• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

[Dikey WeTek LE] - TVHeadend ile M3U IPTV Listesi Oluşturma

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

EPG ne alaka abi, anlamadım özür.

Hepsini birbirine karıştırmışsın.

TVH Web Arayüzünden dediklerini yapabilirsin.

Sevgiler...

Yorum yap

crazyturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Tvheadent üzerinde aynen uydu taratma gibi m3u linkini taratma ve uydu listesi gibi favori işlemlerini yapabiliriz.Kanal listesini yedekleyebiliriz.
      Alttaki resimlerde de uygulama görülmektedir.

Burada tvh web sayfasını açıp network penceresini tıklıyoruz.

Network bölümünden add penceresini tıklıyoruz ve yeni bir pencere açılacaktır.

Açılan yeni pencerenin sağ kenarında aşağıya doğru olan ok işaretini tıklıyoruz ve oradaki listeden IPTV Automatik Network seçiyoruz.

IPTV seçiminden sonra yeni bir pencere açılıyor açılan pencerenin en başında olan yere bir isim giriyoruz.

Burada da URL yazan yere bizim m3u dosyasını indiridiğimiz veya verilen adresi yazıyoruz.Channel Numbers olan yerede 1 yazıyoruz(burası kanallara numara veriyor)

Burada da Creata tuşuna basıyoruz ve listemize İP taratma (uydu) ismi oluşuyor.

Burada İPTV (uydu) ismini tıklıyoruz.

Burada taratma işlemini yapıyoruz.Yukarıda Force Scan yazıyor onu tıklıyoruz.Sağ kenarda kaç kanal tarandığını göreceksiniz.Kanallar eksik çıkarsa Force Scan tuşuna basarak taratmayı yenileyebilirsiniz.Favori oluşturma işi yine uyduda yaptığımızın aynısı.Önce bulunan kanalları map yapıyor ve Channel EPG üzrinde de listemizi oluşturuyoruz.

NOT:İPTV listesini bu şekilde kullanırsak İPTV PVR eklentisini kullanmayabilirsiniz.Cihazın ilk açılışı oldukca iyi açılıyor.Kanal açılışlarıda hızlı.İPTV pvr den daha başarılı.
      ustad öğleyin bu sayfayı alıntı yapmadan ifade edebilirm diye sadece bir cümle alıntı yapmıştım.

(Channel EPG üzrinde de listemizi
      bu sistem ile tunerle ayarladığımız kanallarıda düzenleyebiliyormuyuz?
      EPG tıkladıktan sonra hangi işlem yaparız?(buket için)
      deramsetedit,dreamboxedit ile cihaza bağlanamıyorum.tvheadend ile bağalanabiliyorum)
      P9PLUS

Yorum yap

dreambox edit.deramset ile cihaza bağlanamıyorum.tvheadend ile kanal sıralamsı olurmu olursa nasıl olur demek istemiştim.
        sorumun özeti buydu.
        P9PLUS

Yorum yap

2 sefer tarattım 427 kanal çıkıyor..
          show.kanal d.atv fox gibi kanallar çıkmıyor nerede yanlış yapıyorum.
          P9PLUS

Yorum yap

Nerede çıkmıyor?

Hangi listede çıkmıyor?

Sevgiler...

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı
              Nerede çıkmıyor?

Hangi listede çıkmıyor?

Sevgiler...
              libreelec(kyrption)7.90. bu image kullanıyorum..
              bu cihazda benim takıldığım esas SORUN.
              tunner kanalları ile server kanallarının birbireine karışması.kanal aramaktan izleyeceğim şeyi izleyemiyorum.
              tuner kanallarını bir bukete server kanallarını bir bukete alamıyormuyuz?
              P9PLUS

Yorum yap

Yarın bir ara gelip öğreteceğim.

2 Gündür gelemedim özür.

Sevgiler...

Yorum yap

[IMG][/IMG]

Burada buket oluşturuyoruz.Adını siz koyabilirsiniz.

Burada da oluşturduğumuz bukete hangi kanalları göndereceksek onları seçiyoruz.Her kanalı tek tek seçeceğiz.İşlemlerimiz bittikten sonra save (kaydetme) işlemini unutmuyoruz.
                  BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

değerli bilgiler içinteşekkür ederim.3 defa denemede buket yapabildim.
                    yalnız bende kanalları tek tek save yapınca oldu. hepsini işaretleyip save olmuyor..

bu sistemle...server kanallrınıda buket yapabliyormuyuz?
                    saygılar..
                    P9PLUS

Yorum yap

Server kanalları derken IPTV Kanalları mı?

IPTV Kanalları TVH sistemindeyse evet, olabilir.

Aksi takdirde içerideki menüye bakacağım, olursa yazarım.

Sevgiler...

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Server kanalları derken IPTV Kanalları mı?

IPTV Kanalları TVH sistemindeyse evet, olabilir.

Aksi takdirde içerideki menüye bakacağım, olursa yazarım.

Sevgiler...
                        evet ustad..iptv kanalları..
                        tvh içinde.
                        P9PLUS

Yorum yap

adela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          değerli bilgiler içinteşekkür ederim.3 defa denemede buket yapabildim.
                          yalnız bende kanalları tek tek save yapınca oldu. hepsini işaretleyip save olmuyor..

bu sistemle...server kanallrınıda buket yapabliyormuyuz?
                          saygılar..
                          YUKARIDA buket yapabildim. dedim ama .
                          buket içi boş görünüyor..
                          sizin verdiğiniz resim de (9) yer bende sıfır görünüyor nereyi atlıyorum acaba?
                          P9PLUS

Yorum yap

Birinci adım taratma yapacaksın.İkinci adım ise taratma işleminde bulunan kanallaları services bölümüne gelip maps yapacaksın.Bundan sonra buket işlemine geçebilirsin.EPG bölümünde Channels Tags var orada +add tıklayıp buket ekleyeceksin(Burada maps yaptıktan sonra oluşan tüm buket isimlerini silebilirsiniz.Kanallar silinmez).Bu buketin ismini kendinizde belirleyebilirsiniz.Sonra Channels kısmına gelip kanalları hangi bukete atacaksanız o buketi işaretleyerek seçebilirsiniz.Tek tek save yapmanıza gerek yok.Hangi sayfada işlem yapıyorsanız o sayfayı save yapabilirsiniz.Her sayfada 50 kanal var.50 kanalı ayrı ayrı işaretleyip 50 ni birden save edebilirsiniz.
                            BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

crazyturk Nickli Üyeden Alıntı
                              Birinci adım taratma yapacaksın.İkinci adım ise taratma işleminde bulunan kanallaları services bölümüne gelip maps yapacaksın.Bundan sonra buket işlemine geçebilirsin.EPG bölümünde Channels Tags var orada +add tıklayıp buket ekleyeceksin(Burada maps yaptıktan sonra oluşan tüm buket isimlerini silebilirsiniz.Kanallar silinmez).Bu buketin ismini kendinizde belirleyebilirsiniz.Sonra Channels kısmına gelip kanalları hangi bukete atacaksanız o buketi işaretleyerek seçebilirsiniz.Tek tek save yapmanıza gerek yok.Hangi sayfada işlem yapıyorsanız o sayfayı save yapabilirsiniz.Her sayfada 50 kanal var.50 kanalı ayrı ayrı işaretleyip 50 ni birden save edebilirsiniz.
                              birde böyle deneyeyim..sonucu yazarım.
                              P9PLUS

Yorum yap

adela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                birde böyle deneyeyim..sonucu yazarım.
                                tarattığım 467 kanal içinde birtane elle tutulacak ULUSAL kanal yok..data,ve çoğu yerel tv ler radyolar.
                                maplarken 200 yakın hata çıkıyor.
                                neyse biraz ara vereyim.. olmayacak.
                                P9PLUS

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X