• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Super Plusların Kıymetini Bilin Kaliteli Görüntü Elde Edin (Component Kablo)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• yani anladığım kadarıyla hüsran arkadaşlar sizler devam edin denemeye emeği geçenlere tşk ler

Yorum yap

• sro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      yani anladığım kadarıyla hüsran arkadaşlar sizler devam edin denemeye emeği geçenlere tşk ler
      hüsran olan ne kardeşim bizde anlayalım
      Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma

Yorum yap

• arkadaşlar bende next ye-2000 superx plus var fakat bu chazda yuv çıkışı yok normal A/V çıkışı var siz hangi modelden bahsediyorsunuz?

Yorum yap

• takip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          arkadaşlar bende next ye-2000 superx plus var fakat bu chazda yuv çıkışı yok normal A/V çıkışı var siz hangi modelden bahsediyorsunuz?
          Next 2000 cx, cıs,dapcıs süper plus larda var yuv cıkışı arkdaş

Yorum yap

• selamlar , ben next 2000 cis super plus cihaz sahibiyim cihazımı yuv kablo ile 32 inc lik samsung lcd tv me bağladım , en az % 30 verim aldım yazılardaki ve parlak görüntülerdeki titreme gitti ve yayını dolgunlaştıran bi matlık geldi herkese tavsiye ederim kullandığım kabloyu 16 milyona aldım 1.5 m uzunluğunda değişik marka ve uzunluk seçenekleri var altın uçlu jaklı modellerde var ama fiyat performans açısından ben philipsin kablolarını yada hama nın kablolarını tavsiye ederim umarım yardımcı olmuşumdur sevgilerimle...

Yorum yap

• silver_wolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              selamlar , ben next 2000 cis super plus cihaz sahibiyim cihazımı yuv kablo ile 32 inc lik samsung lcd tv me bağladım , en az % 30 verim aldım yazılardaki ve parlak görüntülerdeki titreme gitti ve yayını dolgunlaştıran bi matlık geldi herkese tavsiye ederim kullandığım kabloyu 16 milyona aldım 1.5 m uzunluğunda değişik marka ve uzunluk seçenekleri var altın uçlu jaklı modellerde var ama fiyat performans açısından ben philipsin kablolarını yada hama nın kablolarını tavsiye ederim umarım yardımcı olmuşumdur sevgilerimle...
              teşekkürler kardeşim fark yok diyenlere küpe olsun

Yorum yap

• şükrü Nickli Üyeden Alıntı
                teşekkürler kardeşim fark yok diyenlere küpe olsun
                :ehehe::ehehe::ehehe::ehehe: fark yok diyenlere sadece gülüyorum. 42" philips progressive scan . Görüntü süper. Belki hd gibi değil ama scart gibi de değil.

Yorum yap

• bende çok memnunum süper cihaz iyiki almışım benim tv. 100 hz. 84 ekran bu makineyle süper oldu görüntü bana yetiyor şimdilik

Yorum yap

• Yazılım güncellenince yuv girişleri deaktif oluyor. Bu nedenle görüntü gidiyor.
                    Diğer girişlerden tekrar bağlantı yapıp yuv çıkışını aktif yapmalısınız.
                    18500hd+mini amigo

Yorum yap

• 1-Çok özel (High-End) olanlar hariç Kompozit (RCA) Kablolar "ekranlı" (her damarın üzeri izole edilmiş) değiller ve ince yapılılar. Oysa Komponent (YUV) kabloların hepsi bu özellikleri taşırlar.Ucuz olanları bile.Yaygın zincir mağazalarda ara ara raflarda bulunuyorlar.1,5m ve 3m olanları mevcut.Philips in iki farklı kalitede ve biri 20YTL civarı diğeri 50 YTL civarı olan 1.5m kabloları var.Rahatlıkla ucuz olanını alabilirsiniz.Sonuç hemen hemen aynı.Her türlü Audio-Video kablolamasında geçerli bir 1/10 kuralı var.Şöyleki;ortalama markalardan (Hama mesela) sonra pahalı kablolara geçildiğinde(Monster gibi) 10 katı fazla para verip %10 daha iyi sonuç alırsınız.Eğer TV veya Hoperlörleriniz de üst seviyedeyse belki buna değer.Karar sizin.

Yorum yap

• 2-Next 2000 SUPER PLUS CX (USB'siz) cihazımı 2 yıldır komponent bağlantıyla Panasonic marka 42" PV60 Plazma TV ile kullanıyorum.Sonuç olabileceğinin en iyisiydi.Geçen hafta hem USB'li olması hem de CI modüllü olması için Next 2000CIS SUPER PLUS satın aldım.Yine aynı şekilde Komponent bağlantımı kullandım.Elde ettiğim görüntü hiç de iyi olmadığından önce renk ayarlarını ardından 16:9,4:3,dolu,dikdörtgen vs gibi diğer görüntü ayarlarıyla uğraşarak düzeltmeye çalıştıysam da bir sonuç alamadım.Eski USBsiz CX cihazımın görüntüsü kesinlikle çok daha iyi.Daha sonra bu sitede ve turkeyforumda konu ile ilgili yazılara baktım ve "2000CX USB'siz-2000CIS USB'li karşılaştırması" başlıklı bir yazı yazdım.İlgilenenler okuyabilirler.Eski USB'siz cihazlardaki MPEG2 görüntü işlemcisinin daha kaliteli olduğu yönünde bir söylenti var.Bilemiyorum.Tek bildiğim,eski CX cihazımın USBden vaz geçilecek kadar daha iyi görüntüsü olduğu.
                        Saygılarımla,
                        biginjapan

Yorum yap

• Arkadaşlar bende Toshıba 42 AV500p tv var, Uydu alıcısı olarak Next YE-200CX modelinde uydu alıcı aldım. Tv kurulumuna gelen ekip Componet kablo almamamı söyledi bende aldım görüntü kalitesi iyi olmasına iyide bazen görüntü gidiyor mavi ekran geliyor nedeni nedir bilgisi olan varmıdır acaba.

Yorum yap

• öncelikle tüm arkadaşları selamlarım. ben yaklaşık 10 aydır beko marka lcd tv'mde philips digital component kablo kullanıyorum ve çok memnunum. bu kabloyu o tarihlerde başka bir arkadaşımdan öğrendim ve araştırmaya başladım ve şunu gördüm. birçok elektronik cihaz satıcısı/servislerin bu konuda ya hiçbir bilgisi yok ya da çok az bir bilgileri var. forumda da çeşitli vesilelerle belirtildiği üzere digital compenent kablo sadece görüntü aktarımı yapan bir kablodur. ses için ayrıca (kırmızı ve beyaz kodlu) ses aktarım kablosu gerekmektedir. skart kabloya göre görüntü çok daha net ve ayrıntılar daha belirgindir. yanlız tespit ettiğim bir husus şu; tv ve receiver uyumlu olmaz ise tamamiyle beyaz rengin hakim olduğu görüntülerde görüntü saniyelik olarak kesilip tekrar gelmektedir. servis ile yaptığım görüşmede; görüntü kesilmesi sorununun yukarıda da bahsettiğim cihaz uyuşmazlığından kaynakladığı ifade edilmiştir. sonuç olarak, bunun dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım ve tercih edeceğiniz kaliteli herhangi bir digital component kabloyu kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. umarım yaptığım açıklama faydalım olur. hepinize tekrar saygılar.

Yorum yap

• AİBU Nickli Üyeden Alıntı
                              Arkadaşlar bende Toshıba 42 AV500p tv var, Uydu alıcısı olarak Next YE-200CX modelinde uydu alıcı aldım. Tv kurulumuna gelen ekip Componet kablo almamamı söyledi bende aldım görüntü kalitesi iyi olmasına iyide bazen görüntü gidiyor mavi ekran geliyor nedeni nedir bilgisi olan varmıdır acaba.
                              Arkadaşlar sorunla ilgili bilgisi olan yokmu ??

Yorum yap

• AİBU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                Arkadaşlar sorunla ilgili bilgisi olan yokmu ??
                                bir arkadaştan bir başka kablo bulmaya çalış yada denemek için bir yerden al eğer olursa alırsın.aldım diyorsunda ne marka ne model altın kaplamalımı yoksa normal bir kablomu yoksa en ucuzundanmı aldın bir az bilgi verirsen anlayan arakadaşlar yardımcı olurlar elbet.
                                İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                                VU+ SOLO 2
                                Popcorn Hour A-210
                                TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                                UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                                DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                                NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                                DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                                NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X