• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Anakarttan Digital (spdif) Ses çikişi Alabilmek Mümkün Mü?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Anakarttan Digital (spdif) Ses çikişi Alabilmek Mümkün Mü?

Arkadaşlar bilgisayardan ekran kartı yardımıyla ekran görüntüsünü televizyona aktarıyorum ve böylece SS2 TV kartım aracılığı ile televizyon programlarını bilgisayardan TV ye aktararak izliyorum. Fakat sesleri de kaliteli yani digital kalitesinde dinlemek istiyorum. Bunun için uygun cihazım var; Sony amfi receiver. Bu aygıt aracılığı ile digital olarak dinlemek istiyorum. Normal olarak NEXT 2000x cıs PLUS alıcım ile sony amfi receivere verdiğim zaman digital olarak 48,00 KHZ de sorunsuz olarak dinliyorum. Amfi receiverın digital girişi var. Fakat bilgisayarımın ana kartında Digital çıkış yok. Acaba anakartlara sonradan böyle bir düzenek yani digital ses çıkışı verecek bir aygıt ilave edilebiliyor mu? Konuyu bilen arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa ya da yol gösterici nitelikte fikirler verirlerse sevinirim . Okuyan ve konu hakkında kafa yoran herkese teşekkürler.

Anakart Kimliği 08/23/2002-i845
    Anakart Adı Biostar P4TDP

Bellek Yolu Özellikleri
    Yol Türü DDR SDRAM
    Yol Genişliği 64 Bit
    Gerçek Saat 133 MHz (DDR)
    Etkin Saat 267 MHz
    Band Genişliği 2133 MB/s

Anakart Teknik Bilgisi
    CPU Soket/Slot 1
    Genişleme Yuvaları 5 PCI, 1 AGP, 1 CNR
    RAM Yuvaları 2 DIMM
    Tümleşik Aygıtlar Audio
    Fiziksel Boyut ATX
    Anakart Ölçüleri 200 mm x 300 mm
    Anakart Çipseti i845E

Anakarttan Digital (spdif) Ses çikişi Alabilmek Mümkün Mü? ewet arkadaşim ama anakartında böyle bir çıkış olaması lazım yoksa benım bıldığim kadarıyla alamazsın

Yorum yap

geceyıldızı Nickli Üyeden Alıntı
      Anakarttan Digital (spdif) Ses çikişi Alabilmek Mümkün Mü? ewet arkadaşim ama anakartında böyle bir çıkış olaması lazım yoksa benım bıldığim kadarıyla alamazsın
      FARKINDAYSANIZ BEN SORUMU AŞAĞIDA KOPYALADIĞIM GİBİ SORMUŞUM ZATEN ELBETTE ALINIR. AMA SONRADAN İLAVE ETMEK MÜMKÜN MÜ DİYE SORMUŞUM. EĞER BU KONUDA BİLGİ VARSA CEVAP İÇİN DÖNEBİLİR MİSİN...

Fakat bilgisayarımın ana kartında Digital çıkış yok. Acaba anakartlara sonradan böyle bir düzenek yani digital ses çıkışı verecek bir aygıt ilave edilebiliyor mu?

Yorum yap

ses kartı eklersen ki bu da maliyet demek

Yorum yap

dartanyan113 Nickli Üyeden Alıntı
          ses kartı eklersen ki bu da maliyet demek

ses kartı ekleyebilirim. sorun değil ama, Ana kart ile ses kartım bütünleşik yani ses kartı "onboard" bu nedenle harici ses kartı eklemede başarısız oldum. Mevcut ana karta spdif ekipmanı ekleme yolunu araştırıyorum. yinede mesajın ve ilgin için teşekkür ederim.

Yorum yap

biostan ses kartını pasif hale getirirsen olur
            bios ami mi award mı phonex mi?

orada çeşitli opsiyonlar var

Yorum yap

dartanyan113 Nickli Üyeden Alıntı
              biostan ses kartını pasif hale getirirsen olur
              bios ami mi award mı phonex mi?

orada çeşitli opsiyonlar var
              AWARD BİOS.... Ses kartını nasıl pasifleştirebilirim. Daha Önce Bilgisayarcıda denendi (teknik servis görevlisi tarafından) ancak muvaffak olunamadı. Yolunu biliyorsan söyleyebilir misin. Ayrıca BİOS u güncelleştirmek istiyorum. Elimde site adresi de var. (http://www.esupport.com/biosagent/in...m?refererid=40) fakat bu adrese girdiğimde sanırım ben bulamadım ama bir türlü güncel BİOS sürümünü bulamadım. Güncelleştirmeyi sağlayacak yani kurulum için Flash dosyası mevcut. Ama güncel BİOS dosyasını bulamadım..

BIOS Özellikleri
              BIOS Türü Award
              Award BIOS Türü Phoenix-Award BIOS v6.00PG
              Award BIOS iletisi TDP0823F
              Sistem BIOS Tarihi 08/23/02
              Görüntü BIOS Tarihi 03/22/01

İlgine teşekkür ederim. Benim de senin için yardımcı olabileceğim bir durum olursa sevinirim.

Yorum yap

Önce Anakartının sayfası

Bu normal olanı
                http://www.biostar.com.tw/products/m...php?name=P4TDP

bu pro olanı
                http://www.biostar.com.tw/products/m...me=P4TDP%20Pro

resimlerine bakarsın öylece seçersin
                bu normalin resmi

buda pro

gördüğüm kadarıyla bu üretici 2002 de en son yazılımı vermiş

zaten dediğin işlemde bios update gerektirmiyor,
                elimdeki bilg. birisi de phonex dur ona bir bakayım.

Yorum yap

buda onboardu pasif hale getirme;

istersen biostraın sitesindeki şu 1 mb pdf dosyası var onu indir
                  http://www.biostar.com.tw/products/m...dp/m_p4tdp.exe

onun içinde iki dosya var;
                  - M_TDP0731.pdf
                  - M_TDPBIOS.pdf

M_TDPBIOS.pdf dosyasının 15. sayfasına gidiyorsun

----- INTEGRATED PERIPHERALS
                  menusu var
                  Başlığın altındaki bios ayar resminin altlarına doğru

----- On Board CMI AUDIO
                  ----- AC97 Audio
                  var bunları sırasıyla "ENABLED" ve "AUTO" dan "DISABLED" yapıyorsun...

Biostan onboard ses kartı pasif hale geliyor...
                  Kolay Gelsin.

Yorum yap

Birde anakartın resmi sitesinden istekte bulunabilirsin genelde bu konuda olumlu yaklaşıyorlar;

örneğin biosta eksik gördüğünüz bir konuda talepte bulunabilirsiniz... iyi günler

Yorum yap

Sevgİlİ Dartanyan ArkadaŞim.. DÜn DeĞİl Öncekİ GÜn Yardimlarin İÇİn İÇİn TeŞekkÜr YazmiŞtim. Ama Bu GÜn Konuyu Takİp İÇİn Sayfaya GİrdİĞİmde HİÇ Bİrİnİn Yerİnde D,olmadiĞini GÖrdÜm. Nedenİnİ Anlayamadim. Bu Nedenle Sana Tekrar TeŞekkÜr Etmek İÇİn Bu Mesaji Yaziyorum. İlgİn Ve Cevaplarin Çok DeĞerlİ Ve Yararli Oldu SaĞol...

Yorum yap

Önemli değil arkadaşım, ben o teşekkürleri gördüm; forum server değişince o gün saat 13 ten sonraki mesajlarda silindi (kayıp) bilgilerin işine yaradığına sevindim; drüşünmen yeter...

kendine iyi bak

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X