• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

8000 x cam yardim

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 8000 x cam yardim

Herkese iyi calismalar,
    Benim 8000 x cam cihazim var goruntu vermez oldu, Yeni yazilim yukledim, Menu ve menudeki tum islemler var, ancak uydudaya baglanti kuramiyorum.kanal tarama yapmiyor, elle kanal girsem bile goruntu yok. Sinyal kalite bantlari "0" , bir arkadasin canaginda denedim sonuc ayni. acaba cihazin derdi nedir? bilenlerden yardim bekliyorum.

Hocam bir yardim lutfen?

Yorum yap

8000xcam yazılımı

merhaba
      bende sizin gibi xcam kullanıcısıyım acizane tavsiyem makinanızı resetleyip yeniden yükleme yapın işlem bittikten sonra tekrar resetleyin (fabrika ayarlarına dönün) eger yinede olmazsa 8000xcam ın kurtarma yazılımını yükleyin bakın sonra yeni yazılımını yükleyin kolay gelsin

Yorum yap

karabas100 Nickli Üyeden Alıntı
        Herkese iyi calismalar,
        Benim 8000 x cam cihazim var goruntu vermez oldu, Yeni yazilim yukledim, Menu ve menudeki tum islemler var, ancak uydudaya baglanti kuramiyorum.kanal tarama yapmiyor, elle kanal girsem bile goruntu yok. Sinyal kalite bantlari "0" , bir arkadasin canaginda denedim sonuc ayni. acaba cihazin derdi nedir? bilenlerden yardim bekliyorum.
        Öncelikle kullandığınız sistemi kontrol edin. Çanak anten ayarı, LNB ayarı ve daha sonra cihazınızdan Diseqc ayarlarını kontrol edin. Yazdıklarınıza göre cihaza hiç sinyal gelmiyor.

Yorum yap

Iyi gunler arkadaslar,
          Yukaridaki sorumu biraz daha acikliyarak yaziyorum.
          Beim ye_8000 xcam cihazim var, butun sinyaller kayboldu. Bu formda buna benzer problemleri okudum. Butun imkanlari denedim.(Flas kurtarma yazilimi, resetleme,yeni yazilimlar, baska bir kurulu canakta deneme ...vs gibi).
          Birazda olsa elektronikten anliyorum, Cihazin Lnb cikisinda normalinde 13/ 18 V. olmasi gerkirken benimki 0 v.Acaba tunerde mi bir ariza var, orada bir transistor var (A928A y_333), acaba bumu gitti, Bu konuda bilgisi olanlarin yarindimina ihtiyacim var. Tessekurler.

Yorum yap

karabas100 Nickli Üyeden Alıntı
            Iyi gunler arkadaslar,
            Yukaridaki sorumu biraz daha acikliyarak yaziyorum.
            Beim ye_8000 xcam cihazim var, butun sinyaller kayboldu. Bu formda buna benzer problemleri okudum. Butun imkanlari denedim.(Flas kurtarma yazilimi, resetleme,yeni yazilimlar, baska bir kurulu canakta deneme ...vs gibi).
            Birazda olsa elektronikten anliyorum, Cihazin Lnb cikisinda normalinde 13/ 18 V. olmasi gerkirken benimki 0 v.Acaba tunerde mi bir ariza var, orada bir transistor var (A928A y_333), acaba bumu gitti, Bu konuda bilgisi olanlarin yarindimina ihtiyacim var. Tessekurler.
            eger cıkıs voltajı yoksa kısa devre vs. gibi nedenlerden cihaz cıkıs transtorleri zarar gormus olabilir eger elektronikten alıyorum diyorsanız dikkatlice sokup ölcun .. yada en yakın servise muracat edin ..

Yorum yap

selam ben digiturk yasal lig tv üyesiyim yanlız 1-2 aydır kanal değiştirdiğim esnada şifre değişirse makinam bu şifreleri bulamıyor sonra next 2000 cıs ile çalıştırıyorum şifreler yenileniyor.Kanal değiştirmediğimde otomatik yeni şifreler geliyor yanlız pazar akşamları maçtan sonra maraton programında şifre giriyor ve benim yayınım tekrar kesiliyor yeni şifreler gelmiyor taaki maraton programı bitene kadar.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

Yorum yap

birde makinamdaki kanalları setting programı kullanarak bilgisayarıma atmaya çalıştığımda %97 ye kadar sayıp duruyor bunun sebebi ne olabilir?

Yorum yap

matrakcocuk Nickli Üyeden Alıntı
                  birde makinamdaki kanalları setting programı kullanarak bilgisayarıma atmaya çalıştığımda %97 ye kadar sayıp duruyor bunun sebebi ne olabilir?
                  Settinglerinizi birde Superloader 1.06 programıyla atmayı deneyin.

Yorum yap

matrakcocuk Nickli Üyeden Alıntı
                    Cihazınızdan Settingleri STB Data Editörle alın.
                    Yazılım işlemleriniz tamamlandıktan sonra Superloaderla yükleyin....En sağlıklısı budur.

Yorum yap

slm
                      arkadaşım sinyal alamıyorsan cihazın diseq ten gelen kablonu receiverin arkadaki girişlerinden hangisine takıyorsun.onada dikkat et.loop yazan yere takmış olmayasın sakın
                      herkez birgün bjk li olacak

Yorum yap

zaten STB DATA Editörle denediğimde %97 de kalıyor.
                        Superloader 1.06 ile işlem tamamlanamıyor diğer uygulamaları kapatın gibi abuk bir mesaj veriyor

Yorum yap

O abuk subuk msg değil arkadaşım..
                          Senin gözlemleyemediğin Pcde arkada diye tabir ettiğimiz programlar calışır.
                          Onlar senin Stb Data editörünü vey Superloaderının çalışmasını kısıtlıyor...
                          Ctrl +Del >Enter a bastığında cıkan programlardan biri veya bir kacını kapaman gerekli ama hangileri olduğunu buradan sana söyleyemek cok zor.Com port cıkışını kısıtlayabilir..
                          Bir bilgisayrcıya götürüp Pcdekii gereksiz yere arkada çalışan programları kaldırsın...
                          Kolay gelsin

Yorum yap

Hocam transistor un gittiginden eminim ama bu refaransi bulamiyorum. (A928A-Y333), Ben yurt disindayim, bu transistorun bir equivalent ini biliyorsan bilgine ihtiyacim var. Yani bu trans. japon ben avrupada kullanilan bir versiyonunu istiyorum. Burada bulabilmem daha kolay olacak.
                            Selamlar

Yorum yap

Hocam iyi gunler,
                              Benim next8000xcam halen arizali. Transistor u bulamadim, fransadayim, burada japon parcalari bulmak oldukca zor, Benim ihtiyacim olan transistor "A928A-Y333" sizler bu parcaya tekabul eden baska bir transistor numarasi verirseniz bulabilmem kolay olacak. Yada sizlerin gorevi olmamakla birlikte adresimi versem bu parcayi bana postalayabilirmisiniz?
                              yardiminiza tesekurler.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X