• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

vodafone cepnet sınırsız ile dreambox cardsharing

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• vodafone cepnet sınırsız ile dreambox cardsharing

Evde adsl olmayıp masa üstü yada diz üstü pc olanlar için dreabox'la kart paylaşımı yapma.

1-cep telefonunuzda http://live.vodafone.com sitesine girin bu siteye giriş ücretsizdir sayfanın en altında cepnet yazar oraya girin vodafone cepnet paketlerinden birine üye olun günlük kullanım 0.50 kuruş deneme amaçlı bir gün satın alabilirsiniz kodu girip aktfifleştrirn cep telefonunuza mesaj gelecek ve günlük internet kullanımınız açılacak...

1-laptop veya masa üstü bilgisayara cep telefonumuzu kablo ile bağlıyoruz bağlantı tipini cep telefonu üzerinde nokia modu seçiyoruz (benim telefonum usb den bağlanıyor)

2-telefonumuza uygun nokia pc suite programını kurun daha sonra telefonunuzu bilgisayara kablo ile bağlayın

3-progamda yer alan internete bağlan menüsünü tıklayın telefon bilgisayarda bağlı kalsın otomatik olarak internete bağlayacaktır şifre vs istemez

4-daha sonra kablo ile dreamboxa interneti ulaştırın

5-dreamboxun iletişim kurulumu yer alan ip numrasında yer alan DHCP işaretli olsun

6-cihazınız internete girecektir

7-geriye kalan ayarlarıda artık siz bilgisayar bilginiz düzeyinde halledersiniz
    VESTEL UD9200 4K LED TV
    ARÇELİK 32" LED TV
    2X Next 2053 HD (HEVC H.265)

Aşağıdaki anlatım vista için ama windons 7 içinde birebir aynıdır. alıntıda bağlantı şekli wiralles örnek gösterilmiş ancak vodafone cepnet ilede bağlantı ve ayarlar hemen hemen aynıdır.

Not:W7 Starter işledim sisteminde ağ köprüsü oluşturulamadığından başka bir sürüm ile deneyin.

Kod:
    AŞAĞIDAKİ ANLATIM ALINTIDIR.
    Burda Anlatacağım uygulama Vista 32 bit işletim sistemi üzerinde uygulanmıştır. Günümüzde Laptop lar artık masaüstü bilgisayarların yerini almaya başladı ve internet hizmeti veren firmalarında Wriles sistemlerıni artırmaları ve evde kullandığımız yada komşularla ortak kullandığımız wrıles modemlerle internete bağlanmaktayız. Tabi burda evde diğer kullandığımız cihazlarda kablolu bağlantı gerekebiliyor bunlardan biride dreambox yani bizim tabirimizle rüya kutumuz. Normalde acces poınt ilede dreamboxu nete bağlayabiliriz ama burda hem masrafsız hemde daha basit bir yol ile dreamboxu nete bağlayıp dosya indirebilir serverimizi kullanabiliriz.

Lazım olan ekipmanlar

1. Croos eternet kablo
    2. Laptop (Wrıles ile nete bağlanan)
    3. Dreambox

1. İlk olarak Laptopumuzdan BAŞLAT menüsünden AĞ kısmına giriyoruz.

2. AĞ menüsünde yukarıda bulunan Ağ ve Paylaşım merkezınden Ağ Bağlantılarını Yönet kısmına giriyoruz.

3. Ağ Bağlantılarını Yönet kısmında özellikle ilk dikkat etmemiz gereken nokta Yerel Ağ Bağlantısının ETKİN olması gerekir eğer ETKİN değilse etkinleştiriyoruz. Daha sonra Koblusuz Ağ bağlantısının üzerinde Sağ tuş yapıp Özelliklerden Paylaşıma giriyoruz ve Paylaşımı devreye alıyoruz.

4. Paylaşımı aktifleştirdikten sonra aynı menüde olan Ayarlar kısmına giriyoruz bu kısımda Güvenli Web Sunucusu(HTTPS) ve Web Sunucusu(HTTP) işaretleyip her iki seçeneği seçip DÜZENLE seçeneğini kulanıp karşımıza gelen menüde Laptopumuzun IP sini yada Bilgisayar Adını yazıyoruz. Bu işlemler bittikten sonra tüm menülerden TAMAM a tıklayıp çıkıyoruz.

5. Kablosuz Ağı Paylaşıma açtığımız zaman ilk başta BAŞLAT müsünden girdiğimiz AĞ kısmında İnternet Gatewey Device Kısmı çıkar. Bu simgeye çift tıklayarak hem aktif hale getiriyoruz hemde Yerel Ağ bağlantısının yeni bir ıp gurubu almasını sağlıyoruz. Aktif olduğu zaman bilgiler gelir.

6. İnternet gatewey aktif ettikten sonra Ağ Bağlantılarından Yerel Ağ Bağlantısının Aldığı Ip adresıne bakıyoruz. Bunun için Yerel Ağ bağlantısı üzerinde sağ tuş yapıp özelliklere giriyoruz özelliklerden İnternet Protokolü sürüm 4(TCP/IPv4) kısmına giriyoruz. Burda benım bilgisayarımın Yerel Ağ bağlantısı 192.168.0.1 almış. Normalde Modemın IP gurubu 1 ama burda varsayılan ağ geçitleri çakışmaması için farklı bir IP gurubu atanıo. Laptoumuzun wrıles ınternet bağlantı IP si 192.168.1.2 iken eternet kartımız 192.168.0.1 oldu bu kısımda hiç birir işlem yapmadan çıkıyoruz.

7. Eternet Kartının IP gurubunu da öğrendikte sonra Laptopla işimiz bitti. Şimdi Dreamboxa IP ayarlarını yapmaya geldi. İletişim kurulumunda Dreambox a eternet kartımızın IP gurubu ile aynı olan bir IP veriyoruz ben 192.168.0.100 verdim. Nameserver ve gatewey de 192.168.0.1 verdım ve kayıt ettım.

LAPTOP ve DREAMBOX un ayarlarını tamamladıktan sonra croos kablo ile bağlantıyı yapıyoruz. Bundan sonrasında serverinizdeki kanalları izleyin yada dosya indirin seçim sizin. Bu konu ile bir çok soru vardı inşallah yardımcı olabilmişimdir. Herkeze kolay gelsin. Selametle.
    VESTEL UD9200 4K LED TV
    ARÇELİK 32" LED TV

Yorum yap

Arkadaşlar ben şuan netbook'tan bluetooht ile cep telefonuyla nete bağlanıyorum ve bu şekilde nete giriyorum. netbookda ağ köprüsü kurup dreama neti paylaştırdım ve bu şekilde cccam kullanıyorum ve gayet stabil.
      VESTEL UD9200 4K LED TV
      ARÇELİK 32" LED TV

Yorum yap

A.Bozoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Evde adsl olmayıp masa üstü yada diz üstü pc olanlar için dreabox'la kart paylaşımı yapma.

pc süit burda

Yorum yap

A.Bozoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Arkadaşlar ben şuan netbook'tan bluetooht ile cep telefonuyla nete bağlanıyorum ve bu şekilde nete giriyorum. netbookda ağ köprüsü kurup dreama neti paylaştırdım ve bu şekilde cccam kullanıyorum ve gayet stabil.
          Tşk ederim A.Bozoğlu dostum Karbonda bu konuda bana yardımcı oluyordu. card share yaparken pc de net kullanmamak gerek artık
          DHCP işaretli olsun demişsiniz vu+duolarda evet hayır seçeneği var aktif yani evet deyince ipno alt ağ maskesini ağ geçitini siliniyor
          konuyu açman bilgilendirmen çoğunun işine yarayacaktır.
          kolay gelsin..

Yorum yap

Konu sabitlendi,eline sağlık Alper
            [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
            www.next.com.tr

Yorum yap

dhcp işaretli iken yeniden başlat yapınca otomatik ip alıyor sonra kapatıyorum dhcp'yi. açık kaldığında sürekli ip değişiyor çünkü. buarada ben dream ve netbook'u bir arada kullanıyorum bir sıkıntı yok.
              VESTEL UD9200 4K LED TV
              ARÇELİK 32" LED TV

Yorum yap

memorist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Tşk ederim A.Bozoğlu dostum Karbonda bu konuda bana yardımcı oluyordu. card share yaparken pc de net kullanmamak gerek artık
                DHCP işaretli olsun demişsiniz vu+duolarda evet hayır seçeneği var aktif yani evet deyince ipno alt ağ maskesini ağ geçitini siliniyor
                konuyu açman bilgilendirmen çoğunun işine yarayacaktır.
                kolay gelsin..
                Vu+ Duolarda da diğer linuxlarda da DHCP işaretli olduğu zaman Modem cihaza kendisi IP atamasını yapar alt ağ maskesi ve ağ geçidini kendisi atar,modem resetlendikçe yada bağlantı kopmalarında IP değişme durumu olabilir, kapalı yaptığınız zaman siz kendiniz modeme IP ataması yaparsınız IP nosunun kendiniz belirlemiş olursunuz,tabi ki ağ geçidini ve ağ maskesini kendiniz girmek durumundasınız. bu şekilde yaptığınızda IP sabit kalır.
                [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
                www.next.com.tr

Yorum yap

benim hem dream hemde pc ile aram yok uğraşarakta olsa sonuca ulaştım. (w7 starterden w7 home premium'a geçtim) evde neti olmayanlara tavsiye ederim.
                  VESTEL UD9200 4K LED TV
                  ARÇELİK 32" LED TV

Yorum yap

Bu arada vu+larda pc'ye gerek kalmaya bilir. ben uğraşırken bir arkadaş vu olsaydı çok kolay olurdu demişti neden dediğimde vuda 3g modemler için plugins olduğunu, usb 3g modem ile nete bağlandığını söyledi.

yani bir vodafone kontörlü hat ikinci el bir 3g modem (30-50tl. arası nette satılıyor) ile pc'ye gerek kalmadan kart paylaşım buda bir altarnatif. bende vu olmadığından deneme şansım yok.
                    VESTEL UD9200 4K LED TV
                    ARÇELİK 32" LED TV

Yorum yap

cep tel ile bilgisayarda internete bağlandıktan sonra hangi kalo ile uydu-bilgisayar bağlantısını yapıpda internete gireceğiz. uydunun usb veya RJ45 ethernet çıkışını ancak kullanabiliriz ama bu bağlantıların hangisini bilgisayarın hangi portuna bağlayacağızda internete gireceğiz anlamadım biraz konuyu açarsanız sevinirim. saygılar iyi çalışmalar

Yorum yap

Bilgi ve paylaşımınız için teşekkürler.

Yorum yap

elay24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          cep tel ile bilgisayarda internete bağlandıktan sonra hangi kalo ile uydu-bilgisayar bağlantısını yapıpda internete gireceğiz. uydunun usb veya RJ45 ethernet çıkışını ancak kullanabiliriz ama bu bağlantıların hangisini bilgisayarın hangi portuna bağlayacağızda internete gireceğiz anlamadım biraz konuyu açarsanız sevinirim. saygılar iyi çalışmalar
                          Cep Telefonunuzu, PC ile DATA kablosu yada PC nizin BLUETOOTH ile bağladıktan sonra normal Eternet Kablosu Yada CAT5 kablosu ile bağlantı kurabilirsiniz.
                          Dostluğun en iyi yanı, sırlarınızı açabileceğiniz birisi olmasıdır.
                          --------------------------------------------------------------
                          Starcom SR X1005HD PVR, Next 2000 FTA usb,
                          Next YE-18500 HD+Plus
                          90cm ofset çanak (türksat) sabit,
                          90cm ofset çanak hotbirt sabit. multifeed (sirus),
                          90cm ofset çanak (multifeed +astra - w3),
                          110cm Ofset Çanak Goldmaster Diseq Motor,
                          500 GB CASPER (2.5) HD.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X