• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kemal Sunal'ý Saygý ve Sevgiyle Anýyoruz

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kemal Sunal'ý Saygý ve Sevgiyle Anýyoruz

'Hababam Sýnýfý', 'Kapýcýlar Kralý', 'Kibar Feyzo', 'Tosun Paþa'nýn unutulmaz yýldýzý Kemal Sunal aramýzdan ayrýlalý tam 11 yýl oldu

Bazý insanlar var ki ne kadar paye verirsen ver, az kalýr. Geldikleri gibi tertemiz giderler, arkalarýnda tek bir kötü hatýra býrakmadan. Kemal Sunal da öyle nadir bulunan kiþilerdendi iþte.

Hiçbir zaman “jön” olmayan ama Þaban ya da Çöpçüler Kralý olan, her rolün hakkýný veren, 50’sini geçtiðinde üniversite diplomasý alacak kadar alçakgönüllü ve idealist Kemal Sunal’ýn ölüm yýldönümü bugün. Bizi o kadar çok güldürebilen, ayný saflýkta biri var mý artýk ekranlarda ya da beyazperdede? Maalesef yok. O yüzden de her sene yokluðu daha çok hissediliyor.

Habertürk'ten Heja Bozyel'in haberi þöyle:
    Gerçi; “Onun adýný altýn harflerle yazdýrdýðý, Yeþilçam döneminden kaç kiþi kaldý ki?” diyebilirsiniz... Tamam, ne en sevdiðimiz filmlerin ardýnda imzasý olan Ertem Eðilmez hayatta artýk ne de pos býyýklarýyla dünyanýn en iyi babasý Hulusi Kentmen... Her an düþebilirmiþ gibi yürüyen, gülüþüyle en mutsuz insaný bile güldürebilecek Adile Naþit de yok. Acaba bir Cennetçam falan mý var? Sinemaya orada mý devam ediyorlar? Varsa çok iyi olur çünkü her yakýþýklýnýn, her güzelin yeri doluyor da onlarýn yerini doldurmak mümkün olmuyor. Ayný nedenle ne zaman Münir Özkul ya da Erol Günaydýn hastaneye kaldýrýlsa yüreðimiz aðzýmýza geliyor...

Bugünü en sevdiðiniz Kemal Sunal filmlerine ayýrýn, gerçek hayattan biraz uzaklaþýp bolca gülün. O hayatta olsaydý emin olun hâlâ sizi güldürmek ve görmek istemediklerimizi göstermek için çalýþýrdý.

KEMAL SUNAL'I NE KADAR TANIYORSUNUZ?
    Üniversiteye baþladýðýnda hangi bölümde okuyordu?
    Vefa Lisesi mezunu Sunal, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde okuyordu. 12 Eylül döneminde yarým býrakmak zorunda kaldýðý okulunu 1995 yýlýnda tamamladý. Ancak Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Sonra yüksek lisans da yaptý ve tezi kitap olarak yayýnlandý.

Ýlk oynadýðý film hangisiydi?
    1973 yýlýnda Ertem Eðilmez’in yönettiði, Emel Sayýn ve Tarýk Akan’ýn baþrollerde oynadýðý “Tatlý Dillim” filminde Tarýk Akan’ýn basketbol takýmýnda top koþturan oyunculardan birini canlandýrdý. Fenomen haline gelen Ýnek Þaban’a giden ilk adým da bu rol oldu. Zeki Alasya ve Metin Akpýnar da filmin oyuncularý arasýndaydý.

Son oynadýðý film hangisiydi?
    Balalayka filminde oynuyordu ama filmin çekimleri için Trabzon’a giderken uçakta kalp krizi geçirdi ve hayatýný kaybetti.

Kaç filmde oynadý?
    Tam 82 film.

Filmlerden çok para kazandý mý?
    O dönemde Yeþilçam’da kimse çok büyük paralar kazanmýyordu.

Evli miydi?
    1974 yýlýnda evlendi Gül Sunal’la evlendi. Çiftin Ali ve Ezo adýnda iki çocuklarý oldu.

UNUTULMAZ FÝLM KARELERÝ
    - Onun tanýnmasýný saðlayan tabii ki Hababam Sýnýfý’ndaki Ýnek Þaban rolü oldu. “Avet” deyiþi, gülüþü, “oynak beyi” Þener Þen’le diyaloglarý, Halit Akçatepe’nin þakalarýna verdiði karþýlýklarla Ýnek Þaban herkes tarafýndan sevildi.

- Düttürü Dünya filminde hepimizin yerine dünyaya, hayata karþý zurna çaldý.

- Gülen Adam filmi, konusuyla da, Sunal’ýn oyunculuðuyla da Jim Carrey filmlerinden farksýzdý.

- Hanzo filminde þimdiki iddialý filmlerden çok daha iyi bir taþlamayla karþýmýzdaydý.

- Ýbo ile Güllüþah’ta zamanýn çocuk yýldýzý Gülþah Soydan’la baþrolü paylaþtý. Kemal Sunal filmde yine iyi yürekli ama “saf” bir karakter olarak karþýmýzdaydý.

- Japon Ýþi adlý filmde Fatma Girik’le þahane bir ikili olmuþlardý. Hatta Japon Ýþi’nin Fatma Girik’in en iyi filmlerinden biri olduðu bile söylenebilir. Âþýk olduðu kýzýn aynýsýnýn robotunu Japonya’dan getirten genci konu alan ve oldukça komik sahneleri olan film, bugünkü birçok aþk filminden daha güzeldi.

- Köyden Ýndim Þehre, Metin Akpýnar, Zeki Alasya ve Halit Akçatepe ile birlikte rol aldýðý filmlerden biriydi. Film Kayserili kardeþlerin büyük þehirdeki maceralarýný anlatýyordu. Define bulmak için köyden Ýstanbul’a gelen uyanýk kardeþler arasýnda yine en safý Kemal Sunal’dý.

- Mavi Boncuk, muhteþem kadrolu, muhteþem müzikleri olan bir Ertem Eðilmez filmiydi. Kemal Sunal filmde, Emel Sayýn, Halit Akçatepe, Münir Özkul, Tarýk Akan, Adile Naþit, Metin Akpýnar ve Zeki Alasya ile karþýmýzdaydý. Sunal, ünlü assolist Emel Sayýn’ý kaçýran arkadaþlarýn hikâyesini anlatan filmde Bir Gece Ansýzýn Gelebilirim þarkýsýnda geçen “Kapýnda sevinçten ölebilirim” sözlerini “Kapýnda soðuktan ölebilirim” diye söyleyerek hepimizi güldürmüþtü.

- Þaban Oðlu Þaban’da Þevket Altuð, Halit Akçatepe, Ayþen Gruda, Þener Þen ile oynamýþ, kah çarþaflý bir kadýn, kah sünnet çocuðu olmuþtu.

- Adile Naþit’in ve Ayþen Gruda’nýn da rol aldýðý unutulmaz kadýnlar hamamýnda kavga sahnesiyle hatýrlayacaðýnýz Tosun Paþa filminde, Þener Þen de Þaban da Hale Soygazi’ye âþýktý. Film Tellioðullarý ile Seferoðullarý’nýn bitmeyen düþmanlýðýný anlatýyordu.

- Deli Deli Küpeli filmindeyse akýl hastanesinden kaçan ve kendini kaymakam zanneden bir deli rolündeydi. Ancak gelmiþ geçmiþ tüm kaymakamlardan da daha iyi hizmet etmiþti halka.

- Gol Kralý, Kapýcýlar Kralý, Bekçiler Kralý, Çöpçüler Kralý oldu ve bu sayede gönüllerin kralý olarak ayrýldý aramýzdan.

- Gurbetçi Þaban, Gerzek Þaban, Ýnek Þaban, Orta Direk Þaban, Sosyete Þaban, Umudumuz Þaban, Atla Gel Þaban ve Þabaniye; Hababam Sýnýfý’ndaki hiç ama hiç sýkýlmadýðýmýz Þaban karakterinin devamýydý.

ÖDÜLLERÝ
    1977: 14. Antalya Altýn Portakal Film Festivali, En Ýyi Erkek Oyuncu, Kapýcýlar Kralý

1998: 35. Antalya Altýn Portakal Film Festivali, Yaþam Boyu Onur Ödülü, Kapýcýlar Kralý

1989: 2. Ankara Film Þenliði, En Ýyi Erkek Oyuncu, Düttürü Dünya

Kemal Sunal'ý Saygý ve Sevgiyle Anýyoruz
    Sorularýnýzý forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazýp sorun arkadaþlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayýn lütfen açýk alanda sorunki herkes yanýtlayabilsin daha çok paylaþým olsun baþkalarýda ayný soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaþýmlar test ve bilgi amaçlýdýr herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batý arasýndaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batý-30 batý vs yabancý paket kanallarý bulunmaktadýr....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atýp bilgileri öðrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazýlýmlarý için
    www.nextyazilim.com

Yorum yap

Her seyrettiðimde hala üzülürüm.
      Allah rahmet eylesin.
      Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batý - 105 doðu)
      DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

Kemal Sunal'ý Saygý ve Sevgiyle Anýyoruz Özlem duyuyoruz.

Yorum yap

Saygý ve sevgiyle anýyoruz,ýþýklar içinde yatsýn.

Yorum yap

ýþýklar içinde uyu güzel insan

ÇÜNKÜ O HERKESTÝ

Emel Sayýn anlatýyor..

O zamanlar týð gibi delikanlý,cepte para çok.Oyuncu bir de,Mavi Boncuk filmini cekiyoruz,bir gün setten çýktýk,eve gidiyoruz,ben Lalelide oturuyorum,Kemal,benden önce çýktý,herkes yevmiyesini almýþ,taksiyle giden gitti,kendi arabasýyla giden gitti,ben baktým ki Kemal yürüyerek gidiyor,üç kilometre var gideceði yer.Her gün yuruyerek gidip geliyor,merak ettim,nereye gidiyor bu adam böyle diye.Uzun süre yürüdü,sonra bir bankta bir adam yatýyordu,kaldýrdý adamý,bir þeyler konuþtular,sonra cebinden para çýkarýp verdi.Þaþýrmýþtým,sonra biraz daha ilerde bir lokantaya girdi,bir þey yemeden çýktý,oraya da para verdiðini görmüþtüm..
            Býraktým takibi,banktaki adama yaklaþtým„tanýyor musunuz o az önce size para veren adamý? dedim.
            Adýný bilmem,sormam da,her gün para verir bana.dedi,
            Teþekkür ettim, az ilerdeki lokantaya gittim,
            Az önce gelen beyin borcu mu var size?dedim,tanýmadýlar beni,
            Kemal abi nin mi,yok hayýr bize her gün evsizler uðrar,yemek yediririz,o da saðolsun,onlarýn yemek masrafýný öder.. dedi..
            Ertesi gün Kemalin yanýna gittim,
            Sen ne güzel bir adamsýn ya.. dedim,ne olduðunu anlayamadý,
            sarýldým aðladým..
            Ölme sen benden önce. dedim,
            dinletemedim.

Can insan can adam adam gibi adam
            Büyük ustayý ölüm yýl dönümünde saygýyla rahmetle anýyoruz..

Deniz Mavi

Yorum yap

Mekaný cennet olsun
              Sevgi ve saygýyla anýyoruz

Yorum yap

mekaný cennet olsun
                saygý ve sevgiyle anýyoruz

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X