• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

2000 cis super plus görüntü hakkında

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 2000 cis super plus görüntü hakkında

merhaba,
    konuyu araştırdım ama forumda bulamadım varsa kusura bakmayın . benim sorunum görüntünün kalitesizliğinden. sorun benim cihazdanmı yoksa herkeste de aynı mı merak ediyorum. görüntüde vcd kalitesine benzer renk karelenmeleri çok hareketli sahnelerde mesela maçlarda dağılmalar olabiliyor. Örneğin mavi bir duvarda açık-koyu mavi şeklinde kareler belli oluyor. Bu sorun trt1 atv gibi kanallarda değilde ntv, tv8, cine5 gibi kanallarda bariz belli oluyor . Scart, komponent bağlantıları denedim hiçbir fark göremedim. Televizyonum Sony KV-29SE10. Karasal veya kablo tvdeki yayınlarda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sorun benim cihazdamı yoksa genel kalitesi bu kadar mı bilemiyorum. yardımlarınız için teşekkürler.

ayarlardan sadece pal olarak ayarlayabilirde deneyebilirisiniz

Yorum yap

menü+tv sistemi+resim boyutunda ki ayarı normal yapıp denedinizmi...daha öncede resimlerde kırıklar oluyordu ve forumda bahsedilmişti.yerini bulamadım.bir araştırın isterseniz.Ancak şunuda belirtmekde fayda var.bazı kanalların sinyal kaliteleri zayıf.böyle sorun çıkarabiliyor.
      İnandığın gibi yaşamazsan,yaşadığın gibi inanmaya başlarsın

Yorum yap

o sorunları bende çözemedim ve 2000x cıs modeline dönüş yaptım.bence süper cıs modeli daha gelişme aşamasında.bu sorunların hepsi düzelecektir.herkese iyi seyirler

Yorum yap

görüntüdeki bozukluk

Doğru aynı düşük kaliteli görüntüler oluyor benim süperplus cıstada herhalde yazılımla hallederler ilerde

Yorum yap

Ses sorununun anlatıldığı mesaja da yazdım,görüntü ile alakalı mesajı görünce buraya da yazmayı uygun buldum.Profesyonel kullanıcı aynı zamanda satıcıyım.
            Şu an evde drembox 7000 s,GM 9600 cip ve next 2000 dpcıs süper plus var.
            Görüntü kalitesi yönünden en kötü olanı next.Görüntü hiç hoş değil.Zaten ses uyumu da yok.Yetkililerin ilgileneceklerini zannederim.2000 x plusu çok arattı...
            Sevgilerimle....

Yorum yap

Banada aynı şeyi bir arkadaşım söyledi ama heralde tv'den veya zevke göre değişiyor bana görede x plus'tan daha ii bir görüntü war daha canlı super cıs plus bence daha ii saygılar...

Yorum yap

Cihaz da çok fazla önemli değil.Televizyonum 72 ekran 100 hz.Onda zevkin çok fazla önemi yok.Cıhazların hepsi benim.Şikayet edecek halim yok.Sadece olan eksiklikten bahsediyorum.10 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUM BİLE BARİZ FARKETTİ.

Yorum yap

Evet panasonic plazma kulanıyorum normal sıkart takılıydı cıhazımda Şimdi next2000cıs aldım ve arkadakı y baglantısından component baglantısı yaptım simdi plazma cihazımda ayarları elemeye gerek yok çünkü kendinden oto ayarları var ama goruntulerde yukardaki arkadaşların dediği gibi problemler var sanırım yeni yazılımları cıkarda bu düzeltmeleri yaparlar kolay gelsin

Yorum yap

Arkadaşlar görüntü sorununa şu an için karşılaşmadım ve diğer serilere nazaran süperplus serilerinin görüntü kalitesi daha güzel.

Yorum yap

arkadaşlar super plusun göruntu kalitesini sorun yok eger sorun varsa scart, baglıysanız kaliteli scart kablosu kullanınız rgb ayarı yapın altın kablama diye gecer ama sarı scart kullanın farkı görürsünüz bir deneyın sonucu yazın ben normal kaliteli kullaniyordum sarıdan aldım taktım görüntü dahada güzelleşti bilginize arkadaşlar
                      Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma

Yorum yap

aksine 2000cıs süper plusın görüntüsü kaliteli.daha önce2000xcıs plus kullanıyordum hala duruyor makina.onda beyaz arka fon çıktığında tv logoları sağasola titriyor ekran zikzaklar çiziyordu.siyah fon üzerinde beyaz yazı çıktığında yazıların içinde siyah çizgilenmeler oluyordu.süperde bunlar yok.yuv girişinde kıvrılmasız rgb tarzı bir görüntü var ama benim tv de renkler zayıf.arkadaşın 102 ekran samsung lcd de denedim.görüntü harikaydı.tvde 27,5 milyar renk var.birazda tv yle ilgili sanırım.ayrıca yuv çıkış 576i hd görüntüyü destekliyor.yuv dan tv ye bağlayınca tv bilgi ekranında comp 576i yazıyor.
                        --------Eller bene beg diyormuş nedim,
                        ben senin bene bir ola deyişini istirem.
                        ---------

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X