• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Ustalar Bilirler...!!!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ustalar Bilirler...!!!

Arkadaşlar kusura bakmayın bu işe yeni girmeye çalışan biri olarak birkaç gündür cardsharig ile ilgili konuları okuyorum ama maalesef ben ve benim gibi bu işe ilk kez girenlerin karşılaştığı bazı terimler var ve bunların ne anlama geldiğini bilmediğimiz için konuları tam çözemiyoruz.Bu terimleri kısaca açıklarsanız ben ve benim gibi olanlara çok yardımcı olursunuz...

1) Local ne demek,localin varmı veya localim var diye geçiyor ?
    2) Peer ne demek,kaç peerin var diyorsunuz yada şukadar peerim var diyorsunuz ?
    3) D line ve C line ne demek ?
    4) Hop 1 ne anlama geliyor ? (Sadece hop1 veriyorum demiş arkadaş )
    5) Birde anladığım kadarıyla cardsharing olayı 2 şekilde oluyor.Birincisi ücretli bir serverden ücret karşılığı alarak,ikinciside X bir platformun yasal kartına sahip olup Y bir platformun kartına sahip olanla takas gibi birşey yaparak.Peki bu ikinci şekilde aynı anda kaç kişiyle takas yapabiliyoruz,yada öyle birşey yokda benmi anlamamışım olayı

Cvplar için şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

atleticos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kusura bakmayın bu işe yeni girmeye çalışan biri olarak birkaç gündür cardsharig ile ilgili konuları okuyorum ama maalesef ben ve benim gibi bu işe ilk kez girenlerin karşılaştığı bazı terimler var ve bunların ne anlama geldiğini bilmediğimiz için konuları tam çözemiyoruz.Bu terimleri kısaca açıklarsanız ben ve benim gibi olanlara çok yardımcı olursunuz...

1) Local ne demek,localin varmı veya localim var diye geçiyor ?
    2) Peer ne demek,kaç peerin var diyorsunuz yada şukadar peerim var diyorsunuz ?
    3) D line ve C line ne demek ?
    4) Hop 1 ne anlama geliyor ? (Sadece hop1 veriyorum demiş arkadaş )
    5) Birde anladığım kadarıyla cardsharing olayı 2 şekilde oluyor.Birincisi ücretli bir serverden ücret karşılığı alarak,ikinciside X bir platformun yasal kartına sahip olup Y bir platformun kartına sahip olanla takas gibi birşey yaparak.Peki bu ikinci şekilde aynı anda kaç kişiyle takas yapabiliyoruz,yada öyle birşey yokda benmi anlamamışım olayı

Cvplar için şimdiden teşekkürler arkadaşlar...
    Alttaki linki bir incele;

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=19859

Yorum yap

@organik81
      Hocam o verdiğin linki zaten inceledimde,birde diğer konuların içinde geçen ilk sorduğum 4 sorudaki terimler var.Bunların açıklamasınıda öğrenirsek bazı şeyleri daha rahat anlıyabileceğiz...Saygılar.

Yorum yap

50 kişi bakmış konuya sorduğum sorulara cvp veren yok,verilen linktede sorduğum soruların cevabı yok.Forum paylaşımı bumu demek bu terimleri bilmeyene bak bir acemi gelmiş sordğu basit sorulara bak diye bakıp geçiyomusunuz.Hepiniz doğduğunuzda bu terimleri biliyordunuz galiba,yinede teşekkürler.....

Yorum yap

1-Lokal demek senin bahsettiğin gibi herhangi bir X platforma sahip olduğun kart...
          2-Peer demek paylaşım verdiğin ve aldığın kişiler....
          3-D line G-boxta pek anlamam ama C line cccam de kullanılır senin anlıyacağın kolay dilde anlatacak olursak peerinin sana verdiği şifre satırı.
          4-Peerinden sana direk gelen kart hop1 olur:yani kartın uzaklığı.Hop2 ise Sen X kişisinden paylaşım aldığında hop2 den kart açarsa o kart X kişisinin hop1 dir.
          5-Aynen anladığın gibi...

Yorum yap

Teşekkürler balnak....

Yorum yap

güzel bi açıklama olmuş...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X