• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Super Plus Cx-Cıs 2.Pvr 19/21.10.2007Yazılımı İle İlgili Görüşleriniz

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Teşekkür ederim bu önerilerinizi akşam bir deneyeceğim.

Yorum yap

• bence çok hoş olmuş ellerine sağlık hocam çok sağol

Yorum yap

• teşekkürler hocam

Yorum yap

• teşekkürler hocam

Yorum yap

• harika olmuş en begendigim yanı kayıt esnasında izleme olanağı.ayrıca dondurup devam etme izlemede güzel bi özellik.emeği gecenlerden Allah razı olsun...

Yorum yap

• mach1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Harmen tafarından gönderildi
              evet ustam işe yaradı yalnız her çıkarıp taktığmda aynı işemi yapmam gerekiyor yada ceryanı kesersem öbür gün gene arkadaki düğmden açmam gerekiyor aynı keyleri güncelemedeki gibi oşekilde oluyor ceryanda kalırsa muhfaza ediyor,eski yazılımda keylerin haricinde böyle bir sorun yoktu.

birde şifreli kanalar hatalı kayıt uyarısı yapıyor scrende kareler oluşuyor normal kanal yayınında kayıt iyi ama canlı olanda donmalar oluyor usb diskte ikisindede aynı hız olarak yeterli .

USB Hdd'lerim var takma 7200 devirli birde onlarla deneyeceğim ve aynen sonucu sizlerle paylaşcağım yeni bir yazılım yapıldığıda bunlar değerledirilerek daha iyisini yaklıyacağız .

Hiçbir sorun yok kayıtta senin hdd sorunlu

mach1 ustam emeğine eline sağlık
              Evet ustaların ustası haklısın
              114 ü Bacup yapmıştım geri aldım smart usb ile yeniden kurdum şimdi herşey normal sorunu olanlara tavsiyem yeniden yüklesinler.
              birde 4 adet kalem usb var fat 32 birtanesi linux formatlı onu tanımıyor,Maxtor 80 gb onu Ackronis Disk direktor v10 onla Fat32 yeniden Formatladım kayıt yapabildim hemde şifreli kanaları kaydediyorum,
              HP Personal Media Drive 160 GB bunu daha tanımıyor ki bu daha yeni ama birdaha Format atıp gene deniyeceğim, daha iki tanedaha var ama onlar dolu format atamıyorum ama test için zamanım olsa deniyeceğim Bilginize Dostlarım.
              Mach1 ustam emeğine zahmetlerine tekrar
              TEŞEKKÜRLER haykırarak söylüyorum hiç bir sorun yok bu verizyonda bazen yüklerken sorun oluyr tekrarda fayda var tabii herzaman yenilikleri bekliyoruz kolay gelsin.
              Saygılarımla Harmen

:efferin:

Yorum yap

• tesekkürler, ellerine saglik Hoccam

Yorum yap

• çok teşekkür ederim

Yorum yap

• arkadaşlar bir acemiye yardım edin emu yazılımını nasıl göreceğiz

Yorum yap

• ustalara saygılar.
                      ye2000 super plus x için yazılım çıkacak mı? bende nilesat var, showtime'ı bu sefer denemek istiyorum. geçen sefer biz daha yazılımı yükleyemeden kısa bir süre içinde gitmişti. şimdi diğer modellerin yazılımı çıktı bizimki daha çıkmadı aynı akibete uğramayalım.
                      bir de daha önce olmayacağı forumlarda yazılmıştı ama mutlaka kanalları bilgisayarda düzenleme imkanı veren bir editör şart. üç-dört gün şehir dışına çıktım. receiver'ı fişini de çekip gitmiştim. geldiğimde makinayı açtım, bir kaç sefer ekranın boot yazıp açıldı kapandı ve kendine geldiğinde bütün kanallar ve sıralamarım uçmuştu. benzeri bir şey başına gelen varmı?
                      kanal listesini kaydetmek te çözmüyor, yeni yazılımı çıkıyor eski liste uyumsuz oluyor falan. garanti çözüm bilgisayarda kanal editorü!

Yorum yap

• nerede hata yaptık

kart kullanmıyacağımdan ve nextten başka cihaz düşünmediğimden kartı olmayan en yeni nexti almıştım. ye2000 super plus x (cihazın üstünde ye-2000 super x plus yazıyor, doğrusu her ne ise), yazıyor üzerinde. nedense bu cihazın yazılımı hep çok geç çıkıyor. halbuki daha eski model olan plus ve xplus yazılımları bile daha önce çıkıyor. benim cihaz süper plus olmasına rağmen bunu alırken hata mı yaptım. bana kartı olmayan en iyi cihaz hangisi biri bildirebilir mi?

Yorum yap

• önceki yazılımda telefonu k750i usb bagladıgımda tanıyodu yeni yazılım da tanımıyo neden

Yorum yap

• goren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            önceki yazılımda telefonu k750i usb bagladıgımda tanıyodu yeni yazılım da tanımıyo neden
                            Önceki yazılımda gördü dediğiniz telefonun içerisinde takılı olan memory stick pro duo kartını bellek olarak tanımıştır. Bu yazılımda cihazın birçok alt yapısı değiştiği için tanımamış olabilir.
                            :tr: "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır" :tr:

Yorum yap

• Sevgili arkadaşlar yazılım muhteşem olmuş. Ustalarımıza bir kezde ben sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yapılan yorumları üşenmeden tek tek okudum. Gerekli tüm açıklamalar yapılmış ama biraz dağınık olmuş sanırım. Konuda zorluk çeken arkadaşlarımız için, neler yaptığımı ve neler ile karşılaştığımı bende burada yazmak istedim.
                              Açıkça söylemek gerekirse daha önceki yazılımlarda kayıtlarda bende de bazı kanallarda piksel kırılmaları oluyordu. Elbette bu kırılmaların kullandığım usb stick ten kaynaklandığını biliyordum. Bu sebeple yeni yazılımdanda çok fazla birşey beklemiyordum. Burada yazılımı görünce denemek amaçlı indirdim ve açıklamaları dikkatlice okudum. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu eski kayıtlı kanalların silinmesi ve favori listelerinizin bozulmasıydı bence. Hemen elime kağıt kalem alıp favori listemdeki kanalları not ettim. Ayrıca şifreli kanalların açılmaması gibi bir sorun olabileceği de yazılı idi. Bu sebeple softcam yazılımınıda indirerek elimin altında hazır bulunmasını sağladım. Bu arada sevgili arkadaşlarmızdan bir tanesi de lüzumsuz bir sürü kanalın temizlenmiş halinide yayınlamıştı sağolsun. Hemen onuda indirerek usb stick imin içine attım. Artık hazırdım. İlk yaptığım yeni yazılım yüklemek oldu ve arkasından hemen kontrol ettim. Evet gerçektende kanallar ve varsayılan uydular uçtu. Hemen arkasından temizlenmiş kanalların olduğu dosyayı yükledim ve hotbird ile turksat uydusunu seçip kayıt ettim. Anında bütün kanallarım geldi. Hemde ne geliş. Daha önceki taramalarımda bulamadığım kanallar dahi listemde vardı ve mükemmel netlikte gösteriyorlardı. Favori kanallarımı isimlendirdim ve gerekli favori eklemelerimide yaptım. Şimdi sıra kayıt olayını denemeye gelmişti. Bastım help tuşuna ve ortalama 3 saniye sonra kayıt başladı hemde görüntülü. Ama hemen sevinmedim tabi. Bakalım dedim piksel kırılmaları ne olacak. Kayıdı kısa kestim ve seyrettiğimde gözlerime inanamadım. Mükemmel derecede güzel bir kayıt olmuştu. Hadi canım kanaldandır deyip birkaç kanalı daha kayıt ettim sonuç değişmedi herşey yoluna girmişti. Bir anda heyecanla mach1 ustamızın bahsettiği "time shift" denilen olayı deneyeyim dedim ki bu benim yıllardır hayalini kurduğum bir özelliktir. Time shift kayıt olayı da testi mükemmel bir şekilde geçti. Artık ağzım kulaklarımda keyifli bir şekilde canlı yayını durduruyorum ve işimi halledip geldiğimde kaldığım yerden programı seyretmeye hemde cam gibi bir görüntü ile seyretmeye devam ediyorum. Ha bu arada kullandığım usb stick in markası kingston 2 gb. Ve öyle bahsedilenler gibi data aktarım hızı yüksek olanlardan değil. Ama sonuç kesinlikle mükemmel. Artık kayıt sınırımızda olmadığına göre 20 gb lık harici hard diskimide bağlayıp daha uzun filmler kayıt ediyorum ve hiç birisi de beni üzmüyor. Kumanda üzerindeki tuşların ne anlama geldiğinide iyice belleğimize aldıktan sonra artık tv seyretmek daha da bir keyifli oldu benim için. E tamam herşey iyide bakalım daha önceki şifreli kanalları tekrar çözebilecekmiyim şeklinde sorular aklımı kurcalarken, hemen aklıma formda yazılan bir konu geldi. Menüye girip softcam yazılımı aktif mi diye bir bakayım dedim. Elbette kapalı idi. Alt yapı tamamıyle değişmişti çünkü. Gerekli ayarı yapıp şifreli kanala geldim ve yeşil tuşa basıp güncelle dedim. Evet bu olayda başarı ile gerçeklemişti. Yani yazılımı yükledikten sonra tekrardan softcam atmaya gerek kalmadı.
                              Çok uzun yazdım başımdan geçenleri özür dilerim. Umarım yeni yükleme yapacak arkadaşların kafasındaki bazı sorunlara ışık tutmak açısından faydalı olmuşumdur. Yazılım ve destekler için ilgili tüm dostlara tekrar binlerce kere teşekkür eder, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim. Saygılarımla...

Yorum yap

• ilginiz için tşk. ederim

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X