• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Fenerbahçe 1-1 Aytemiz Alanyaspor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Fenerbahçe 1-1 Aytemiz Alanyaspor

Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında Fenerbahçe, evinde ağırladığı Aytemiz Alanyaspor ile 1-1 berabere kalarak ağır bir yara aldı.

Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasında Fenerbahçe ve Aytemiz Alanyaspor Kadıköy’de kozlarını paylaştı. Karşılaşmadaki gol perdesini 35’te Mehmet Topal açtı ve sarı lacivertli ekibi 1-0 öne geçirdi. İlk yarı bu sonuçla sona erdi. İkinci yarı Alanyaspor 59’da Daniel João Santos Candeias ile eşitliği buldu. Başka gol sesi çıkmadı, maç 1-1 eşitlikle sona erdi. Bu sonucun ardından Fenerbahçe, puanı 9 yaparak 9. sıradaki yerinde kaldı. Alanyaspor’un da 8 puanla 11. sıradaki yeri değişmedi. Sarı lacivertli ekip, gelecek hafta deplasmanda Konyaspor ile karşılaşacak. Hüseyin Kalpar’ın öğrencileri ise, evinde Bursaspor’u konuk edecek.

İLK YARIDAN DAKİKALAR
    1. dakikada rakiplerini geçerek ceza sahası içi sağ çaprazdan Emenike'nin sert vuruşunda kaleci Zlamal son anda kornere çeldi.
    12. dakikada ceza sahası dışı sol çaprazdan Candeias'ın sert vuruşunda kaleci Volkan son anda kornere çeldi.
    25. dakikada Robin van Persie'nin ceza yayı üzerinden kullandığı serbest vuruşta meşin yuvarlak az farkla auta çıktı.
    28. dakikada Alper Potuk'un sağ kanattan ceza sahası içine yaptığı ortada Skrtel'in kafa vuruşunda meşin yuvarlak kaleci Zlamal'da kaldı
    36. dakikada Alper Potuk'un pasında ceza sahası içi sol çaprazda topla buluşan Mehmet Topal rakibini geçerek altı pasın içinden sert vuruşunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu. 1-0
    45. dakikada rakiplerini geçerek ceza sahası dışı sol çaprazdan Volkan Şen’in sert vuruşunda meşin yuvarlak yandan auta çıktı.

İKİNCİ YARIDAN DAKİKALAR
    50. dakikada Robin van Persie'nin sağ kanattan kullandığı köşe vuruşunda kaleci Zlamal'dan dönen topu iyi takip eden Alper Potuk’un ceza sahası içinde vuruşunda meşin yuvarlak kaleci Zlamal'da kaldı.
    59. dakikada sol kanattan N’Sakala'nin ceza sahası içine yaptığı ortada arka direkte bulunan Candeias'in gelişine vuruşunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu. 1-1
    86. dakikada Sackey'ın Josef’e yaptığı sert müdahalenin ardından hakem Alper Ulusoy, Sackey'e ikinci sarı karttan kırmızı kart gösterdi. Aytemiz Alanyaspor sahada 10 kişi kaldı.
    90+3. dakikada Volkan Şen’in sol kanattan ceza sahası içine yaptığı ortada Sktrel’in penaltı noktasında kafa ile vuruşunda top üsten auta çıktı.

amkspor.sozcu.com.tr

TÜM KONULARIM ALINTIDIR YALNIZCA TANITIM VE BİLGİ AMAÇLIDIR...
    ----------------------------------

Redline Ts-7500 HD / Next 2000 HD Minix Internet Machina

''Yönetim benden iyisini bulacaksa...''

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Alanyaspor maçının ardından dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Kendi sahalarında Aytemiz Alanyaspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, "Oyuncular ve biz kendimizi geliştirmeliyiz, daha iyi olmalıyız" diyen Hollandalı teknik adam; "Hala oyuncularıma inanıyorum. Kendilerini geliştirebilecek oyuncular var. Real Madrid'te oynayabilecek oyuncu da var, Fenerbahçe'de oynamaya hazır olmayan oyuncular da var. Ben Yönetimi suçlayamam... Yönetim benden iyisini bulacaksa hemen yarın bunu yapabilirler, ben kendim için değil kulüp için buradayım. Bu kadar basit. Mili takım aralarında takımın yarısından çoğu burada kalmıyor, benim de durmamın bir anlamı yok. Sözleşmemde böyle bir madde olmasa bana izin vermezler. Bunu daha önceki kulüplerimde de yaptım, yine yapmaya devam edeceğim" şeklinde konuştu.
    FORVETİN GOL SIKINTISI
    Hücum oyuncularından daha fazla gol beklemenin doğal olduğunu belirten Advocaat; "Bunu bugüne kadar sadece Emenike sağladı. Orta saha oyuncularının katkısının yanı sıra en uçta oynayanlar da atmalı. ilk yarı iyiydik, pozisyonlar bulduk ama bunları skora yansıtmalıydık. onlar kontratak bekledi, tek tük ataklar yaptı. Oyuncular ve biz kendimizi geliştirmeliyiz" dedi.
    TRANSFERLER DOĞRU YAPILDI MI ?
    Advocaat, "Kadro mühendisliği doğru yapılmış mı ?" sorusuna, "Cevap vermek istemiyorum, bunu yönetim ile konuşmayı doğru buluyorum" yanıtını verdi.
    TAKIM SAHADA İYİYDİ
    Takımın çalışma isteğinin çok iyi olduğunu belirten Hollandalı teknik adam, "Sahada Gözleri kapalı varını yoğunu ortaya koymaya çalıştılar. Bu akşam bunu gördüm. Van Persie'nin iyi giden süreçte durumunu test etme şansı da yakaladık. Tüm oyunculara inanıyorum" dedi.
    EMENİKE'NİN YAPTIĞI UMURUMDA DEĞİL
    Emenike oyundan çıkarken takım arkadaşı Aatıf'ın elini sıkmaması konusundaki soruya karşılık ise Advocaat şu cevabı verdi: "Emenike'nin ne yaptığını çok umursamıyorum. Oyundan çıktığı için sinirlendi. Açıkçası ne yaptığı umurumda değil."

fotomac.com.tr

Yorum yap

Fenerbahçe tribünlerinde istifa sesleri!

Alanyaspor maçı sonrası Fenerbahçe tribünleri isyan etti.

Sahasında bu sezon üçüncü kez puan kaybı yaşayan Fenerbahçe'de, Alanyaspor maçının sonunda tribünlerden istifa sesleri yükseldi.

Taraftarlar Alanyaspor maçının bitiş düdüğüyle beraber ¨Yönetim istifa!¨ sesleriyle yönetimi protesto etti.

Tribünde yönetim destekçisi ve karşıtı gruplar arasında kısa süreli bir karagaşa da çıktı.

goal.com/tr

Yorum yap

Kadıköy'de son 25 yılın en kötü Fenerbahçe'si

Sarı lacivertlilerin tahtı Kadıköy'de uzun bir aradan sonra ilk kez bu kadar sarsıldı.

Sezona kötü bir başlangıç yapan Fenerbahçe, 7 haftada ancak 9 puan toplayabildi.

Öte yandan sarı lacivertlilerin rakip takımlara korku saldığı Kadıköy kabusu da bu sezon şu ana kadar çökmüş gibi duruyor. Fenerbahçe, geride kalan haftalarda sahasında Kayserispor ve Alanyaspor'la berabere kalırken, Bursaspor'a mağlup olup yalnızca Gaziantepspor'u yenmeyi başardı.

Fenerbahçe, bu derece kötü bir iç saha performansına en son tanıklık ettiğinde takvimler 25 yıl öncesini gösteriyordu. 1990-91 sezonunda bir başka Hollandalı teknik adam Guus Hiddink yönetimindeki sarı kanaryalar, Kadıköy'de oynadığı ilk 4 lig maçından yalnızca 4 puan alabilmişti.

Yine aynı kötülükte bir performansa 1992-93 sezonunda Josef Venglos döneminde de imza atan Fenerbahçe, ilk 4 iç saha maçından 4 puanla ayrılmıştı.

goal.com/tr

Yorum yap

Rıdvan Dilmen: Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansı yok

Fenerbahçe'nin Alanyaspor beraberliği ardından deneyimli yorumcu değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe'nin Alanyaspor'la 1-1 berabere kaldığı maçı yorumlayan Rıdvan Dilmen, dağınık ve yorgun olan Fenerbahçe'nin en kötülerden biri olduğunu iddia etti.

¨ŞAMPİYONLUK ŞANSI YOK¨

Maç sonunda Ntv Spor'daki Yüzde Yüz Futbol programında konuşan Dilmen, sarı lacivertlilerin iç saha performansını değerlendirerek bu şekilde Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansının olmadığını belirtti.

¨Fenerbahçe'nin ligde gol yemediği maç yok. İçerde, Kayseri'den 90+3'te bir puan aldı, Gaziantep'ten 86'da galibiyeti kurtardı, Bursaspor'a da kaybetti. Bence bu takımın oyun olarak da skor olarak da şampiyonluk şansı yok.¨
          ¨RVP POMPALANIYOR¨

154 gün sonra ilk kez ligde bir maçta ilk 11 çıkan Van Persie'ye de eleştirilerde bulunan deneyimli yorumcu, Hollandalı yıldızın pompalandığını öne sürdü.

¨Van Persie bir haftadır pompalanıyor. Uçuyor, kaçıyor diye, uçan kaçan yok işte. Van Persie bu. İki tane canlı stoperin arasında kaybolup gitti. Gücü bu kadar.¨

goal.com/tr

Yorum yap

Advocaat: Neyin yanlış olduğunu biliyorum ama...

Dirk Advocaat, Aytemiz Alanyaspor karşısında yaşanan şok puan kaybının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Spot Toto Süper Lig'de 7. hafta karşılaşmalarında sahasında ağırladığı Aytemiz Alanyaspor ile 1-1 berabere kalarak bir hüsran daha yaşayan Fenerbahçe'de Teknik Direktör Dirk Advocaat maç sonu açıklamalarında önemli mesajlar verdi.

Lig TV'ye konuşan Hollandalı teknik adam, takımın kötü gidişatı ile ilgili fikirlerinin sorulması üzerine, "Gerçekten çok üzücü, hayâl kırıklığı yaratan bir skorla ayrılıyoruz. Ligin üst sıralarında olmak istiyorsanız, sahanızda kazanmak zorundasınız. Neler olduğunu, neyin yanlış olduğunu bulmalıyız. Bu konuyla ilgili bazı fikirlerim var ama bunu dışarıyla konuşmak yerine içerde paylaşmayı tercih ederim. Böyle devam edemez." dedi.

"SAHADA BİRİLERİ UYUYUNCA..."

Sakatlık sorunlarının kendileri için bir bahane olamayacağını da anlatan deneyimli teknik adam, "Her takım sakatlıklarla karşı karşıya kalıyor. Biz berabere kaldıysak takım halinde berabere kaldık. Üç oyuncunun aldığı bir skor değildi bu. Demek ki daha fazlasını yapmalıydık. İlk yarıda iyi oynadık, golü de bulduk. Ancak ikinci golü bulamadığınız an gerginlik sürer. Rakibimiz de iyi bir kontratak takımı. Sahada birileri uyuyunca skor 1-1 oldu. Gole de tekrar izledim, çok ucuz bir gol yemişiz." diye konuştu.
            "MANCHESTER UNITED MAÇINI DÜŞÜNECEK DURUMDA DEĞİLİM"

Advocaat, Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi'nde Manchester United ile oynanacak kritik mücadele hakkında gelen bir soruya da, "Manchester United maçını düşünecek durumda değilim. Kendimi şu an pek iyi hissetmiyorum. Yarın o maçı düşünmeye başlayacağım. Zamanı gelince konuşuruz." şeklinde yanıt verdi.

goal.com/tr

Yorum yap

YORUM | Fenerbahçe taraftarı böyle skorlara alışmak zorunda

Bir pazar günü iç saha maçında tribünleri boş bırakan Fenerbahçe taraftarı böyle skorları garipsememeli.

Ülkenin en büyük üç spor kulübünden biri olan Fenerbahçe'nin erkek futbol takımının iç sahada oynadığı maçta tribünlere gelen kişi sayısı bu. Üstelik karşılaşma bir pazar günü, gündüz saatlerinde oynanıyor. Kabahatli sadece taraftar mı? Hayır. Kabahatin en büyüğü, hiçbir zaman kabahatli olmadığını düşünen kulüp yönetiminde.

Fenerbahçe'nin sezon başından bu yana aldığı kötü sonuçları sadece saha içerisindeki doğrular ve yanlışlar ile irdeliyoruz ancak işin bir de diğer boyutu var. Kulübe müdahil insanların hiçbiri işini yapmıyor. Tribünler boş bırakılıyor. Sahadaki oyunculara, haklı ya da haksız bir biçimde, "Size inanmıyoruz" mesajı veriliyor. Neticesi de Alanyaspor maçı gibi oluyor.

Aytemiz Alanyaspor savunmada büyük sıkıntılar yaşayan bir ekip ve Fenerbahçe bu takıma sadece bir gol atabildi. Kaybedilen puanlardan öte, bu gerçeğe eğilmek gerek. Bu kaybın eksik oyuncularla bir ilgisi yok, örneğin.

Karşılaşmayı Ozan Tufan'ın yokluğu üzerinden tahlil etmek kolay ama faydasız. Robin van Persie, forvet arkasında, daha yaygın tabirle '10 numara' bölgesinde elinden geleni yaptı. İlk yarıda etkili de göründü, fakat fark yaratamadı. Takım üçüncü bölgeye kadar topu getirmekte bir sıkıntı yaşamıyor ama burada, herkesin basireti bağlanıyor. Ya çok acele ediliyor, ya fazla rahat davranılıyor.

Alanyaspor maçının ikinci yarısında Volkan Şen, Aatıf Chahechouhe ve Miroslav Stoch, üç önemli fırsatı topu kaleye yönlendirmek yerine ayaklarına sakız ederek harcadılar. Stadyumu dolduran taraftarlar da bu pozisyonların her birine isyan ettiler.

İsyan maçın sonunda futbolculardan ziyade yöneticilere yöneltildi ve Fenerbahçe yönetimi istifaya davet edildi. Ne taraftarın, ne futbolcuların ne de yöneticilerin işlerini yaptılar ve çok rahat kazanılması gereken bir karşılaşmanın sonunda iki değerli puan bırakıldı. Hem de Beşiktaş ve Galatasaray'ın kazandığı haftada.

Beşiktaş ve Galatasaray çıktıkları maçları bir şekilde üstün bitireceklerine inanan oyunculardan oluşuyor. Fenerbahçe'de durum tam tersi ve bunun daha iyiye gideceğini söylemek, hayalcilik olur.

Alp Çolak - Goal Türkiye

goal.com/tr

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X