• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 9000 Ultra 23.11.2006/9.12.2006 Newcamd Yazılımı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

KORFEZ'LI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    netten dvbuıpair atılacak demısnız hocam nasıl atılacak pekı bunu yapamadık gıttı?
    arkadaşım nerede takıldın sorununu yazarsan yardımcı olmaya çalışırız
    saygılar

Yorum yap

23.11.2006 yazılımı

hocam ellerinize sağlık,son yazılım harika olmuş.nevcamd ve sharing geçisleri daha kararlı,diseqc kullanım ayarları okey.birde nevcamd ile birlikte emu kullanımı da aktif olsa varya....
      saygılar.

Yorum yap

hocan yeni pass aldım. çok teşekkürler.

Yorum yap

bana daha pass gelmedi ustam

Yorum yap

Pass için basvurumu özelinize pm attım hocam ....bilginize sunulur..
            Next Machina 3D & Vu+DUO 4K

Yorum yap

muti74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              arkadaşlar yazılım ok kanal geçişleri daha hızlı yüklemeden önce alınmış olan kanal bilgileri ile şuan sorunsuz
              yanlız pc record ve pc playback i bir türlü halledemedim
              C:\Program Files\VideoLAN\VLC burada StbPcCommu açınca siyah ekranda 1 ve 2 seçenek sunuyor ama birtürlü bağlanmıyor
              normal ağ geçidi ile VLC izleniyor ama kayıtı nereye yapıyor ve nasıl yapıyor ?
              eğer bu konuyu halletmiş olan arkadaşlar var ise açıklama yapar ise iyi olur
              saygılarımla
              muti burayı bi oku istersen burada detaylı anlatılmış kolay gelsin

Arkadaşlar daha cihaz yazılımı tamamen oturmadı. Firma bunun üzerinde çalışmalarını sürdürdüğüne inanıyorum. 4 ekim yazılımında görüntü alınması ve kayıt işlemi hakkında size yazılı bir açıklama yapmak istedim. İlerleyen zamanda sizlere animasyon görüntülü bir açıklama hazırlayacağım. Network kablonuzun bağlı olduğunu VLC media player proramının pcnizde kurulu olduğunu varsayıyorum.
              Vlc media player ile görüntüyü izlemek.

Örneğin 12140 4444 V frakansındaki Number One Tv kanal üzerine iken kumandadan sarı tuşa basın EĞLENCE menüsü gelecektir. RPN menüsüne gelin ve ok deyin ve RPN menüsü açılacaktır.Eğer network bağlantısında hata varsa zaten size ÖNCE AĞ ADRESİ OLUŞTURUN diye bir uyarı gelir.Normal ise RPN menüsü ekrana gelecektir.Çalışıyor seçeneğini seçin ve altaki ok seçeneğine tekrar ok deyin.Ve menüden exit diyerek çıktığınızda ekranın sol üst köşesinde Kırmızı olarak RPN yazısı çıkar artık kayıt için hazır. VLC media player proramını açıyoruz. Dosya yazan yerden ağ akışını seçiyoruz. Gelen menüde ağ menüsüne tıklayın UDP/RTP seçin son olarak ok deyin görüntü ve ses gelecektir. Buraya kadar görüntü alamıyorsanız en başından dediklerimi tekrar konturol edin.
              Vlc media player ile görüntüyü pcde istediğimiz bir yere kayıt işlemi.

Dosya yazan yerden ağ akışını seçiyoruz.Gelen menüde ağ menüsüne tıklayın UDP/RTP seçin alt kısımda GELİŞMİŞ SEÇENEKLER menüsünde STREAM/SAVE tıklayın yandaki ayarlar menüsü aktif hale gelecektir. Ayarlara tıklayın ve karşımıza AKIŞ ÇIKTISI menüsü gelecektir. OUTPUT METHODS menüsünden DOSYA seçeneğini tıklayın ve GÖZAT yazan yerden nereye kayıt yapmak istiyorsanız örneğin masa üzerine TEST KAYIDI yazarak KAYDET yazan yere tıklayın ve kısımdan OK deyin ve gelen menüye tekrar ok deyin. Artık kayıt işlemi yapılmaya başlanmıştır. Ama ekranda kaydı yapılan görüntü çıkmamaktadır sadece VLC media player proramının ufak menüsü çıkacaktır. Diyelim ki bukadar kayıt yeter artık durduralım . VLC media playerdan durdur seçeneğine tıklayın artık kayıt işlemi bitirdiniz... Kayıtlı görüntüyü izlemek için VLC media playerdan dasya Hızlı dosya aç veya dosya aç yazan yerden masa üzerindeki TEST KAYID'nı seçin ve izleyin . Saygılar.

NOT : Bu eğitim amaçlı bir açıklamadır. Kayıtlarınızı izledikten sonra silmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde forumumuz bundan sorumlu değildir..!

Yorum yap

tşk ler mach1 hocam harikasınız "pass" ım geldi ilginize ve yüreğinize en derin sevgi ve saygılarımı bil mukabele iletmek isterim...

akşama test edecegim...
                Next Machina 3D & Vu+DUO 4K

Yorum yap

paradox_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  muti burayı bi oku istersen burada detaylı anlatılmış kolay gelsin
                  arkadaşım alakan için teşekkürler yanlız benim sorunum yeni yazılımla alakalı yeni yazılımda verilen
                  kayıt nasıl yapılır ve izlenir sorunu
                  daha önceki yazılımlarda verdiğin bilgiler ile izleyip kayıt yapabiliyorduk
                  yeni yazılımda izliyorum ama kayıt yapamıyorum bir yerde hata yapıyordum ama arkadaş açıklama yapmış şimdi onunla uğraşacağım
                  yeni yazılımla kayıt yapma bu linkte http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=19971
                  saygılarımla

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır.":efferin: :efferin:
                  ultra fan clup

Yorum yap

arkadaşım alakan için teşekkürler yanlız benim sorunum yeni yazılımla alakalı yeni yazılımda verilen
                    kayıt nasıl yapılır ve izlenir sorunu
                    daha önceki yazılımlarda verdiğin bilgiler ile izleyip kayıt yapabiliyorduk
                    yeni yazılımda izliyorum ama kayıt yapamıyorum bir yerde hata yapıyordum ama arkadaş açıklama yapmış şimdi onunla uğraşacağım
                    yeni yazılımla kayıt yapma bu linkte http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=19971
                    saygılarımla
                    arkadasım kayıt yapıp ızleyebılmen ıcın sunları yapman gerekıyor @followmen arkadasımız gereklı acıklamayı yapmıs asagıdakı acıklamaya ek olarak (com port kablosu) takılı olması gerekıyor katdettıgınız fılımlerı ızlemek ıcın saygılar...

not: @followmen'den alıntıdır.

(Next 9000 Ultra ile görüntüyü kayıt ve izleme işlemi.
                    Arkadaşlar 9000Xcam ultra için son 20061123 tarihli yazılımda kayıt nasıl yapılır ve izlenir bunu sizlere nasıl yapıldığını paylaşmak için konuyu tekrar düzenledim.

Vlcmedia player ve StbPcComm Kurulumu.

İlk önce aşağıda vermiş olduğum Vlc media player ve StbPcComm adlı dosyaları indirin. İlk olarak Vlc media playeri bilgisayarınıza kurun. Ardından StbPcComm adlı dosyayı zipten çıkarın ve daha önce pcnizde Vlc media playerın olduğu genelde C:\Program Files\VideoLAN\VLC klasörüdür içine atın.
                    Kurulum işimiz bitti şimdi gelelim kayıt işlemine.

C:\Program Files\VideoLAN\VLC klasörüne atmış olduğumuz StbPcComm'a tıklayın ekrana siyah bir ekran gelecektir. Burada sizin pcnizin ip numarasını yazar. örneğin : 192.168.001.008 gibi. Şimdi uydu cihazımızın kumandasından SARI tuşa basıyoruz. Gelen eğlence menüsünden kayıt için PC Record seçeneğini seçiyoruz. Karşımıza Record On Pc adlı bir menü açılacaktır. Burada Ip Adresi ve File Name yazıyor. Ip adres yazan yere StbPcComm'a tıkladığımızda karşımıza gelen örnekteki :192.168.001.008 adlı Pcmize ait İp numarasını giriyoruz. File Name Yazan yerede kayıt ismini yazabilirsiniz (Yada orada olduğu gibi bırakabilir daha sonra bu klasörden ismini değiştirebilirsiniz).
                    Daha sonra ok diyoruz. Ve tv ekranında sol üstte PC Record yazdığını göreceksiniz. Artık kayıt başlamıştır ve aynı zamanda pc ekranında görüntüyü göreceksiniz. İstediğimiz zaman kumandadan KIRMIZI tuşa basarak işlemi durduryoruz ve kayıt işlemini bitiriyoruz.

Kayıtlarımızı izlemek için yapılınacak işlem.

İlk olarak yine C:\Program Files\VideoLAN\VLC klasöründeki StbPcComm'a tıklıyoruz ve siyah ekran yine pcde açık konumda duruyor olacak. Cihazımızın kumandasından SARI tuşa basıyoruz. Gelen Eğlence menüsünden izlemek için PC Playback seçeneğini seçiyoruz. Karşınıza Playback From Pc Menüsü gelecek Orada yine ip adresi var. İp adresi daha önce pcnize kayıt yaptığınız örnekteki yer. ok diyoruz. Ve karşımıza PC Filelist menüsü geliyor. Burada daha önce bilgisayarımıza kaydettiğimiz kayıtlar var. Birini seçiyor ve izlemeye PC'den ve TV'den izlemeye başlıyorsuruz. Sonlandırmak için kırmızı tuşa basıyoruz ve çıkıyoruz. İşlem bukardar. İyi seyirler Saygılar.

NOT : Bu eğitim amaçlı bir açıklamadır. Kayıtlarınızı izledikten sonra silmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde forumumuz bundan sorumlu değildir..!)
                    YÜRÜYOR
                    yürüyor yalnız gidiyor
                    hayatı vermedi can, ona
                    kalbini dinledi gel dedi, ona
                    dağ, deniz ve nehir
                    düşündü gideyim
                    mutlu etmedi bu dünya beni
                    bulacakmıyım acaba bir yer
                    ağrısız içine yatacağım
                    bir toprak gitsem mi acaba
                    olsam mı acaba toprağa yem...

Yorum yap

hakhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      arkadasım kayıt yapıp ızleyebılmen ıcın sunları yapman gerekıyor @followmen arkadasımız gereklı acıklamayı yapmıs asagıdakı acıklamaya ek olarak (com port kablosu) takılı olması gerekıyor katdettıgınız fılımlerı ızlemek ıcın saygılar...

not: @followmen'den alıntıdır.
                      teşekkürler arkadaşım zaten orayı okuyorum o sayfayı buraya koymanıza gerek yoktu

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır.":efferin: :efferin:
                      ultra fan clup

Yorum yap

teşekkürler arkadaşım zaten orayı okuyorum o sayfayı buraya koymanıza gerek yoktu
                        arkadaım bende senın gıbı kayıt yaptıgımı ızleyemıyordum taki comport kablosunu takana kadar kabloyu baglı bıraktım bu sekılde kayıt yaptım ve yaptıgım kaydı aynı sekılde ızledım ben onlara ek olarak comport kablosunun takılması gerektıgını ızah etmeye calıstım saygılar...
                        YÜRÜYOR
                        yürüyor yalnız gidiyor
                        hayatı vermedi can, ona
                        kalbini dinledi gel dedi, ona
                        dağ, deniz ve nehir
                        düşündü gideyim
                        mutlu etmedi bu dünya beni
                        bulacakmıyım acaba bir yer
                        ağrısız içine yatacağım
                        bir toprak gitsem mi acaba
                        olsam mı acaba toprağa yem...

Yorum yap

Emu açmak için bazı arkadaşlar arkadan aç kapa olayını sorun olarak bildirmişti ister arkadan aç kapa yapabilirsiniz isterse 2006 menuden devre dışı seçip önce bir fta kanala geçip sonra emu kanalına emu devreye girer keyleriniz güncel ise arkadan aç kapa gerekmez yani...
                          Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                          http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                          www.nextyazilim.com

Yorum yap

yeni yazılım harika herşey tıkır tıkır son sürat açılıyor önceleri bir zaman açılmasını bekliyor kanalları sürekli ileri geri yapıyorduk , buda cihazı yoruyor ve kiltlenmelere sebeb oluyordu. 23/11 yazılımı ve pass için teşekkür ederiz elinize sağlık. (kayıt işini halledemedim şimdi hedef kayıt bakacağız o da hallolunca yazarım..Hocam emeklerine teşekkürler

Yorum yap

Bende yazılımı yükledim.Kanal geçişi gayet hızlı.
                              Bende netten bağlanmak için şifre istesem
                              Ellerine sağlık hocam.
                              [email protected]

Yorum yap

Sayın Mach1 hocam ben sizden pas almıştım fakat yeni yazılımda 1973777 bitti demişsiniz evet olmuyor.Fakat yeni yazılımı attım 23.11. tarihli ama cihazım eskisindende zor çalışıyor sadece ushuaia belgesel kanalı zor açıldı ve yer değiştirince oda gidiyor birdaha gelmiyor tüm yazılanları uyguladım fakat olmuyor.Tekrar bir pas mı alınacak eğer böyle bir durum varsa bana tekrar bir pas göndermenizi bekliyorum.Saygılar.Fesm.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X