• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

tuner lock fail sorununu gidermek !!!

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• tuner lock fail sorununu gidermek !!!

selam bütün site arkadaşlarım ve saygı değer mach1 hocam ben tuner lock fail sorununu buldum,2000cı x plus cihazıma dünkü yazılımı attım ve ardından hazır kanal listesi türksat hotbird attım 1325 adet kanal vardı akşam mach1 hoca mesajında bana kanalları silmemi ve tekrar taratmamı söyledi aynen uyguladım ve tarattım türksat kanalları 170 normal hotbird kanalları 645 adet buldu ben LNB den şüpelendim ve bu gün servise gittim problemin LNB de olduğunu söylediler, gerçi bugün'de tps 'ler gitti , benim söyleyeceğim tuner lock fail sorununu hallettim ,aynı problemi olan arkadaşlar LNB' yi kontrol ettirsinler saygılarımla

Arkadaşımbence 'tuner lock fail 'sorunu LNB'den olmayabilir.Çünkü 2000xcı plus cihazımdada oldu.AUTO olmayan şifreli kanalda auto yapmaktan oluyor.Denersen göreceksin.

Yorum yap

kenancan arkadasıma bende katılıyorum aynı sorunu bende yasadım sonra multılerın uzerınde auto yaptım ve keylerı guncelledı...

Yorum yap

Bilgi paylaşılınca güzel oluyor değilmi ? 'darker arkadaşım.

Yorum yap

evet kenancan sana sonuna kadar katılıyorum

Yorum yap

kenancan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Arkadaşımbence 'tuner lock fail 'sorunu LNB'den olmayabilir.Çünkü 2000xcı plus cihazımdada oldu.AUTO olmayan şifreli kanalda auto yapmaktan oluyor.Denersen göreceksin.
            selam arkadaşlar benim next cı x plus ve 2 adet arçelik çanak ve 2 adet sharp marka LNB var bunların hotbirt 'teki yayınım 650 kanal ? neden olabilir ? peki ben cihaza hazır türksat hotbird kanal yükledim, ozaman tps ve multilerin,ushania tv ,escales, chase peche üzerimde yapıyordum bu arada sinyal seviyeleri yüksek idi yinede yukarıdaki kanallar üzerinde ben tps auto update yapamıyordum tuner lock fail veriyordu! ben bu konuyu mach1 hocaya söyledim ve bana kanalları sil tekrar tarat diye söyledi,bende kanalları tarattım ve 650 hotbird peki arkadaşlar sizce neden hata veriyordu ve hot bird'te neden 650 kanal buluyordu ? lütfen cevabınızı bekliyorum. bu arada LNB yi degiştirdim hotbird'de şu an 1155 kanal var tps leri izliyorum problem yok teşekkürler

Yorum yap

O Zaman Sorunu Halletmıssın Izleyebılıyorsan Problem Yok Demektır Benımde Ilk Basta Aynı Sorunu Verıyodu Bende LNB De Yapıyor Dıye Dusundum Ama Sonra 13 Yazılımını Atınca Duzeldı Ve Sımdı Hıc Problemsız Seyredebılıyorum Yanılmıs Olabılırız Tabıkı Sen DAha Iyı Bılırsın Kendı Cıhazını...

Yorum yap

Mustafafiliz arkadaşım LNB nin çanak üzerindeki bakış açısı çok önemlidir milim sağa ve sola çevirmekle kanal sayısı artıp eksilebiliyor.multilerde kaliteyi 90-100 arası yükseltebilirsen cihazın bütün kanalları alır.Ayrıca dayzekinide kontrol edersen sorunu çözersin.selamlar.

Yorum yap

kenancan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Mustafafiliz arkadaşım LNB nin çanak üzerindeki bakış açısı çok önemlidir milim sağa ve sola çevirmekle kanal sayısı artıp eksilebiliyor.multilerde kaliteyi 90-100 arası yükseltebilirsen cihazın bütün kanalları alır.Ayrıca dayzekinide kontrol edersen sorunu çözersin.selamlar.
                  beni bilgilendirdiğin için sağ ol arkadaşım fakat LNB'yi değiştirdim garantisi vardı ve de LNB ayarını biliyorum teşekkürler, benim söylemek istediğim LNB'de problem ,ben bu sorunu site'deki arkadaşlarımla paylaşmak istemiştim. mustafa FİLİZ
                  SAYIN ÜSTAT'LARIMA SONSUZ TEŞEKKÜRLER'İMİ SUNARIM İYİ'Kİ VARSINIZ DİYORUM .
                  TO DAY TOMORROW NEXT

Yorum yap

Sorun hallolmuş tekrar hayırlı olsun.
                    Konuyu kapatıyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X