• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

HD Yayın için Hangi LNB almalıyım.?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• HD Yayın için Hangi LNB almalıyım.?

Akadaşlar Hellasat üzerindeki HD yayınlardan sadece 3 tanesini buldum onlarda VideoGuard olan şifresi çözülmeyen. diğerlerini taratıyorum bulmuyor şu frekanslarla taratıyorum.
    Hellas Sat 2 (39.0E) - 11012.00 V - DVB-S2 (8PSK) - 30000 3/4
    Hellas Sat 2 (39.0E) - 12729.00 V - DVB-S2 (8PSK) - 30000 3/4

hiçbirşey çıkmıyor. dah doğrusu sinyal yok. kalite var sinyal yok. LNB değişip öyle denemek istiyorum hagi markamode LNB almaıyım.?
    Hiç Bir iyliğim Cezasız Kalmadı..dunkes:

hukla Nickli Üyeden Alıntı
    Akadaşlar Hellasat üzerindeki HD yayınlardan sadece 3 tanesini buldum onlarda VideoGuard olan şifresi çözülmeyen. diğerlerini taratıyorum bulmuyor şu frekanslarla taratıyorum.
    Hellas Sat 2 (39.0E) - 11012.00 V - DVB-S2 (8PSK) - 30000 3/4
    Hellas Sat 2 (39.0E) - 12729.00 V - DVB-S2 (8PSK) - 30000 3/4

hiçbirşey çıkmıyor. dah doğrusu sinyal yok. kalite var sinyal yok. LNB değişip öyle denemek istiyorum hagi markamode LNB almaıyım.?

Konu uygun bölüme alınmıştır.

Bazı genel bilgiler vermiş olalım sinyal konusunda herkes faydalansın
    Sinyal alamamanızın bir çok nedeni olabilir sadece lnb den kaynaklanmaz bu arada normal lnb lerde HD yayınları algılar

-Yayınların çekim alanı içinde olmaya bilirsiniz
    -Kullandığınız çanak antenin ince ayarı sağlıklı yapılmamıştır
    -Kullandığınız çanak kalitesizdir.
    -Motor kullanıyorsanız limitlerde kayma oluşabilir dişlilerde boşluklar oluşabilir.
    -Kullandığınız kablo kalitesizdir,eskimiştir,çok fazla uzundur,frekans kaybına yol açar
    -Diseqc switch kullanıyorsanız oksitlenmiş olabilir
    -Lnb işlevini tamamlamış olabilir,yeterinde güçlü değildir
    -Uydu alıcınızın tuneri zayıf yada arızalı olabilir.

Bütün bunlar ve daha başka sorunlarda yazılabilir bütün bunlar sinyal seviyelerini etkiler...

Sorunuza gelince kaliteli Lnb markası istiyorsanız benim kullandığım lnb markasından memnunum.
    İnverto Black Ultra Single 40mm LNB
    http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=55251

Kolay gelsin.
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Yorum yap

Kardeş saol yalnız bu yazdıklarını tek tek deneme yaılma yapmam zor. bu yazdıklarımın dışında frekans varmı HD yayın yapan.

Yorum yap

Bu linkte tüm uydularda yayın yapan HD kanalları ve frekanslarını bulabilirsiniz.
        http://www.flysat.com/satlist-hd.php
        www.next.com.tr

Yorum yap

teşekkür ederim kardeş o frekanslr mevcut fakat sinyal yok. akşam bi deneyeyim LNB değiştirip yarın yazarım tekrar.tarama yaptırmadan ayarlardan dikkat etmem gereken birşy varmı.? swicht yazılışını yalış yazmış olabiliim onu 0k mi bırakayım yoksa 12 mi.?

Yorum yap

hukla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            teşekkür ederim kardeş o frekanslr mevcut fakat sinyal yok. akşam bi deneyeyim LNB değiştirip yarın yazarım tekrar.tarama yaptırmadan ayarlardan dikkat etmem gereken birşy varmı.? swicht yazılışını yalış yazmış olabiliim onu 0k mi bırakayım yoksa 12 mi.?

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=55228

bu linkde hd kanal frekansi ve cekim alanin neresin konturol et ve ayarlarini ona göre yapabilirsin

Yorum yap

Dün akşam LNB yi değiştim 0.3 db aldım çok ince ayarda yaptım fakat sadece 12729 v (h) 30000 5/6 dvb-s 8psk bunlarda hd yayınlar çıktı fakat videoguard şifreleme var çözmüyor. 11012 v 30000 3/4 dvb-s 8psk bunda ise sinyan 10 dan 66 ya çıkıp iniyor seri şekilde değişip duruyor bu bulsat hd yayın frekansı. Bu duruma açıklık getirin lütfen, teledünya hd yayınının sesi var görüntüsü yok TRT hd söylemiyorum beni zivanadan çıkardı olmaz olsun.

Yorum yap

collo1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=55228

bu linkde hd kanal frekansi ve cekim alanin neresin konturol et ve ayarlarini ona göre yapabilirsin
                ben bu resimden birşey anlaadım izmir de ikamet edyorum, sana zahmet sen bi bakıp söylrmisin.?

Yorum yap

Karbon dostum (İnverto Black Ultra Single 40mm LNB ) kullanıyorsun nasıl Sharp beyaz lbn ile İnvertonun çekip kıyaslamısı hakkında bilgi verebilirmisin.
                  Almayı düşünüyorum Fark yoksa 40 tl boşa gitmesin kay:

Yorum yap

Dün akşam LNB yi değiştim 0.3 db aldım çok ince ayarda yaptım fakat sadece 12729 v (h) 30000 5/6 dvb-s 8psk bunlarda hd yayınlar çıktı fakat videoguard şifreleme var çözmüyor. 11012 v 30000 3/4 dvb-s 8psk bunda ise sinyan 10 dan 66 ya çıkıp iniyor seri şekilde değişip duruyor bu bulsat hd yayın frekansı. Bu duruma açıklık getirin lütfen, teledünya hd yayınının sesi var görüntüsü yok TRT hd söylemiyorum beni zivanadan çıkardı olmaz olsun.
                    videoguard halen çözülmüş bir sistem değil

ben bu resimden birşey anlaadım izmir de ikamet edyorum, sana zahmet sen bi bakıp söylrmisin.?
                    Kapsama alanı izmirde 60 anten bile çeker dostum

Yorum yap

memorist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Karbon dostum (İnverto Black Ultra Single 40mm LNB ) kullanıyorsun nasıl Sharp beyaz lbn ile İnvertonun çekip kıyaslamısı hakkında bilgi verebilirmisin.
                      Almayı düşünüyorum Fark yoksa 40 tl boşa gitmesin kay:
                      Maalesef beyaz sharp bulamadığım için bu lnb yi almıştım,aşağıda verdiğim linkte zaten Sn@dündar19 iki lnb arasında kıyaslama yapmış,ben beyaz sharp kullanamadığım için kıyaslama yapamayacağım,bu lnb için her ne kadar parabol çanaklarda daha fazla işe yaradığı söylense de ben offset çanakta bile randıman aldım,dost forumda bu konu ile ilgili kullanıcı yorumları mevcut istersen oraya da göz at derim dostum
                      www.next.com.tr

Yorum yap

Kardeş bu LNB de ki 0.1 DB 0.2 DB 0.3 DB bunların hangisi iyi benim eski LNB ye baktım 0.2 db yazıyordu değer düşük yükselteyim mantığıyla HD Ready yazan 0.3 db bir LNB aldım. doğrumu yapmışım yanlışmı.?

Yorum yap

Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Maalesef beyaz sharp bulamadığım için bu lnb yi almıştım,aşağıda verdiğim linkte zaten Sn@dündar19 iki lnb arasında kıyaslama yapmış,ben beyaz sharp kullanamadığım için kıyaslama yapamayacağım,bu lnb için her ne kadar parabol çanaklarda daha fazla işe yaradığı söylense de ben offset çanakta bile randıman aldım,dost forumda bu konu ile ilgili kullanıcı yorumları mevcut istersen oraya da göz at derim dostum
                          Dost forumda dündar19 mesaja yazdım fakat bana dönmedi dündar ofset antende kesik sharp lbn kullanıyor - dez avantaj çekip düşer oysa invertoyu kesmemiş daha iyi verim almış burada çelişkiye düşdüm ofsette sharp lbn yi kesmeden denenseysi aradaki fark daha belirgin olurdu
                          dündarın kıyaslaması bana göre yanlış kesik lbn ler parabol antenlerde fayda sağlar çünkü ..

Yorum yap

Kardeş bu LNB de ki 0.1 DB 0.2 DB 0.3 DB bunların hangisi iyi benim eski LNB ye baktım 0.2 db yazıyordu değer düşük yükselteyim mantığıyla HD Ready yazan 0.3 db bir LNB aldım. doğrumu yapmışım yanlışmı.?
                            Her zaman db düşük olması gürültü kapatisenin daha düşük alıcının daha yüksek çekim olduğunun göstergesidir
                            db02 0.3 göre daha iyidir ama gerçek db ise ben sharp hd read db03 aldım çok kötü çekimi olduğu için kullanmıyorum alacaksan titanium db 02 al yada sharp lbn lerim eski çıkandan bulabilirsen yada inverto black al derim invertoyu kendim için düşünüyorum bakalım benim sharp lbn yi tahdan indirebilecekmi.

Yorum yap

Dostum ben 10tl ye aldım o zaman bu 0.3db çakma mıdır.? bunu ölçme şansımız varmıdır.? eski LNB yi takayım o zaman 0.2 db yazıyor onda. 10tl olan swap markası bu eski anten fabrikasında çalışırken çanakla beraber aldığım Grundig,buda digitürkün çanağında olan linx. Hangini öneriyorsunuz.?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X