanıcı adımızı eksiksiz giriyoruz.

Exit yapıyoruz

Kullanıcı adımızı EVET deyip hafızalıyoruz.

Yukarıdaki örnekteki kullanıcı adı gibi olacak.
      Şimdi kullanıcı şifresinin üzerine gelip sarı tuşa basıyoruz.

Kullanıcı şifremizi kodluyoruz.

Kullanıcı şifremizi EVET diyerek hafızalıyoruz.

Yukarıdaki örnekteki kullanıcı şifresi gibi olacak.

Önemli NOT:Yeni yazılımlarda kullanıcı şifresi ***** Olarak çıkmaktadır.Bu sizi yanıltmasın.Bir yönde makinanızdaki şifrelerin korunması amacına yönelik bir çalışmadır.

Şimdi kumandamızdaki yeşil tuşa basıyoruz ve port düzenleme işlemine başlıyoruz.

Deskey kısmına gelip OKEY'liyoruz.DESKey'imizi yazıyoruz.

Şimdi başlangıç portlarımız giriyoruz

Bitiş portlarımızı giriyoruz.

Kaydediyoruz.

Bu girişleri yaptıktan sonra kaydediyoruz.

Bir sonraki ekrana exit ile dönüp komple kaydediyoruz.

Kayıtlarını gerçekleştirdiğimiz alan aranıyor.

Her şeyi doğru yaptığımızda alan içerisinde yer alan tüm kartları görebilirsiniz.

Sonuçta bir aksilikle karşılaşırsanız kumandanızdaki kırmızı tuş vasıtasıyla port güncellemeyi tekrardan yapınız. Önce kırmızı tuş ile kart bilgisine geliniz.

Açılan pencerede tekrardan kırmızı tuşa basarak port güncelleme yapınız.

ardından yeşil tuşa basarak tüm portları güncelleyiniz.

Alan içerisindeki tüm kartların aşağıdaki gibi geldiğini göreceksiniz.
      EĞER aksilik olursa tüm işlemleri yeniden doğru bir şekilde yeniden yapınız.

Yorum yap

ben de yeni next 2000 super hd kullanıcısıyım.4 portlu USR Robotics 9106 wireless modemim var.ping yolladığımda %0 loss yazıyor ama buna rağmen.tüm çabalarıma karşın kart bilgisi kısmında sürekli not found yazıyor.Bir de sormak stediğim CAİD leri nereye gireceğiz bu rakamları giremediğimden dolayı mı bu sorun bende oluşuyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum yap

sincap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          ben de yeni next 2000 super hd kullanıcısıyım.4 portlu USR Robotics 9106 wireless modemim var.ping yolladığımda %0 loss yazıyor ama buna rağmen.tüm çabalarıma karşın kart bilgisi kısmında sürekli not found yazıyor.Bir de sormak stediğim CAİD leri nereye gireceğiz bu rakamları giremediğimden dolayı mı bu sorun bende oluşuyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
          47 nolu mesaldaki resimlerde gösteriyor aynısını uygula birde internet koblo uçlarını konturol et

Yorum yap

homeshare yapmak icinde resimli aciklama varmi üstad ?

Yorum yap

Merhabalar tasarım next 8000 x cam lara yazılım ne zaman çıkacak paslanmak üzereyiz

Yorum yap

yakasenekli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Merhabalar tasarım next 8000 x cam lara yazılım ne zaman çıkacak paslanmak üzereyiz
                dostum cihazınıza ait bölüme bakarsanız sayın tasarım daha yakında editli yazılım vermişti.
                next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

internet nasıl bağlanıyoruz bilen varsa söylesin lütfen şimdiden tşk

Yorum yap

next 2000 super hdtv de

Yorum yap

internet nasıl bağlanıyoruz bilen varsa söylesin lütfen şimdiden tşk (next ye 2000 hdtv de)

Yorum yap

aligny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        internet nasıl bağlanıyoruz bilen varsa söylesin lütfen şimdiden tşk
                        next 2000 super hdtv de
                        internet nasıl bağlanıyoruz bilen varsa söylesin lütfen şimdiden tşk (next ye 2000 hdtv de)
                        arkadaşım 1 nolu ve 47 nolu mesajlara bakarsan çok iyi olur aradıgın resimli var

ayrıca kart palaşımın varsa üye oldugun yar onuda burdan 1 nolu mesaja bak
                        http://www.mach1digital.com/mach1for...t=37777&page=9

Yorum yap

selam arkadaslar
                          bende 3adet next 2000 hd uydu cihazi var bunlarin 2 sini ayni evde degisik odalarda digerini baska bir evde kullaniyorum bu 3 cihaz arasinda kart paylasimini nasil yapabilirim bu konuda bilgi vertebilecek arkadas varsa sevinirim

Yorum yap

Merhaba, maalesef şu ethernet ayarlarını bir türlü beceremedim. Cihaz IP alıyor fakat ping de ise her seferinde 100% lost çıkıyor, hem url hemde ip numarında aynı durum oluşuyor. IP halde neden bu şekilde bir sonuçla karşılaştığımı çözemedim. Neyi yanlış veya eksik yapıyor olabilirm veya hata neyden kaynaklanabilir?

Yorum yap

atak2008 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Merhaba, maalesef şu ethernet ayarlarını bir türlü beceremedim. Cihaz IP alıyor fakat ping de ise her seferinde 100% lost çıkıyor, hem url hemde ip numarında aynı durum oluşuyor. IP halde neden bu şekilde bir sonuçla karşılaştığımı çözemedim. Neyi yanlış veya eksik yapıyor olabilirm veya hata neyden kaynaklanabilir?
                              Aynı hata bendede oluyor.Airtes 205 modem kullanıyorum.İlk bağlandığımda ping yolluyor ve hata vermiyor.Ancak kart paylaşım ayarı yapınca port bulunamadı yazıyor.Ping yollayıncada %100 lost gibi bir hata veriyor.Modemi kapatıp 4 dakika sonra tekrar açınca bir seferliğine ping yollanıyor ve bağlanarak %0 lost diyerek bağlantı oluyor.Acaba bu durum uydu alıcıdanmı, yazılımdanmı yoksa modemdenmi, ilgililerden yardım bekliyorum.iyi günler

Yorum yap

arkadaslar ne yaptiysam su ag ayarlarini bir türlü yapamadim bana yardimci olursaniz sevinirin cihazimda yeni yazilim yüklü

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X