• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

NEXT 2000 DPCIS Süper Plus Konuları.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• benim anlamadığım nokta pozisyonerli nedir?bu cihazın diğer super plustan farkı nedir..örn kanal liste düzeni..örmekleyin daha kolay ve seçenekli bir cihazda ben utanayım YOK..asla gösteremezsiniz...tek tek taşıma express taşıma toplu taşıma,tektek silme toplu silme,gizleme express favori ..KULLaNMASINI bilmediğiniz şeyleri önce kullanın sonra eleştirin...9 senedir aynı yaz
    ılım 7500 dapcıdan ekran osd çerçevesi dışında hiçbirşeyi farklı değilki nesini değiştirecez?...

o bug dediğin şey ...yani çanak dururken info tuşuna basınca 10 tur gidiyor senin hatan ..hadi bu kadar insan kullanıyor bir denesinlerde var desinler...TA 8 SENE ÖNCEKİ DAPCI...dan beri BU CİHAZLAR uyduyu ileride bir uydu seçersen 10 tur geçerek gider ve gelir ..BU ZATEN OLAN BİRŞEY SONRADAN UYDURULMUŞ HİKAYE DEĞİL..sebebide motor geri gelirken yük binmez ama ileri giderken uydu üstünde zınk diye durursa hem motor hem cihaz hasarlanır 10 tur geçer geri gelir ve voltaj azaltarak durur....ayrıca bu cihazda auto focusta var ama auto focus uydu bulmada yazılımdan kapatıldı yani uydu üzerine geldimi her seferinde en ince konumu kendi ayarlar ama hem motor hem her seferinde değişimler zor olur bence sen otur motor kablo ve ayarlarını tekrar gözden geçir..eskiden bazı motorlarda motor uçları arasında bir elektrolitik kondansatör vardı bu takılıyken bu hatayı verirdi..

Yorum yap

• doktor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      benim anlamadığım nokta pozisyonerli nedir?bu cihazın diğer super plustan farkı nedir..örn kanal liste düzeni..örmekleyin daha kolay ve seçenekli bir cihazda ben utanayım YOK..asla gösteremezsiniz...tek tek taşıma express taşıma toplu taşıma,tektek silme toplu silme,gizleme express favori ..KULLaNMASINI bilmediğiniz şeyleri önce kullanın sonra eleştirin...9 senedir aynı yaz
      ılım 7500 dapcıdan ekran osd çerçevesi dışında hiçbirşeyi farklı değilki nesini değiştirecez?...

o bug dediğin şey ...yani çanak dururken info tuşuna basınca 10 tur gidiyor senin hatan ..hadi bu kadar insan kullanıyor bir denesinlerde var desinler...TA 8 SENE ÖNCEKİ DAPCI...dan beri BU CİHAZLAR uyduyu ileride bir uydu seçersen 10 tur geçerek gider ve gelir ..BU ZATEN OLAN BİRŞEY SONRADAN UYDURULMUŞ HİKAYE DEĞİL..sebebide motor geri gelirken yük binmez ama ileri giderken uydu üstünde zınk diye durursa hem motor hem cihaz hasarlanır 10 tur geçer geri gelir ve voltaj azaltarak durur....ayrıca bu cihazda auto focusta var ama auto focus uydu bulmada yazılımdan kapatıldı yani uydu üzerine geldimi her seferinde en ince konumu kendi ayarlar ama hem motor hem her seferinde değişimler zor olur bence sen otur motor kablo ve ayarlarını tekrar gözden geçir..eskiden bazı motorlarda motor uçları arasında bir elektrolitik kondansatör vardı bu takılıyken bu hatayı verirdi..
      Evet doktor, ben daha önce 2500dpcı plus(inf) kullandım.Onda kanal arama bölümünde ''tüm uydular'' bölümünü isteyince otomatik olarak en batıdaki uydudan başlayarak tüm işaretlenmiş uyduları pozisyöner vasıtasıyla tarama yapıyordu ama dün biraz inceleme fırsatı buldum 2000dpcıs süper plusu, bu seçenek devre dışı bırakılmış gibi geldi bana.Aynı şekilde tarama istiyorum ama sadece tek uydu ismiş gibi o uyduyu tarayıp bırakıyor.Başka yanıldığım veya bilmediğim bir bölümü varsa bilemem ama ilk bakışta bu dikkatimi çekti.Bu özellikte işe yarıyordu işin doğrusu.Mesela gece yatarken taratmaya başlayıp yatıyorsun ve sabah kalktığında tüm uyduları yeniden taramış oluyordu.

Bu 10 adım meselesine gelince, yine önceki kullandığım 2000 dpcı plus ta bu iş her seferinde mutlaka yapıyordu ama bu cihazda çoğukez yapmıyor.Direk uyduda durduğu çok oluyor.Fakat benim bu hususta bir isteğim var.Mesela uydu limitlerinde ince ayar yapmak istediğimizde zorlanıyoruz.Çünkü motoru çevirmek için kumandanın tuşuna her basmamızda fazla adım atıyor.Bu önceki plus dada vardı.O cihazda en az 3 adım kayıyordu ama bunda bu dahada fazla kayıyor.Bu bazen 5-6 adıma kadar çıkıyor.Bu da uyduyu odaklamada zorluk çıkarıyor.Bu olay sizinde yukarda bahsettiğiniz gibi ilk etapta gönderilen vaoltajın yüksek olmasından kaynaklanıyor sanırım.Ben acaba sensördenmi dir diye bir kaç yeni sensör denedim ama hepsin aynı olunca sensörden olmadığına kanaat getirdim.Ben daha önce başka marka cihazlar kurdum ve kullandım onlarda bu ince ayarlar istediğin oranda yapılabiliyordu.Mesela bir adım istersen bile yapabiliyorsun.Bu cihazlardada bu iş olursa iyi olur.

Kolay gelsin.

Yorum yap

• TP eklemenin hızlanması kayıt etme işlemini sonraya bırakıyor demeniz doğrudur.Sonra elektrik gittiğinde problem yaşama durumunun olduğunu biz kullanıcılara açıkladığınız için teşekkür ederim @doctor hocam.Fakat gereksiz TP'leri 2 saatte silmeye devam mı edelim @doctor hocam?
        Bununla ilgili olarak kanalları nasıl işaretleyip siliyorsak işe yaramaz frekanslarıda öyle tek tek işaretleyip işaretlilerin hepsini silebilmemiz için birşeyler yapılabiliniyorsa çok seviniriz.Hayırlısını yinede @Doctor hocam siz saygıdeğer üstadlarımız bilirsiniz.

İyi günler dilerim teşekkürler @doctor üstadım.

Yorum yap

• doktor hocam bu limitleri nasıl ayarlıyoruz.auto manuel yazıyor.mesela gece ayarlıyorum.sabah bakıyorum kaymış.türksat telstar12 15 batı arası ayarlıyorum.tekrar limitleri siliyorum yine ayarlıyorum.çok ugraş veriyor.fakat sadece türksat. astra.vs az ayarladımmı bozulmuyor.ne yapmam gerekiyor.bir yardımcı olursanız sevinirim.
          saygı ve sevgiler

Yorum yap

• Selam arkadaşlar benim cihaz sizinkilerden değil ancak bende farklı bir yöntem kullanıyorum.Daha önce 8000x-cam ve 8000x-cam plus cihazında Next hh diseqc motor kullandığımda hangi uyduyu buldumsa taratıp seyredebiliyordum ,motorda dönme olayı yoktu.2000cı ve şuan kullandığım 2000x cıs plus cihazımda ise uyduyu bulup tarattıktan sonra kanal izlemek istediğimde bir önceki seyrettiğim uyduya dönüyor.menüden çıkıp hızlı olarak tekrar son tarattığım uydudan kanal seçince geri dönür uyduyu buluyor ...Ancak;
            Ben Şöyle yapıyorum Uyduyu bulup taratıyorum ,tarama bittikten sonra aynı menüde Motor Ayarı bölümünden <<Diseqc1.2>>seçeneğini YOK seçip bilgiler kaydediliyor.Motorda hiç dönme olmadan kanallara bakabiliyorum.Sonra tekrar Motor Ayarı bölümünden Diseqc1.2'seçip kaydediyorum.Artık motoru nereye istersem çeviriyorum.Sanırım benim gibi sorun yaşayan birilerine faydası olur.Saygı ve sevgiler.
            Next HH Disecq motor 120 çanak 42E-30W
            2 x 90 çanak 5 Uydu.42E-19E-13E-7E-5E

Yorum yap

• Next 2000dpcıs çok sık olmasada arada bir saat konumuna geçiyor sorun neden olabilir mach hocam

Yorum yap

• Yav arkadaşlar takmışsınız bir salınım olayına. Nerede ben göremiyorum. Yaptım aynısını. Astrayı ayarladım liste düz. info dedim uydu pozisyon bilgisinden sonra kanalı izletti hiçbir sorun yok ben göremedim.Salınım falan olmadı. Sizin motor sensörü arızalı olabilir yada sorunu başka bir yerde ara
                MEHMET CEYLAN

Yorum yap

• ceylanmail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Yav arkadaşlar takmışsınız bir salınım olayına. Nerede ben göremiyorum. Yaptım aynısını. Astrayı ayarladım liste düz. info dedim uydu pozisyon bilgisinden sonra kanalı izletti hiçbir sorun yok ben göremedim.Salınım falan olmadı. Sizin motor sensörü arızalı olabilir yada sorunu başka bir yerde ara
                  bazı seçilen tıplarda ait kanalda yapıyor sinyalin bir anda toparlanmamasından dolayı sanırım güçlü sinyallerde bu sorun yok

Yorum yap

• cihazı alan arkadaşlar cihazın fiyatı kaç lira
                    bende almakistyorumda
                    ş,mdiden tşk

Yorum yap

• arkadaşım çok güzel bir cihaz tavsiye ederim.fiyatı söylemem dogru olurmu bilmem.

Yorum yap

• arkadaşlar gerçekten çok güzel bi cihaz 1 haftadır bende kullanıyorum. ürgüpte nevşehirde ve kayseride bulamadım. internetten aldım bende. fiyatına gelince internet üzerinde 275 ytl ile 360 ytl arasında çok değişik fiyatlar var. onun için google dan bi arat sana baya değişk fiyat veren siteleri bulursun.

next e teşekkürler. sonunda beklediğim cihazı 1 sene gecikmelide olsa çıkardılar. bende hemen aldım.

iyi bir makine tafsiye edilebilir. herkese iyi günler.
                        Next 2000 süper DPCIS
                        Next 2000 süper CIS
                        Next 8000 xci
                        Next 9000 ci
                        topfield 3000 cipro
                        Goldmaster 90400 dpci v

Yorum yap

• valla ben aldıktan sonra sesim kesildi harika cihaz daha ne beklersin bundan sonrası HD pozüsyenerli cihazı oda heralde tahmini olarak 2 sene sonra çıkar zaten ozamanakadar bu cihaz bana fazla bile gelir
                          next 2000 dpcıs super plus
                          LG 37LE5510 LED
                          dragon modul
                          dragon pcloder
                          metrix
                          xcam pcloder
                          ırdeto accass modul
                          viacces modul
                          fun&gold kart
                          1.50 çanak
                          18 .inç next motor
                          uydu bulucu
                          eurastar 0.5 flaşlı lnb
                          0.5 mtı flaşlı lnb
                          90 çanak
                          0.5 premıer lnb

Yorum yap

• birde eternet olsaydı mükemel olurdu degilmi ama ilerde oda olur inşallah

Yorum yap

• card reader bölümü yani çakılı modül yeri Fun kart okuyormuu

deneyen oldumuu
                              Hiremco TurBo4K

Yorum yap

• Team Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                card reader bölümü yani çakılı modül yeri Fun kart okuyormuu

deneyen oldumuu
                                okuyor

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X