• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

bir yardım sever uydudan anlayan yokmu

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• bir yardım sever uydudan anlayan yokmu

arkadaşkarsabahtan beri soruyorum hiç kimseden yanıt almıyorum 2500 dpcı plus fmb bootu atarken once ch+ tuşuna basılı tutarken fişi takıpta mı yukluyeceğiz hem yazılım gibi ampulden mi yapılacak lütfen yardım acil
    :toplu:
    NEXT 2000DPCIS SUPER PLUS USB
    NEXT 2000CIS SUPER PLUS USB
    D-SMART NEXT 9500 X CIS
    NEXT 2000 HD e-sata

Boot dosyalarının yüklenmesiyle ilgili açıklamalar aşağıdaki linkte mevcut.
    http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=13628

Yorum yap

tşk tasarım usta
      D-SMART NEXT 9500 X CIS
      NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

up bolumunden atılacakmış boot programda up bolumu yok neresi yadım edeb
        ilirminiz...
        D-SMART NEXT 9500 X CIS
        NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

arkadaşlar boot kalemden mi atılıyor???
          D-SMART NEXT 9500 X CIS
          NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

amon Nickli Üyeden Alıntı
            arkadaşlar boot kalemden mi atılıyor???
            Mecburen boot modu o yazılım sonrası aktif olacak(recever p+ ile açarak ampülden yazılım yükleme)

Yorum yap

Bak Dostum EĞer Fme İse 5512 Poot Dosyasini At. Fmb İse Gerek Yok . Hangİ Yazilim YÜklÜ Şu An Belİrtseydİn Daha İyİ Olurdu.p+ TuŞuna Bas Ekranda 0030 GÖzÜkecek AmpÜlden Yazilimini YÜkle.eĞer Fme İse Up Yazan Yerden 5512 Poot Dosyasini YÜkle Sonra Makİnayi AÇ Kapa Ekranda 0030 GÖzÜkecek AmpÜlden Yazilimini YÜkle Tamamdİr.umarim Yardimci Olabİldİm.

Yorum yap

amon Nickli Üyeden Alıntı
                arkadaşkarsabahtan beri soruyorum hiç kimseden yanıt almıyorum 2500 dpcı plus fmb bootu atarken once ch+ tuşuna basılı tutarken fişi takıpta mı yukluyeceğiz hem yazılım gibi ampulden mi yapılacak lütfen yardım acil
                :toplu:
                eğer cihazınızda emu var ise tekrar boot atmanıza gerek yok,ch+ tuşuna basılı kalıp fişi takın ve ampülden doğru yazılımı gönderin...
                Forum Kuralları

Yorum yap

veyselcan Nickli Üyeden Alıntı
                  Bak Dostum EĞer Fme İse 5512 Poot Dosyasini At. Fmb İse Gerek Yok . Hangİ Yazilim YÜklÜ Şu An Belİrtseydİn Daha İyİ Olurdu.p+ TuŞuna Bas Ekranda 0030 GÖzÜkecek AmpÜlden Yazilimini YÜkle.eĞer Fme İse Up Yazan Yerden 5512 Poot Dosyasini YÜkle Sonra Makİnayi AÇ Kapa Ekranda 0030 GÖzÜkecek AmpÜlden Yazilimini YÜkle Tamamdİr.umarim Yardimci Olabİldİm.
                  Boot atılmayan fmb ve fme de olsa ikisine de atılıyor nasıl gerek yok diyorsunuz
                  haydut Nickli Üyeden Alıntı
                  Boot dosyaları ile ilgili önemli uyarı!!!

Plus cihazları 5 seri olarak üretildi.
                  FME serisi 1 MB 5512 chipli
                  FMB serisi 1 MB 5512 chipli
                  INF serisi 1 MB 5518 chipli
                  INF serisi 2 MB 5518 chipli
                  X serisi 2 MB 5518 chipli

Yazılım hazırlama kolaylığı ve herkesin eski/yeni eşit yazılıma sahip olabilmesi için boot dosyaları verildi. Bu dosyalar eski cihazlara tek sefere mahsus olmak üzere bir defa atılacak daha sonra verilen yazılımlar direk olarak atılabilecek. Buna göre kaç MB olduğuna bakılmaksızın FME ve FMB serisi tek bir boot dosyasına sahiptir. Yine aynı şekilde kaç MB olduğuna bakılmaksızın INF serisi tek bir boot dosyasına sahiptir. X serisinin boot dosyası yoktur. Özetlersek...

FME-FMB serisi aynı boot dosyası
                  1 MB INF- 2 MB INF serisi aynı boot dosyası
                  X serisi boot dosyası yok.

Cihazınıza uygun boot dosyasını atmazsanız flashınız arızalanır.

Yorum yap

mpl Nickli Üyeden Alıntı
                    eğer cihazınızda emu var ise tekrar boot atmanıza gerek yok,ch+ tuşuna basılı kalıp fişi takın ve ampülden doğru yazılımı gönderin...
                    Bootun emuyla alakası yok yazılım versiyonuyla alakalı ve üç başlık altında yazılım güncelleniyor
                    1.YAZILIM VERSİYONU 615'DEN ESKİ OLAN ANA İŞLEMCİSİ 5512 Lİ FME-FMB SERİSİ CİHAZLARIN YAZILIM GÜNCELLEMESİ
                    2.YAZILIM VERSİYONU 217'DEN ESKİ OLAN ANA İŞLEMCİSİ 5518 Lİ INF SERİSİ CİHAZLARIN YAZILIM GÜNCELLEMESİ
                    3.YAZILIM VERSİYONU 615 TEN YUKARI OLAN 5512 Lİ FME-FMB SERİSİ ,YAZILIM VERSİYONU 217 TEN YUKARI OLAN 5518 Lİ INF SERİSİ ve X SERİSİ
                    saygılar

Yorum yap

bigalı Nickli Üyeden Alıntı
                      Bootun emuyla alakası yok yazılım versiyonuyla alakalı ve üç başlık altında yazılım güncelleniyor
                      1.YAZILIM VERSİYONU 615'DEN ESKİ OLAN ANA İŞLEMCİSİ 5512 Lİ FME-FMB SERİSİ CİHAZLARIN YAZILIM GÜNCELLEMESİ
                      2.YAZILIM VERSİYONU 217'DEN ESKİ OLAN ANA İŞLEMCİSİ 5518 Lİ INF SERİSİ CİHAZLARIN YAZILIM GÜNCELLEMESİ
                      3.YAZILIM VERSİYONU 615 TEN YUKARI OLAN 5512 Lİ FME-FMB SERİSİ ,YAZILIM VERSİYONU 217 TEN YUKARI OLAN 5518 Lİ INF SERİSİ ve X SERİSİ
                      saygılar
                      arkadaşım önce yazılanları anlayın ondan sonra cevap yazın cihaz emulu ise zaten boot dosyası atılıdır,bir de şu şekilde izah edeyim boot olmadan cihaza emu yazılımı atamazsınız emu varsa cihaz boot'lu demektir ve her yazılım atılmasında tekrar tekrar yeniden boot dosyası atmanıza gerek yoktur,ch+tuşuna basılı tutarak fişi elektriğe takarsınız ön panelde 0030 yada 0300 yazısı geliyorsa sadece yazılım atarsınız olur biter,bilmem anlatabildimmi...
                      Forum Kuralları

Yorum yap

mpl Nickli Üyeden Alıntı
                        arkadaşım önce yazılanları anlayın ondan sonra cevap yazın cihaz emulu ise zaten boot dosyası atılıdır,bir de şu şekilde izah edeyim boot olmadan cihaza emu yazılımı atamazsınız emu varsa cihaz boot'lu demektir ve her yazılım atılmasında tekrar tekrar yeniden boot dosyası atmanıza gerek yoktur,ch+tuşuna basılı tutarak fişi elektriğe takarsınız ön panelde 0030 yada 0300 yazısı geliyorsa sadece yazılım atarsınız olur biter,bilmem anlatabildimmi...
                        bende birşeyler eklemek istıyorum.
                        2000cı plüs cıhazı yenı aldığımda
                        üzerinde İNF 110 yazılımı vardı. emu lu yazılımdı . TPS paketı izlenıyordu.
                        daha sonra bu cihazlara BOOT dosyaları verıldı ve İNF217 yazılımları yüklendı.
                        dıkkatınızı çekmek istedığım konu .
                        boot dosyarı öncesinden de emulu yazılımlar vardı.

ıyı akşamlar.

Yorum yap

Üstadlar hayırlı akşamlar.Cihaz bilgileri şunlar:
                          ye-2000 plus
                          yaz.versiyonu : INF219a101404.MO.00.23
                          cihazda emu var.Ben şimdi bu durumda boot atmalı mıyım,bu cihaz emulu olduğundan boot atılmışmıdır?cihaz 5518 mi 5512 mi acaba?5512'li INF 219 oluyor mu?
                          Küt diye araya girdiğim için affola.

Yorum yap

Ballbreaker Nickli Üyeden Alıntı
                            Üstadlar hayırlı akşamlar.Cihaz bilgileri şunlar:
                            ye-2000 plus
                            yaz.versiyonu : INF219a101404.MO.00.23
                            cihazda emu var.Ben şimdi bu durumda boot atmalı mıyım,bu cihaz emulu olduğundan boot atılmışmıdır?cihaz 5518 mi 5512 mi acaba?5512'li INF 219 oluyor mu?
                            Küt diye araya girdiğim için affola.
                            boot atmana gerek yok x plus değilse inf 26.06.2006 tarihli yazılımı atabilirsin
                            NEXT 2000 CI PLUS(FMB)
                            NEXT 2000 X PLUS
                            NEXT 2005 CI
                            NEXT 2000 CX CIS

Yorum yap

Sevgili hüseyinyıldırım;
                              cihaz x serisi değil.Bu arada ben bekleyemedim ve 5518 boot attım,cihaz normal off ile kapandı.Daha sonrada ınf serisi yazılım atmak için fiş çekip takıncada serr hatası verdi.Sonrası 8888 anlıcan hooop gümm.Cevabını bekleyip direkt yazılım atsaydım olmazdı sanırım.Ama yine de çooook teşekkürler.Akılsız başın ağrısını ayaklar çekermiş.Bana ustadın yolu gözüktü.Demekki ınf fme fmb serilerinde daha dikkatli olunmalı imiş, öğrendik.Yanlız nerde hata yaptığımı bana söyleyebilirseniz çok sevinirim.
                              Sonsuz teşekkürler.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X